999 rezultate për

jahja

Me rekord prej 124 medalje të fituara në 16 vende, Jahja Kemal mbylli vitin e kaluar shkollorë Flamuri i Maqedonisë ka valëvitur në mesin e shumë të tjerëve botërorë në olimpiadën botërore, 39 të arta, 30 të argjend
Do qani me zë, Jahjaga publikon rrëfimin e shqiptares që u dhunua nga serbi (VIDEO) Ish-Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka lexuar rrëfimin e një prej viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës së f
Jahjaga nga stadiumi uroi për fitoren ndaj Azerbaxhanit, reagon pasi kupton gabimin Ish presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka shkruar pas përfundimit të ndeshjes mes Kosovës dhe Ishujve Faroe. Ajo me
Martohet ish-burri i Jahjagës, shikimi i tyre plot dashuri (FOTO LAJM) Ndonëse jo vetëm si presidente, por Atifete Jahjaga është bërë shpesh pjesë e shtypit edhe për jetën e saj private. A
Shfaqet Jahjaga, shpreh zhgënjim për sistemin e drejtësisë Sistemi i drejtësisë ka dështuar të dënojë përgjegjësit e dhunës dhe vrasjeve në familje, prandaj kërkohet mobilizim i s
24 medalje për nxënësit e kolegjit "Jahja Kemal" në Shkup Dhjetë medalje argjendi, 14 bronzi dhe 4 mirënjohje në 9 kategori (programim, arti kompjuterik, kontrollit hardware, leg
"Jahja Kemal është 100% brend i Maqedonisë, ambasadorja turke në Maqedoni po shpif" "Ejani, që të luftojmë kundër kësaj organizate teroriste, në mënyrë të thjeshtë edhe atë që të mos mbetet vetëm në nivel
Furtunë ndaj ambasadores turke: S'na tregon ti ku i shkollojmë fëmijët, kolegjet "Jahja Kemal" janë të rregullta Deklarata e ambasadores së Turqisë në Maqedoni në lidhje me nxënësit që ndjekin studimet në kolegjet "Jahja Kemal" ka sh
Suksesi ka vetëm një emër, "Jahja Kemal" qendra e arsimit cilësor dhe modern (FOTO LAJM) Kolegji “Jahja Kemal" si Qendër edukativo arsimore private në Maqedoni është e njohur që për sa vite që ekziston ka ofru
Jahjaga dje festoi ditëlindjen, gjejeni sa vjeç i mbushi Ish- Presidentja e Kosovës ishte ajo e cila shkroi histori duke u shpallur presidentja e parë femër e Republikës së Koso
Nxënësit e "Jahja Kemal" kthehen me sukese nga olimpiada "Golden Climate Olympiad" në Kenia Shkolla private fillore dhe mesme "Jahja Kemal" nuk ka të ndalur në arritjen e sukeseve. Ajo krahës që ofron kushte dhe
Koha kur Atifete Jahjaga ishte e re (FOTO LAJM) Ish presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka pësuar një ndryshim të madh që nga koha kur ishte në këtë post e deri tani
Presidentja Jahjaga themelon fondacion Ish Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, shihet të jetë mjaftë e angazhuar – sidomos me vizita jashtë vendit. Pas
Dy nxënës nga Jahja Kemal fitojnë vendin e parë në Europë për matematikë Dy nxënës nga Tetova, Amar Ademi dhe Jusuf Xheladini kanë fituar vendin e parë ne garat europiane për matematikë. Ga
Kolegji "Jahja Kemal" zhvillon Kupën e Botës për nxënësit (FOTO LAJM) E themeluar në vitin 2007, kupa ndërlidhë mbi 20 mijë nxënës nga 50 vendet e botës. Qëllimi është që të inspirojë tek të
Jahjaga nuk shkon në seancën gjyqësore Është mbajtur seanca dëgjimore në lidhje me padinë për shpifje ndaj ish-Presidentes Atifete Jahjaga. Jahjaga ka mungu
Atifete Jahjaga del para gjykatës Ka nisur seanca në lidhje me padinë për shpifje ndaj ish-presidentes Atifete Jahjaga. Gjyqtarja e rastit në fillim ë sea
Atifete Jahjaga del nesër para gjykatës për shpifje Kunetërit e Shyhrete Berishës kanë paditur ish-presidenten Atifete Jahjaga për shpifje, seanca e së cilës pritet të mbah
Ish-Presidentja Jahjaga drejt divorcit Për ish – Presidenten Jahjaga shumë shpesh është thënë se statusi i saj martesor është “its complicated”, nëse përdorim
Ish-presidentja e Kosovës merr vendimin drastik, ndahet nga bashkëshorti Ish-presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, duket se është drejt divorcit dhe për këtë i ka nisur edhe proceduarat. Pa