999 rezultate për

jahja

Jahjaga: Spitali pediatrik-kirurgjik, investim për të ardhmen Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe Maitha Al Shamsi, ministre e shtetit e Emirateve të Bashkuara Arabe, kanë vën
Ekspertët e demarkacionit vendosin pa Mustafën Megjithëse nga zyra e presidentes së Kosovës Atifete Jahjaga u lajmërua se deri në fund të muajit mars do të jetë gati r
Princi Charles: Rrëfimet në Prishtinë ma thyen zemrën Princi Charles tha se rrëfimet që ka dëgjuar në Prishtinë nga familjarët e të pagjeturve ia kanë thyer zemrën. Megjithat
Çifti mbretëror, homazhe tek momeriali i të pagjeturve (FOTO LAJM) Princi Charles së bashku me Dukeshën Camilla pas takimit me Presidenten Atifete Jahjaga janë dukë bërë nderime tek memor
Jahjaga dhuratë për Princin Charles (FOTO-VIDEO) Princi i Uellsit, Charles, dhe dukesha Cornwall, janë pritur nga presidentja ne largim e Kosovës, Atifete Jahjaga.
Jahjaga pret Princin Charles në aeroport Presidentja në ikje e Kosovës Atifete Jahjaga, ka dalë në aeroportin e Prishtinës për ti uruar mirëseardhje Princit Char
Flamuri i Kosovës nga Kilimanxharo sërish në duart e presidentes Jahjaga Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga zhvilloi sot një takim me alpinisten Merita Gashi e cila ia dorëzoi flamurin e Kos
Jahjaga: E tronditur nga sulmi terrorist në Ankara, ngushëllime familjarëve Presidentja në ikje e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka reaguar lidhur me sulmin e sotëm në Ankara të Turqisë. “E trondit
Jahjaga në Jordani, takon Mbretin Abdullah II Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga zhvilloi një takim me Mbretin Abdullah II të Mbretërisë Hashemitë të Jordanisë pë
Jahjaga: Sulmi me molotov akt vandal Presidentja Atifete Jahjaga shpreh shqetësimin e saj për veprime të tilla të vandalizmit ndaj pronës publike dhe private
Sulmohen zyrat e presidentes Jahjaga Gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm objekti i Kuvendit të Kosovës, është sulmuar me koktej molotovi. Lajmi është b
Basha vijon vizitën në Kosovë, takon Atifete Jahjagën Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas takimeve me Hashim Thacin dhe Isa Mustafen, vijoi axhenden e tij me Pr
Jahjaga angazhon tre ekspertë ndërkombëtarë për demarkacionin Presidentja në ikje e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka konkretizuar idenë që e nisi disa muaj më parë, për krijimin e një ko
Jahjaga: Bashkërisht thyem heshtjen për të dhunuarit e luftës Presidentja në ikje e Kosovës, Atifete Jahjaga me rastin e 8 marsit, ditën e gruas ka marrë pjesë në seancën solemne të
Jahjaga: Koha për të hequr dorë nga inatet Presidentja, Atifete Jahjaga në manifestimin për nderë të Epopesë së UÇK-së, ka deklaruar se sot është dita që simbolizo
Jahjaga priti ekipin e filmit “Shok” (FOTO LAJM) Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, ka takuar sot ekipin e filmit "Shok". Pwrmes njw statusi tw publikuar nw profi
Jahjaga ratifikon marrëveshjen me Holandën për Specialen Presidentja në ikje e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga zyrtarisht ka ratifikuar marrëveshjen ndërkombëtare me Holl
Ja privilegjet e Jahjagës pas përfundimit të mandatit si presidente Presidentja në ikje, Atifete Jahjaga, mesa duket do të shpërblehet me një pagë në vlerë prej 70 përqind të asaj që e mer
Jahjaga uron Thaçin Presidentja në ikje e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka uruar Hashim Thaçin për postin e ri si president i Koso
Presidentja Jahjaga kthehet në Kosovë Presidentja në ikje e Kosovës, Atifete Jahjaga lajmërohet se sapo ka mbërritur në Kosovë. Jahjaga në këto momente ësh