999 rezultate për

jacobson

Veseli i jep lamtumurën Jacobsonit (FOTO LAJM) Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim përshëndetës me ambasadoren e Shteteve të Amerikës në Kosovë,
Jacobson: Ata që votojnë Kundër Speciales dyshojnë se do akuzohen Dështimi i miratimit të Speciales në Kuvendin e Kosovës, lejon që interesat e disa individëve që do të mund të akuzohesh
Ambasadorja e SHBA-ve: Tani nuk e ndalim dot krijimin e Speciales në OKB Ambasadorja e SHBA-ve në Kosovë, Tracey Ann Jacobson, ka bërë të ditur se SHBA-të janë thellësisht të zhgënjyer me moska
"Kërcënon" ambasadorja e SHBA-ve: Nëse dështoni, Gjykatën Speciale e formon OKB-ja Ambasadorja e SHBA-ve në Prishtinë, Tracy Ann Jacobson, i ka ribërë thirrje pushtetarëve të Kosovës që të themelojnë Gjy
Jahjaga-Jacobson, vendosin gurthemelin e ambasadës së SHBA-së Presidentja, Atifete Jahajga dhe ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Tracey Ann Jacobson kanë vënë gurtheme
Jacobson: Tribunali nuk do ta gjykojë luftën e UÇK-së Ambasadorja amerikane Tracey Ann Jacobson ka thënë se themelimi i Tribunalit i duhet Kosovës dhe të ardhmes së saj dhe s
Jacobson: E drejtë të protestohet qetë, por jo dhunshëm Ambasadorja amerikane Trany Ann Jacobson, ka reaguar për protestat e dhunshme në Prishtinë, duke thënë, shkatërrimi i pr
Jacobson i kërkon Veselit të realizojë axhendën legjislative Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli ka takuar sot ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës
Jacobson: Trepça, punë e vështirë Çështja e "Trepçës" e cila ka ngjallur debate të mëdha gjatë ditëve të fundit, po tërheq edhe vëmendjen e ndërkombëtarëv
Jacobsoni: Nuk jemi përzier me formimin e qeverisë Ambasadorja amerikane Jacobson mohon që të jetë përzier në krijimin e qeverisë së re PDK-LDK, duke thënë se ajo vetë nuk
Jacobson: Krimi i organizuar s'po njeh kufi Ambasadorja amerikane, Tracy Ann Jocobson është shprehur se krimi i organizuar është tepër problem për Kosovën. Ajo s
Martohet PDK me LDK Sot në zyrën civile të Prishtinës është lidhur zyrtarisht kurora mes kryetarit të PDK-së, Hashim Thaçi me kryetarin e LD
"Mos e dh.... punën" pati efekt (VIDEO) Ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracey Ann Jacobson ka folur për herë të parë në media, që pas deklaratës së saj të fam
Ilir Meta: Kosovo should establish all institutions Parliament Speaker Mr. Ilir Meta has commented the the political crisis in Kosovo, saying that party leaders should meet
Ilir Meta: Kosova nuk është Belgjika, themeloni institucionet Kryetari i parlamentit të Shqipërisë Ilir Meta ka folur për krizën politike në Kosovë, duke thënë se liderët partiakë du
Jacobson e kishte me bllokun Xhavit Haliti ka thënë se nëse blloku heq dorë nga bllokada dhe do të respektonte të drejtën kushtetuese të PDK-së, atëh
"Mos e dh... punën" e Jacobsonit bën xhiron e botës (VIDEO) Ambasadorja amerikane në Kosovë, Tracey Ann Jocobson theksoi se liderët kosovarë e kanë "dh... punën", duke ngulur këmbë
Jacobson: Leaders are destroying Kosovo Finally US is involving herself in the serious political crisis that has hit Kosovo. American Ambassador, Tracey Ann Jac
Jacobson: Liderët po e shkatërrojnë Kosovën Amerika më në fund duket se është përfshirë në krizën e rëndë politike që ka goditur Kosovën. Ambasadorja amerikane,
Jocobson: Lërini inatet, formoni qeverinë Ambasadorja amerikane, Tracy Jacobson iu ka bërë thirrje liderëve politikë që të lënë inatet mënjanë dhe të bashkohen pë