999 rezultate për

jacobson

Amerika nuk do që Vetëvendosje ta udhëheqë dialogun me Serbinë? Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sikundër edhe disa shtete të Bashkimit Evropian, gjithnjë janë shprehur skeptik ndaj Ve
Familjarët e të zhdukurve akuzojnë Zhgobarin dhe Jacobsonin! Serbia ka ndërprerë punimet për gjetjen e të gjithë trupave në Rudnicë dhe kjo gjë ka irrituar pa masë familjarët e vikt
Jakobson refuzon Thaçin, nuk flet në përurimin e rrugës 6 Kryeministri Hashim Thaçi ka ftuar të flasë në ceremoninë e inagurimit të autostradës Prishtinë - Han i Elezit edhe amba
Apeli i Jacobson: Dilni votoni Ambasadorja amerikane Tracey Jacobson permes Twitter-it i ka bere gjithë qytetarëve të Kosovës që të sigurohen sot që zë
Jacobson këshillon liderët: Mos përdorni fjalë fyese në fushatë Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara, Tracey Ann Jacobson ka takuar sot në rezidencën e zyrës së saj, tre liderët kryeso
Jacobson diskuton për pranimin e diplomave të Mitrovicës së veriut Ambasadorja e SHBA-ve në Prishtinë Tracey Ann Jacobson, ka vizituar sot zyrën për Çështje të Komuniteteve ku ka biseduar
Jacobson: Themelimi i Gjykatës është lajm i mirë për Kosovën Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, është shprehur se miratimi i themelimit të Gjykatës
Jacobson arsyeton punësimin e Dell në kompaninë ”Bechtel” Ish ambasadori amerikan në Kosovë, Christopher Dell, i cili loboi për ndërtimin e një autostrade që lidh Kosovën me Shqi
Jacobson: Kosovarët në Siri po radhiten në grupe radikale Ambasadorja e SHBA-së në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, u ka bërë thirrje të gjitha institucioneve të vendit që të reagojn
Jacobson: Themelimi i Tribunalit është shenjë pjekurie Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, është shprehur se Krijimi i Tribunalit për krimet e
Ambasadorja Jacobson bisedon me Mustafën dhe Jonathan Moore Mëngjesin e sotëm ambasadorja e SHBA-së në Kosovë, Tracey Ann Jacobson ka zhvilluar një takim me liderin e Lidhjes Demok
Ann Jacobson është pro vendeve të rezervuara për komunitete Ambasadorja e SHBA-së në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, ka deklaruar dje se e mbështet idenë për vazhdimin e rezervimit të
Jacobson vlerëson arritjet e Kosovës gjatë vitit 2013 Ambasadorja amerikane në Prishtinë, Tracey Ann Jacobson vlerësoi lartë arritjet e Kosovës gjatë vitit 2013, me theks të
Ambasadorja Jacobson, përuron repartet e rinovuara në QKUK Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), sot janë përuruar kati i dytë i Klinikës Infektive dhe kati i tretë n
Jacobson: Të vëmendshëm të mos krijohet një Republikë Serbe Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Tracy Ann Jacobson ka komentuar fitoren në nëntë komuna të Listës “Serbsk
Jacobson uron Ahmetin dhe Kusari-Lilën për fitoren Ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracey Ann Jacobson ka uruar Shpend Ahmetin dhe Mimoza Kusari-Lilën për fitore në zgjed
Jacobson: Proces i rëndësishëm zgjedhor Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, ka thënë se procesi i sotëm zgjedhor në Kosovë është
Jacobson e feston Ditën e Falënderimeve me ushtarët Ambasadorja amerikane, Tracey Ann Jacobson, takoi sot trupat amerikane në kampin Bondsteel, për të festuar Ditën e Falën
Ambasada e SHBA-së dhe ENEMO përgatiten për zgjedhjet Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Tracey Jacobson, është takuar sot me përfaqësuesit e Rrjetit Evropian
Jacobson gati të takohet me Vetëvendosjen, por me një kusht Nëse Lëvizja Vetëvendosje do të heqë dorë nga taktikat e bllokimit të punës së parlamentit, atëherë jam e gatshme të tak