999 rezultate për

jakov

Qeveria deklarohet për Prokurorinë Publike Definitivisht, për ne si Qeveri propozim Ligji për Prokuroria Publike që është përpiluar është zgjidhja më adekuate dhe
Policia jep detejap rreth zjarrit në Gjakovë, lëndohet një zjarrfikës Zjarri që përfshiu objektin e madh "Viva Fresh" në Gjakovë ka qenë i përmasave të mëdha, në tentativë për ta lokalizuar
Digjet “Viva Fresh” në Gjakovë Një zjarr i madh ka kapluar objektin e supermarketit “Viva Fresh” në qendër të Gjakovës. Lajmin e ka konfirmuar edhe
Kusari e nervozuar në komunën e Gjakovës, kërkojnë ta nxjerrin jashtë me sigurim Sot në Gjakovë u protestua kundër ndërtimeve rreth kullës së Sulejman Vokshit. Shoqëria civile në Gjakovë protestoi n
Shqiptarët në Amerikë mblodhën 45 mijë dollarë për nënat gjakovare Veprimtari shqiptar nga Shtetet e bashkuara të Amerikës, Ramiz Kukaj, ka bërë publike shumën e mjeteve të grumbulluara
Merret vendimi për gjakovarin që vrau gruan dhe vajzën e tij Pjetër Ndrecaj, që në gusht të vitit të kaluar vrau gruan dhe vajzën e tij është dënuar nga Gjykata e Apelit me burg të
Thoshtë fjalë të pista dhe na prekte! Nxënëset e Gjakovës rrëfejnë abuzimet nga mësuesi Një tjetër rast ngacmimi seksual është raportuar në Kosovë pas rastit të përdhunimit të 16-vjeçares nga Drenasi. Ndaj
Arsimtari drejt burgut, dyshohet se abuzoi me 27 nxënëse Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.V., nga Komuna e Gjakovës, për veprën penale
Prokuroria akuza ndaj Profesorit në Gjakovë: Ngacmoi seksualisht 27 nxënës Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.V., nga Komuna e Gjakovës, për veprën penale
8 vjeçari nga Gjakova kërkon ndihmë për shërim Arber Hoti, 8 vjeqari nga Gjakova vuan nga “Leukemia Acute”, dhe është duke luftuar për jetën. Arberi ka nevojë për n
Pezullohet prokurori në Gjakovë Agron Matjani, prokuror në Departamentin e Krimeve të Rënda në Prokurorinë Themelore të Gjakovës është suspenduar të pre
Rrëfimi trishtues i nxënësëve për mësuesin kafshë në Gjakovë Nxënëset e shkollës fillore “Mazllum Këpuska” të Gjakovës kanë rrëfyer për ngacmimet të cilat pretendojnë se i bëri arsi
Dyshohet se ngacmoi seksualisht nxënësen, arrestohet mësuesi nga Gjakova Një mësues i një shkolle fillore në Gjakovë është arrestuar me dyshimin se ka ngacmuar seksualisht nxënëset e tij. P
E frikshme trashësia e borës në këtë qytet të Kosovës (FOTO LAJM) Kryetari i Komunës së Gjakovës, Ardian Gjini, ka publikuar fotografi që tregojnë se në Gjakovë trashësia e borës është d
Përfundon protesta, edhe këtë vit shqiptarët ndalën serbët e maskuar Pelegrinët serb nuk kanë ardhur sot në qytetin e Gjakovës për pelegrinazhin e tyre të rregullt vjetor. Ndërkohë qytetarë
Nis në Gjakovë protesta e qytetarëve kundër serbëve Ashtu siç është paralajmëruar, në Gjakovë ka filluar protesta kundër vizitës së disa serbëve për të bërë pelegrinazh në
Gjakovari dënohet 1 muaj paraburgim pse vodhi një lap-top Gjykata Themelore në Gjakovë njofton se ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjakovës, duke i caktuar masën e
Nora Gjakova nderon Kosovën me medalje në Kinë Xhudistja nga Kosova Nora Gjakova i ka sjellë një sukses tjetër Kosovës në sportin e xhudos, pasi ka siguruar medaljen e
Familja e Shefit të Krimeve merr falas lopë nga shteti, a s'ka familje më të varfër? Familja e Drejtorit të Krimeve Ekonomike në policinë e Gjakovës figuron në listën që ka publikuar komuna, krahas 29 emra
Kapet sasi rekord droge në Prishtinë Mëngjesin e sotëm Policia e Kosovës ka kapur 113 kilogramë heroinë në rrugën “Jakov Xoxa” në Prishtinë. Për këtë rast ja