999 rezultate për

ivanovski

Ivanovski: Do të jem i pari në mes të barabartëve Kryetari i ri i Gjykatës Kushtetuese, Nikolla Ivanovski, ka deklaruar se nuk e ka parë çështjen për vlerësimin e kushtet
Fansi i Gruevskit sulmon Fatime Fetain: Fol maqedonisht dele e humbur, ose shko... Simpatizantëve të ish-kryeministrit dhe liderit të VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski, nuk ju pëlqen prokurorja shqiptare Fati
Pas dajakut të ngrënë Ivanovski duhet të paguajë edhe 300 euro (VIDEO) Mbrëmë në stacionin policor në Kisella Voda, inspektori i policisë ka thirrur gazetarin e "Maktel" Sashe Ivanovski - Pol
VMRO-DPMNE: Pas klounit Ivanovski qëndron LSDM-ja Pas reagimit të LSDM-së, e cila kërkoi dorëheqjen e zv/kryeministrit Vladimir Peshevski pas sulmit ndaj gazetarit Sashe
Zv/kryeministri Peshevski grushton gazetarin (VIDEO) Pas konfliktit fizik mes me kolegun e TV Sitel, Aleksandar Spasovski, gazetari i "Maktel", Sashe Ivanovski – Politiko ës
Ivanovski provokon Gruevskin Sashe Ivanovski sot përsëri provokoi me pyetje kryeministrin Gruevski gjatë kohës së vizitës së tij në Shuto Orizari.
"Lustrimi shërben për të "nxirë" kritikët e Qeverisë" Në vend që të lustrohen personat që aktualisht janë kandidatë për funksionarë shtetërore, në Maqedoni kanë filluar të lu
Ivanovski: Gjuha shqipe nuk mund të bëhet e detyrueshme sepse huton qytetarët Futja e gjuhës shqipe në Ligjin për administratë shtetërore si obligim për drejtorët e ardhshëm apo bartësit e posteve t
Gruevski ngre dolli për investimet, Maqedonia e fundit në rajon Të dhënat e fundit të Bankës së Popullore, tregojnë se në tetëmujorin e parë të këtij viti në vend kanë hyrë 176 milion
Gjykata vendos dëmshpërblimin që duhet të bëjë Ivanovski Gjykata Themelore Shkupi 2 ka vendosur që Igor Ivanovski anëtar i LSDM-së duhet të paguaj 300 mijë denarë dëmshpërblim p
Ivanovski kërkon falje për shpifjen ndaj Ermira Mehmetit Drejtuesi i portalit maqedonas Maktel, Sashe Ivanovski kërkoi falje nga deputetja e BDI-së Ermira Mehmeti në lidhje me p
Miratohet ligji për media në parlamentin maqedonas Parlamenti i Maqedonisë në orët e vona të ditës së djeshme ka miratuar me 56 vota pro Ligjin e ri për mediat. Partit
Gazetari largohet me polici, bërtiti 'Diktaturë' gjatë nderimit të Orhan Pamuk (VIDEO) Incident gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimit ndërkombëtarë për letërsi “Tabernakul”, gazetari Sashe Ivanovski i ka dre
Ligjet për mediat, Ivanovski: Bisedimet me SHGM-në të vazhdojnë Menjëherë pas miratimit të ligjeve për media, për të cilat sot në Kuvend duhet të fillojë debati, do të përgatiten amend
Ligjet e mediave do të votohen në Kuvend Ligji për median vendoset të rikthehet në Kuvend. Pushteti dhe SHGM harmonizuan qëndrimet për për tri çështje kontestu
Carlos Slim në dasmën e ministrit Ivanovski? Njeriu më i pasur në botë, manjati meksikan Carlos Slim, mësohet se ndodhet në Manastir, ku do të marrë pjesë sonte në d
Roamingu të jetë si në BE Çmimi i shërbimeve roaming kur udhëton në vendet e anëtare të Bashkimit Evropian të jetë i njejtë për qytetarët e Maqedo
Ivanovski: Duhet të jemi të hapur për debat mbi ligjin e mediave Pas vërejtjeve dhe komenteve të komunitetit të gazetarëve për draftin e vjetër, qeveria ka diskutuar për projektiligjin
Në Këshillin e LSDM-së nuk janë Cërvenkovski dhe Ivanovski Me 462 vota ditën e djeshme është zgjedhur nga social-demokratët Këshilli qendror i partisë. Në pajtueshmëri me statusin
Ivanovski, ka 506 votues fiktiv në Resnjë Shefi i shtabit zgjedhor të LSDM-së, Igor Ivanovski sot deklaroi se opozita në Resnjë ka zbuluar se në listën zgjedhore