999 rezultate për

izraeli

Ushtria e Izraelit në “flakë”, vajzat bukuroshe gati për luftë (FOTO LAJM) Një faqe Instagrami ku shfaqen ushtaret bukuroshe të Izraelit ka marrë vëmendjen e të gjithëve. Sipas ligjeve në Izra
THETH/ Humbën në mal, gjenden dy vajzat izraelite Pak minuta më parë u bë më dije se dy turiste ishin bllokuar nga mjegulla në Theth. Por fatmirësisht mësohet se turi
A e përgjoi Izraeli telefonin e Trumpit? Ndërsa po nisej për në Soçi, për të takuar presidentin rus Putin, Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu mohoi kategor
PAMJE TË RËNDA/ Ndërroi jetë sot, kështu mbeti poshtë fuoristradës izraelitja në Elbasan (VIDEO) Turisja izraelite që u shtyp dje nga makina në Elbasan ka ndërruar jetë sot në spital, ku mjekët e patën të pamundur që
Ndërron jetë izraelitja që u përplas dje nga makina në Elbasan (VIDEO) Ka ndërruar jetë turistja izraelite që u përplas gjatë ditës së djeshme nga një makinë në Elbasan. Ajo kishte ardhur për
"Fouristrada" përplas "Honda-n", aksidentohet çifti izraelit në Elbasan Një çift turistësh izraelit janë aksidentuar me motor pasditen e sotme në Elbasan. Sipas burimeve paraprake, dy turistët
Ushtarët izraelitë sëmuren me kancer Janë të paktën 30 ushtarë izraelitë që janë diagnostikuar me kancer. Sipas ‘TRT’, shumica e ushtarëve janë me detyrë në
Irani kërcënon: Shkatërrojmë Izraelin për gjysmë ore Një zyrtar i lartë i parlamentit iranian deklaroi se Izraeli mund të shkatërrohej për gjysmë ore nëse Shtetet e Bashkuar
Luftoi me jetën, ndahet nga jeta zonja e parë e Izraelit Nechama Rivlin, gruaja e Presidentit të Izraelit, Reuven Rivlin, vdiq të martën në mëngjes në moshën 73-vjeçare. Lajmi
Eurovisioni/ Bojkotim, përjashtim, diskutim apo kritikë? U mbyll skena e Eurovizionit 2019. Si gjithmonë kritikat ndaj garës më të madhe të popit në botë Festivalit Europian të
Izraeli sulmon Sirinë, mbrojtja ajrore lëshon disa raketa në ajër (VIDEO) Gjatë mbrëmjes së djeshme, mbrojtja ajrore siriane ka lëshuar disa raketa tokë-ajër në drejtim të Izraelit pas alarmit p
Izraeli në alarm: Irani po përgatitet të na godasë Nëse përplasja midis Iranit dhe SHBA do të përshkallëzohej, Izraeli mund të pësonte një sulm të drejtpërdrejtë nga Teher
28 të vrarë dhe qindra të plagosur, arrihet armë pushimi mes Izraelit dhe Hamasit Luftimet në Rripin e Gazas janë ndalur pasi militantët palestinezë kanë thënë se është arritur një marrëveshje për armëp
Reagon Ambasada shqiptare në Izrael, dënon sulmin me raketa Një grup ekstremistësh kanë goditur Izraelin jugor më shumë se 400 raketa ditën e djshme nga Rripi i Gazës që kontroll
Pamje nga bombardimet e Izraelit në Gaza (FOTO LAJM) Një fëmijë dhe nëna e tij shtatzënë janë në mesin e gjashtë njerëzve të vrarë në Gaza pasi Izraeli u kundërpërgjigj me s
Ushtria izraelite vret katër palestinezë në Gaza Ushtria e Izraelit i ka vrarë dy anëtarë të Hamasit përmes sulmeve ajrore në Gaza dhe dy protestues palestinezë gjatë pë
Ky shtet do të bombardonte Izraelin! Dokumentet sekrete trondisin botën Nisma e Izraelit me ndihmën e Francës për të ndërtuar armë bërthamore në fund të viteve '50 nuk u prit mirë nga Shtetet
Izraeli mban 2 minuta heshtje, njërëzit ndalen kudo (VIDEO) I tërë populli izraelit është ndalur sot në 2 minuta heshtje për të përkujtuar përvjetorin e gjashtë milionë viktimave h
Gjendet ilaçi kundër kancerit? Shkencëtarët izraelitë thonë do të jetë gati në 2020 Një zbulim mjekësor nga Izraeli mund të kurojë në mënyrë efektive kancerin, sëmundjen vdekjeprurëse që vret çdo vit mili
Hyka "mahnit" Izraelin, dopietë në 25 minuta Jahmir Hyka ka shpërthyer me dy gola në kampionatin izraelit, duke i shënuar Hapoel Haderas, me fanellën e ekipit të Maç