izrael

Turp në Kosovë, pse e gjithë kjo urrejtje për kombëtaren e Shqipërisë? (VIDEO) Një skandal i vërtetë ka ndodhur në Kosovë në emisionin “Duel Sportiv”. Gazetarja Alba Merovci u shpreh hapur kundër Ko
Goli i parë i Izraelit ndaj Shqipërisë po bën xhiron e botës (FOTO & VIDEO) Kombëtarja e Shqipërisë mori humbjen e dytë radhazi në Ligën e Kombeve duke u mposhtur në transfertë nga Izraeli me rezu
Portieri hero i Izraelit bëhet "viral" me asistin e golit kundër Shqipërisë (VIDEO) Portieri i kombëtares së Izraelit, bëri një paraqitje mjaftë të mirë kundër Kombëtraes së Shqipërisë. Në disa raste
Skenarët e mundshëm që Shqipëria të renditet e para në grup (FOTO LAJM) Shqipëria mbetet në kuotën e 3 pikëve në grup, ndërsa Izraeli mban vendin e parë me 6 pikë, ndërsa Skocia qëndron sipër
Katastrofë për Shqipërinë, mposhtet në transfertë nga Izraeli Shqipëria është mposhtur nga Izraeli me rezultatin 2-0 në Beer Sheva, ndeshje e vlefshme për Ligën e Kombeve. Ndeshj
Goli i nokautit, Izraeli dyfishon rezultatin ndaj Shqipërisë Izraeli ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Shqipërisë në Beer Sheva. Ai që ka shënuar është Saba në minutën e 83' të
Super goditje me kokë, portieri i Izraelit i mohon golin Balajt Shqipëra është duke humbur kundër Izraelit në Beer Sheva. Në minutën e 23' Bekim Balaj ishte shumë afër golit pas nj
Gabim në mbrojtje, Izraeli ndëshkon Shqipërinë Izraeli ka kaluar në avantazh ndaj Shqipërisë në "Beer Sheva". Ai që shënon është futbollisti Hemed në minutën e 8',
Formacionet zyrtare: Izrael - Shqipëri Shqipëria luan sonte ndeshjen e tretë në Ligën e Kombeve, në transfertë ndaj Izraelit. Kjo ndeshje është tejet e rën
Shqipëria do të luajë sonte ndaj Izraelit, ky është çmimi marramendës i stadiumit Beer Sheva Shqipëria do të rikthehet në Izrael me kujtimet më të mira. Pas disfatës në vendin tonë 0-3, Shqipëria mori hak në “Beer
Trajneri i Izraelit i trembet Shqipërisë Trajneri i Izraelit i trembet Shqipërisë Trajneri i kombëtares së Izraelit, Andi Hercog tha në prag të ndeshjes me Sh
Panucci: Shpresojmë të fitojmë nesër kundër Izraelit Trajneri i Kombëtares, Christian Panucci, doli në konferencën për shtyp ku u shpreh optimist për sfidën e nesërme ndaj I
Ky është formacioni i mundshëm i Shqipërisë përballë Izraelit Shqipëria do të përballet nesër në mbrëmje me Izraelin, në takimin e vlefshëm për Ligën e Kombeve. Një fitore në Ber She
Do të luajnë kundër Izraelit, Kombëtarja flututon drejt Tel Avivit (FOTO LAJM) Lojtarët dhe pjesëtaret e stafit të ekipit të Kombëtares kanë udhëtuar për në Izrael paraditen e sotme me avionin “Lasgu
Grezda kërkon maturi në ndeshjen me Izraelin Sulmuesi i kombëtares, Eros Grezda pritet ta nisë nga minuta e parë ndeshjen ndaj Izraelin që do të zhvillohet ditën e d
Berisha: Të shmangim humbjen me Izraelin, Skocia vendimtare Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha ishte sot në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes me Izraelin. Berish
Migjen Basha flet për përballjen me Izraelin në Ligën e Kombeve Migjen Basha ishte një dy nga lojtarët e përfaqësueses kuqezi që dolën në konferencë për shtyp mesditën e sotme nga ambi
Basha: Ndaj Izraelit si një finale, hedhim hapin drejt kualifikimit Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Migjen Basha doli në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Izraelit. Në f
Hysaj: Rikthehemi te fitorja ndaj Izraelit Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj doli në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes ndaj Izraelit që luhet
Grezda: Duam fitoren ndaj Izraelit Eros Grezda ishte një nga më të mirët për Shqipërinë, në miqësoren me Jordaninë, duke krijuar një mori rastesh, teksa iu