999 rezultate për

izraelite

Super Teuta, mposht izraelitët dhe avancon më tej në Europa League (VIDEO) Kualifikim spektakolar i Teutës përballë Beitar Jeruzalem. Skuadra e drejtuar nga Edi Martini, mposhti izraelitët me rez
Mediat izraelite: Infeksioni i koronavirusit ikën vetë “Fundi i rritjes eksponenciale, rënia e përhapjes së koronavirusit”, është titulli i shkrimit që ka botuar në gazetën “T
Hyka bëhet me skuadër të re, i bashkohet mesfushorit tjetër shqiptar Jahmir Hyka në orët e fundit të merkatos në Izrael ka bërë lëvizjen surprizë duke u transferuar te Sektzia Nes Tziona.
Mjekët izraelitë zbulojnë ilaçin kundër diabetit Një ilaç i ri,i cili është duke u zhvilluar në Izrael, mund të jetë përgjigjja për trajtimin e shkaktarit kryesor të dia
Kompania izraelite gjen mënyrë të prodhojë ujë nga ajri Një kompani izrealite e ambientit ka gjetur mënyrë të prodhojë ujë nga ajri duke përdorur teknologji të patentuar. Ko
Mirënjohje, izraelitët kujtojnë ndihmën e shqiptarëve dhe si ia kthyen gjatë tërmetit (VIDEO) Pavarësisht kohës që kalon, mirënjohja mban gjallë te njerëzit kujtimet e atyre që i zgjatën dorën në rastet më të vësht
Tërmeti, përfundon misioni në Shqipëri i ekspertëve izraelitë (VIDEO) Grupi i ekspertëve izraelitë që erdhën në Shqipëri pas tërmetit të 26 nëntorit, kanë përfunduar misionin e tyre në vendi
Tërmeti, forcat izraelite i vijnë në ndihmë familjes së ushtarit shqiptar në Izrael (FOTO LAJM) Pas twrmetit tw 26 nwntorit, forcat izraelite vijojnë vlerësimin e dëmeve të banesave të dëmtuara në Shqipëri. Ditën
Izraelitët prodhojnë pajisjen që parashikon tërmetet, kur del në treg Shqipëria u godit nga dy termete të fuqishme, brenda dy muajve: Ai i 21 shtatorit me dëme materiale dhe termeti fatal i
THETH/ Humbën në mal, gjenden dy vajzat izraelite Pak minuta më parë u bë më dije se dy turiste ishin bllokuar nga mjegulla në Theth. Por fatmirësisht mësohet se turi
Ushtarët izraelitë sëmuren me kancer Janë të paktën 30 ushtarë izraelitë që janë diagnostikuar me kancer. Sipas ‘TRT’, shumica e ushtarëve janë me detyrë në
Pamje nga bombardimet e Izraelit në Gaza (FOTO LAJM) Një fëmijë dhe nëna e tij shtatzënë janë në mesin e gjashtë njerëzve të vrarë në Gaza pasi Izraeli u kundërpërgjigj me s
Ushtria izraelite vret katër palestinezë në Gaza Ushtria e Izraelit i ka vrarë dy anëtarë të Hamasit përmes sulmeve ajrore në Gaza dhe dy protestues palestinezë gjatë pë
Gjendet ilaçi kundër kancerit? Shkencëtarët izraelitë thonë do të jetë gati në 2020 Një zbulim mjekësor nga Izraeli mund të kurojë në mënyrë efektive kancerin, sëmundjen vdekjeprurëse që vret çdo vit mili
Ushtarët izraelitë qëllojnë palestinezin e prangosur dhe më sy të mbyllur (VIDEO) Ushtarët izraelit kanë qëlluar një palestinez adoleshent i cili ishte i prangosur dhe kishte një shami të sy. I riu po m
E shpikin izraelitët, tmerri i raketave dhe helikopterëve rus (VIDEO) Kompania “Israel Aerospace Industries” ka prezantuar modelin e tij të dronit-kamikaz “Mini Harpy”, i cili është i parapa
Duket si ëndërr, por shkencëtarët izraelitë thonë se brenda vitit zbulohet ilaçi anti-kancer Mund të mos ju duket e mundur, por këta shkencëtarë thonë se është e vërtetë. Një ekip i vogël i shkencëtarëve izrael
Jahmir Hyka bëhet me ekip të ri, firmos me skuadrën izraelite Jahmir Hyka më në fund bëhet me ekip të ri. Ai firmosur me skuadrën izraelite të Makhabi Netanjah. Lajmi është bërë i
Izraelitët kontrollojnë tregun e diamanteve në botë Izraeli është një nga importuesit më të mëdhenj të diamanteve në botë, e më pas eksportues i tyre në trajtë të përpunuar
"Lidhu me çunat, afrohu me armë", izraelitët zbërthejnë bisedat në Whatsapp të Vis Martinaj Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë në Bllok, mbrëmjen e 4 tetorit, ku mbeti i vrarë një person dhe u