999 rezultate për

jahja

Pandeli Majko bëhet shtetas i Kosovës Ish-Kryeministri i Shqipërisë në kohen e luftës në Kosovë, Pandeli Majko, dje ka arritur të fitojë nënshtetësinë e Kosov
Jahjaga i dorëzon Kushtetutën presidentit të ri Hashim Thaçi (VIDEO) Fillon ceremonia e inagurimit të Hashim Tahçit si President. Në këtë ceremoni presidenti i ri Thaçi dhe ish-presidentja
Erdhi me të bardha, iku me të zeza (FOTO LAJM) 5 vjet me pare, ku Atifete Jahjaga betohej si presidente e Republikes se Kosoves, ishte e veshur me te bardha, por sot k
Jahjaga dekreton ambasadorët e rinj Presidentja në ikje e Kosovës Atifete Jahjaga para se ta kryejë mandatin e saj dhe t’ia dorëzojë këtë post Hashim Thaçit
Thaçi president, zbardhet axhenda e ceremonisë Hashim Thaçi do të marrë nesër detyrën e presidentit të Kosovës. Ceremonia solemne e betimit do të mbahet rreth orës 11:
Një mijë të ftuar në betimin e Thaçit Në seancën e së enjtes të Kuvendit të Republikës së Kosovës do të jetë vetëm një pikë e rendit të ditës - betimi i Hashi
Jahjaga-Mogherinin, flasin për bisedimet Kosovë-Serbi Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga është pritur në Bruksel në selinë e Bashkimit Evropian nga Përfaqës
Jahjaga do të krijojë një parti te re? Presidentja Atfiete Jahjaga, mandati i së cilës përfundon brenda pak ditësh, nuk e ka në plan të heqë dorë nga veprimtar
Haradinaj letër Jahjagës: Komisioni për Demarkacionin të hetohet nga FBI-ja Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, përmes Facebookut, ka njoftuar se, i ka shkruar një letër
Leonora Jakupi nderohet nga Atifete Jahjaga Leonora Jakupi është vlerësuar nga presidentja Atifete Jahjaga, për kontributin humanitar të dhënë në drejtim të grave t
Veseli: Presidentja Jahjaga na lë një trashëgimi shumë të çmuar Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli ka bërë vizitë lamtumirëse te Presidentja në shkuarje, Atifete Jahjaga. Veseli, Jahjagën
Kosova dhe SHBA firmosin marrëveshjen e ekstradimit Presidentja në largim, Atifete Jahjaga dhe ambasadori amerikan Greg Delawie, kanë nënshkruar marrëveshjen e ekstradimit
Jahjaga nesër nënshkruan marrëveshjen për ekstradim me SHBA-të Zyra e Presidentes ka bërë të ditur se Kosova dhe SHBA nesër do të nënshkruajnë marrëveshjen për ekstradim. President
Jahjaga në Maltë për të inaugurua monumentin e Nënë Terezës Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ndodhet për një vizitë zyrtare në Maltë për të inauguruar monumentin për Nënë Ter
Jahjaga uron Pashkët: Festë e bashkimit dhe e solidaritetit Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga i dërgoi një mesazh urimi Ipeshkvit të Ipeshkvisë së Kosovës, Imzot Dodë Gjergji,
Mbreti i Jordanisë Abdullah: Erdogani dërgon terroristë në Evropë, pyesni Nishanin dhe Jahjagën... Mbreti i Jordanisë, Abdullah ka akuzuar Turqinë se ka eksportuar terroristë në Evropë. Ai ka deklaruar se kriza e madhe
Ndiqni LIVE intervistën e Jahjagës për Zërin e Amerikës (VIDEO) Gjate vizitës qe po zhvillon në Washington, Presidentja në largim e Kosovës, Atifete Jahjaga, vizitoi edhe Zërin e Ameri
Jahjaga takon Bidenin, falënderon SHBA-të për përkrahjen Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga u prit sot në Shtëpinë e Bardhë nga nënpresidenti, Joseph Biden.
Haradinaj-Jahjagës: Kosova tani duhet të krijojë ushtrinë Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Kuvend, Daut Haradinaj, i ka dërguar presidentes në ikje, Atifete Jahjag
Jahjaga takohet sot në Shtëpinë e Bardhë me Joe Biden Zëvendëspresidenti i SHBA-ve, Joe Biden, pret sot në Shtëpinë e Bardhë presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga. Kjo ës