999 rezultate për

jahja

Lunacek mbështet Jahjagën për takimin me liderët e vendit Mbështetje për iniciativën e presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga, po jep edhe eurodeputetja austriake, Ulrike Lunacek
Deklarata kontradiktore të zyrtarëve të AAK-së për takimin e Jahjagës Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Pal Lekaj, tha për Klan Kosovën se në mbledhjen e sotme të opozitës
Ambasadorët i SHBA-ve dhe BE-së, pjesë e takimeve te Jahjaga Ambasadori i SHBA-ve, Greg Delawie do të marrë pjesë në takimin e së hënës të thirrur nga Presidentja Atifete Jahjaga.
AAK shkon tek Presidentja, Vetëvendosje jo Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vendosur të merr pjesë në takimin e liderëve të thirrur nga Presidentja e Kosovës, A
Opozita letër Jahjagës: Shpall zgjedhjet Tri partite opozitare, VV, AAK dhe Nisma për Kosovën, i kanë dërguar një letër presidentes së vendit, Atifete Jahjaga, n
Jahjaga: Kosova promovuese e paqes dhe stabilitetit rajonal Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti në takim Ministrin e Jashtëm të Maltës, George Vella.
Jahjaga is ready to resolve the political crisis Kosovo's President Atifete Jahjaga, continues to say that violence and vandalism are not the solution of the crisis, tak
Jahjaga e gatshme për t’i gjetur zgjidhje krizës politike Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, vazhdon të potencojë se dhuna dhe vandalizmi nuk janë zgjidhje, duke marrë parasy
Jahjaga nuk lëshon pe me diplomatë Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, prej disa muajsh ka pezulluar emërimet politike në diplomaci. Jahjaga po refuzon
Jahjaga drejt fundit të mandatit, vijon vizitat nëpër komuna Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, është drejt fundit të mandatit si presidente, e ndërkohë po vazhdo
Veseli i drejtohet Jahjagës: Ti hiqet mandati Rrustem Mustafës Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, i është drejtuar presidentes së vendit, Atifete Jahjaga, që t’i hiqet mandati i deput
Jahjaga takon sot Shpend Ahmetin Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, do të takohet sot me kryetarin e komunës së Prishtinës, Shpend Ahm
Jahjaga: Kam qenë në veri dhe do të shkoj sërish Presidentja e vendit Atifete Jahjaga, sot në Vushtrri ka thënë se shpreson që si të gjitha komunat tjera të Kosovës edhe
Dokumenti / Jahjaga e dhjetëfishoi pasurinë brenda mandatit si presidente (FOTO LAJM) Për 5 vjet si kryetare e shtetit, presidentja Atifete Jahjaga ka ndryshuar shumë. Ajo nuk është më policja që kishte një
Jahjaga: Zgjidhje vendore për të dalë nga kriza Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka thënë se zgjidhja e krizës duhet të jetë më shumë nga faktori vendas sesa ai n
Jahjaga: Të mos presim zgjidhje nga jashtë për problemet tona politike Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, beson se zgjidhje e ngërçit politik që tash e sa kohë e ka mbërthyer Kosovën qën
Jahjaga për filmin “Shok”: Tani ndihemi fitues të Oscar-it Mbrëmë në Kinemanë e kryeqytetit u shfaq premierë për një audiencë të përzgjedhur filmi i nominuar i Kosovës për Oscar,
Ahmeti i del në mbrojtje Jahjagës, ja çfarë shkruan në Facebook Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti i ka dalë në mbrojtje Presidentes Atifete Jahjaga pas publikimit në medi
Aktorët e “O Sa Mirë” në mbështetje të Jahjagës (FOTO) Publikimi i notave të presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga, nuk u ka pëlqyer disa prej aktorëve të serialit komik, “O
Jahjaga sot në Tiranë Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga do të qëndrojë sot në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Ajo do të jetë pjesëmar