999 rezultate për

ivica

Daçiç në Tiranë për realizimin e projekteve ballkanike Forcimi i marrëdhënieve tregtare me Serbinë dhe realizimi i projekteve nga samiti i Vjenës ka qënë fokusi i takimit trip
Daçiç: Gjatë protestës së 9 janarit u përdhos Katedralja Ortodokse në Prishtinë Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, tha dje se, përdhosja e Katedrales Ortodokse në Prishtinë gjatë protestës së
Ivica Daçiç i zhgënjyer me Maqedoninë dhe Malin e Zi "Jam i dëshpëruar nga qëndrimi i Malit të Zi dhe Maqedonisë, të cilët votuan pro rekomandimit për pranimin e Kosovës në
Plas humori me anglishten e Ivica Daçiç (FOTO-VIDEO) Minisri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, i cili kryeson në OSBE, është bërë objekt humori për shkak të një fjalimi të s
Serbia do pushtet paralel në Kosovë Ministri serb i Punëve të jashtme Ivica Daçiq ka thënë se ende nuk është caktuar takimi në nivel kryeministrash Serbi-Ko
Petrit Selimi me djalin, selfie me Ivica Daçiç (FOTO) Ndoshta vite të shkuara pakkujt do tia merrte mendja se politikanët shqiptarë dhe ata serbë do të mund të uleshin së bas
Ivica Daçiç: Maqedonia është problem edhe i Serbisë Kriza politike dhe e sigurisë në Maqedoni është problem për OSBE-në, për gjithë rajoninpor edhe për Serbinë. Kështu ësht
Daçiç: BE-ja po i toleron shqiptarët Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç ka thënë se BE-ja po i toleron shqiptarët. Ai ka thënë se dëshiron të dijë s
Daçiq: Hashim Thaçi nuk mund të vijë në Beograd Ministri i Punëve të Jashtme në Serbi, Ivica Daçiq, deklaron se homologu i tij nga Kosova, Hashim Thaçi, nuk mund të viz
Daçiç: Negociatat Serbi-Kosovë kontribuan në paqen në rajon Perspektiva e përbashkët evropiane e vendeve të Ballkanit Perëndimor ka bërë që të ketë një kontribut të madh në mesin e
Ja si e cilëson Daçiç vizitën në Prishtinë Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiç ka shpalosur përshtypjet e tij për qëndrimin e parë në në Prishtinë pas vitit 1999
Ivica Daçiç mbërrin në Kosovë (VIDEO) Në samitin “Western Balkan 6” që po mbahet në Kosovë, në hotelin Swiss Diamond ka mbërritur edhe delegacioni i Serbisë.
Tadiç: Daçiç donte të niste luftë me Kosovën Lideri i Partisë Demokratike të Serbisë dhe ish-presidenti serb, Boris Tadiç, në një ligjëratë para disa studentëve në B
Ivica Daçiç të hënën në Prishtinë, bashkë me ministra të tjerë të Ballkanit Kosova të mërkurën do të jetë mikpritëse e konferencës ministrore të gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor, quajtur “
Mustafa e Vuçiç të hënën në Bruksel Shefja e Politikës së Jashtme të Bashkimit Europian, Federika Mogherini do të takohet ditën e hënë me kryeministrin e Ko
Ivica Daçiç: Nuk e njoh Isa Mustafën Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç është shprehur se nuk e njeh Isa Mustafën, por se njeh
Ivica Daçiç në Kosovë pa flamur të Serbisë Shefi i diplomacisë serbe Ivica Daçiç do të jetë në Prishtinë në muajin mars për të përfaqësuar Serbinë në takimin e min
Daçiç: “Shqipëria e Madhe” nuk është trillim i Serbisë Ministri i Jashtëm i Serbisë Ivica Daçiç u shpreh se ndërkombëtarët po ndjekin standarde të dyfishta për serbët dhe për
Shilegov tallet me Bocevskin: Ta propozojmë për cmim Nobel Pas deklaratave të Ivica Bocevski për aferën me pasaportat, reagoi zëdhënësi i LSDM, Petre Shilegov. Ai në profilin e
Ivica Daçiç sulmon Kroacinë Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka sulmuar Kroacinë, duke e quajtur këtë shtet një shtet "racist" kundrejt ser