999 rezultate për

jabllanovicit

Serbia i gëzohet mos hyrjes së Jabllanoviçit në Kuvendin e Kosovës Kryetari i partisë së serbëve të Kosovës, Aleksandër Jabllanoviç ka drejtuar një mori ankesash kundër OSBE-së, sepse ky
"Luftë" mes serbve në Kosovë, jeta e Jabllanoviçit në rrezik Në prag të zgjedhjeve parlamentare të 11 Qershorit, Lista SRPSKA është më e dobët sesa herën e kaluar (2014), kur nga 10
Sulmohet me breshëri plumbash zyra e Dragan Jabllanoviçit Persona të panjohur kanë qëlluar me breshëri plumbash në drejtim të ndërtesës për Punë Sociale, ku ndodhet zyra e kryeta
KQZ-ja regjistron partinë "provokuese" të Jabllanoviçit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur për të diskutuar për për zgjedhjet e parakohshme që pritet të mbahen më 11
Serbët kundër Jabllanoviçit në krye të Listës Serbe Zëvendëskryeministri i Kosovës nga Lista Serbe, Branimir Stojanoviç, ka bërë me dije se Aleksandar Jabllanoviç nuk e ka
Vulin mohon të jetë një dijeni për emërimin e Jabllanoviçit në krye të Listës Serbe Ministri i punës, Aleksandër Vulin është shprehur se nuk ka asnjë informacion që ish-ministri i Qeverisë së Kosovës, Ale
Serbërt nuk ia kanë idenë për kthimin e Jabllanoviçit Kthimi i Aleksandër Jabllanoviç, si kreu i Listës Serbe, ka shkaktuar reagime të shumta tek politikanët shqiptarë të Kos
Haradinaj: 100 mijë euro Jabllanoviçit? Lajm i gatuar nga klani Mustafa Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar lidhur me shkrimet në media se i ka dhënë para
Haradinaj i ka dhënë 100 mijë euro Jabllanoviçit Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, para zgjedhjeve parlamentare të vitit të kaluar, i ka dhën
Aktakuzë kundër Jabllanoviçit Gjykata Themelore në Gjakovë ka ngritur aktakuzë kundër Aleksandër Jabllanoviç, i akuzuar për nxitje të urrejtjes nacion
Mustafa: Largimin e Jabllanoviçit e bisedova edhe me Vuçiçin Isa Mustafa është shprehur se largimi i Aleksandër Jabllanoviçit është bërë me koordinim të plotë të klasës politike në
Rashiçi në vend të Jabllanoviçit? Lideri i PDS-së dhe deputet në Kuvendin e Kosovës, Nenad Rashiq, deklaroi se e sheh gabim pse deputetët e Listës Serbe n
Shkarkimi i Jabllanoviçit, serbët "ngrijnë" pjesëmarrjen në qeveri Zëvendëskryeministri serb në qeverinë e Kosovës Branimir Stojanoviç pas takimit me Aleksandër Vuçiç është shprehur se pë
Thaçi: Shkarkimi i Jabllanoviçit nuk u bë nga presioni i opozitës Hashim Thaçi është shprehur se nuk ishin protestat e opozitës ata që çuan në vendimin e qeverisë për ta shkarkuar Aleksa
Nënat gjakovare: Shkarkimi i Jabllanoviçit na ka qetësuar (VIDEO) Nënat gjakovare janë shprehur se pas shkarkimit të ministrit serb Aleksandër Jabllanoviç ndihen më të qeta. Ata shpre
Gjuriç: Shkarkimi i Jabllanoviçit gabim i madh I ashtëquajturi drejtor për Kosovën në qeverinë e Serbisë Marko Gjuriç ka theksuar se vendimi i Thaçit dhe i Mustafës pë
Limaj: Me shkarkimin e Jabllanoviçit qëllimi u arrit Fatmir Limaj është shprehur se me shkarkimin e Jabllanoviçit qëllimi që kishte opozita është arritur. Limaj theksoi s
AAK: Shkarkimi i Jabllanoviçit u vonua Nënkryetari i AAK-së Ahmet Isufi theksoi se shkarkimi i Aleksandër Jabllanoviç është vonuar. Por, se Isufi tha se shk
Jabllanoviç do të shkarkohet nëse nuk jep dorëheqje Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa do të shkarkojë ministrin për Kthim dhe Komunitete, Aleksander Jabllanoviç. Kreu i q
Mimoza Kusari: Opozita me protesta do të marrë pushtetin Kryetarja e Gjakovës Mimoza Kusari – Lila është shprehur se opozita përmes protestave po synon të marrë pushtetin. Si