999 rezultate për

jabllanovic

Serbia i gëzohet mos hyrjes së Jabllanoviçit në Kuvendin e Kosovës Kryetari i partisë së serbëve të Kosovës, Aleksandër Jabllanoviç ka drejtuar një mori ankesash kundër OSBE-së, sepse ky
Jabllanovic: Lista Serbe e mbështetur nga Beogradi është kriminale Pas incidenteve në veri të vendit mes mbështetësve të partive politike serbe, Kryetari i Parisë së Serbëve të Kosovës, A
"Luftë" mes serbve në Kosovë, jeta e Jabllanoviçit në rrezik Në prag të zgjedhjeve parlamentare të 11 Qershorit, Lista SRPSKA është më e dobët sesa herën e kaluar (2014), kur nga 10
Lirohet Aleksandar Jabllanoviç Kryetari i PKS-së, Aleksandar Jabllanoviç, është liruar sot me vendim të Prokurorit. Sipas RTS, Jabllanoviq është lir
Sulmohet me breshëri plumbash zyra e Dragan Jabllanoviçit Persona të panjohur kanë qëlluar me breshëri plumbash në drejtim të ndërtesës për Punë Sociale, ku ndodhet zyra e kryeta
KQZ-ja regjistron partinë "provokuese" të Jabllanoviçit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur për të diskutuar për për zgjedhjet e parakohshme që pritet të mbahen më 11
Petroviç dhe Jabllanoviç vendosin "plisat" në kokë (FOTO LAJM) Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Sllobodan Petroviç dhe ish-kreu i Listës Serbe Aleksandër Jabllanoviç, janë në të gj
Jabllanoviç mohon se i ka fyer nënat e Gjakovës Aleksandar Jabllanoviç, i cili është kthyer sërish si kryetar i Listës Serbe, ka thënë se Lista Serbe deri më tani i ka
Serbët kundër Jabllanoviçit në krye të Listës Serbe Zëvendëskryeministri i Kosovës nga Lista Serbe, Branimir Stojanoviç, ka bërë me dije se Aleksandar Jabllanoviç nuk e ka
Serbët dyshojnë se Jablanoviç ka bërë marrëveshje me shqiptarët Kthimi i Aleksandër Jabllanoviç në krye të Listës Serbe shkaktuar panik në komunitetin serb në Kosovë. "Ky ishte plot
Vulin mohon të jetë një dijeni për emërimin e Jabllanoviçit në krye të Listës Serbe Ministri i punës, Aleksandër Vulin është shprehur se nuk ka asnjë informacion që ish-ministri i Qeverisë së Kosovës, Ale
Selimi: Për Kosovën janë të gjithë "Jabllanoviça" Rikthimi i Aleksandër Jabllanoviçit në krye të Listës Serbe ka shkaktuar reagimin e opozitës së Kosovës, pasi ishi ata t
Serbërt nuk ia kanë idenë për kthimin e Jabllanoviçit Kthimi i Aleksandër Jabllanoviç, si kreu i Listës Serbe, ka shkaktuar reagime të shumta tek politikanët shqiptarë të Kos
Jabllanoviç konfirmon rikthimin e tij në krye të Listës Serbe Aleksandar Jabllanoviç është kryetari i ri i Listës Serbe në Kosovë, në vend të shefit aktual të Grupit të Deputetëve të
Jep dorëheqjen Aleksandar Jabllanoviç Sekretari shtetëror i Serbisë në Ministrinë e Punës, Veteranëve dhe Çështjeve Sociale, Aleksandar Jabllanoviç, ka dhënë
Ministrat serbë të Mustafës marrin 70% të tenderave Mosmarrëveshjet mes ministrit për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës dhe kryetarit të Leposaviqit, Dragan Jablla
Jabllanoviç: Në Jarinje kalohet me letërnjoftime serbe Kryetari i komunës paralele të Leposaviqit, Dragan Jabllanoviç i ka thënë Tanjugut se në vendkalimin në Jarinje në veri
Haradinaj: 100 mijë euro Jabllanoviçit? Lajm i gatuar nga klani Mustafa Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar lidhur me shkrimet në media se i ka dhënë para
Haradinaj i ka dhënë 100 mijë euro Jabllanoviçit Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, para zgjedhjeve parlamentare të vitit të kaluar, i ka dhën
Jabllanoviç: Prishtina e humbi mundësinë për Gjykatën Speciale Kryetari i “Listës Serbe” në Kosovë, Aleksandar Jabllanoviç, ka deklaruar se Prishtinës zyrtare nuk duhet t’i jepet një