999 rezultate për

ivanovi

Rama: Vrasja e Ivanovicit do të ndikojë për mirë në bisedimet me Serbinë Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i intervistuar në emisionin “5 pyetje nga Babaramo”, në Report TV, ka folur edhe pë
Daçiç: Bisedimet vazhdojnë kur të kemi informacione nga Prishtina për vrasjen e Ivanoviçit Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, tha sot se dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit do të vazhdojë atë
Trajkoviç ia bën bajatë Vuçiçit: Më mbështet sikur Ivanoviçin Politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq, deklaroi se “respekton fuqimisht” deklaratën e kryetarit të Serbisë, Aleks
E FUNDIT/ Kosova merr vendimin e papritur për vrasjen e Ivanoviçit Ministria e Drejtësisë e Kosovës i ka dërguar një përgjigje Ministrisë së Drejtësisë në Serbi lidhur me rastin e vrasjes
Rusia reagon ndaj vrasjes së Ivanoviçit dhe vizitës së Vuçiçit Rusia dënon fuqishëm vrasjen e liderit serb në Kosovë, Oliver Ivanonviç duke kërkuar hetim të duhur me pjesëmarrjen e pë
Akuzohet si vrasësi i Ivanoviçit, flet për herë të parë Vuçiç Nuk ishte e lehtë për mua. I thirra të gjithë kundërshtarët e mi politik në Mitrovicë. Ne i kemi dëgjuar dhe kemi bisedu
Dalin detaje të reja nga vrasja e Oliver Ivanoviçit Nga hetimi i vrasjes së Oliver Ivanoviçit, aktualisht është marrë një veturë e djegur e cila po dyshohet se është përdor
Qeveria e Kosovës bën një veprim për nder të Ivanoviqit Kabineti i Qeverisë së Kosovës, mbledhjen e sotme e ka nisur me një minutë heshtje për rastin e vdekjes së Oliver Ivanov
Pas vrasjes së Ivanoviçit serbët duhet të jenë të bashkuar Rezultatet kryesore të vizitës së presidentit serb, Aleksandar Vuçiç në Kosovë kanë treguar unifikimin e Serbisë për t’i
Ministri serb jep të rejat më të fundit nga hetimi i vrasjes Ministria serbe e Punëve të Brendshme nuk ka shkëmbime zyrtare të të dhënave me Prishtinën dhe në lidhje me rastin e vra
Zbardhen përgjimet, ky është dyshimi i serbëve në vrasjen e Ivanovicit Pak orë pas vrasjes së Oliver Ivanoviqit, bashkëpunëtorët e tij dhe politikanë serbë në Kosovë dhe Beograd përjashtonin
Homazhet e Vuçiç-it për vrasjen e Ivanoviçit (FOTO LAJM) Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç po zhvillon vizitën e tij një ditore në Kosovë, ku para një ore ishte në manastir
Vuçiç mbërrin në Veri te vendi ku u vra Ivanoviqi Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç ka mbërritur në Veriun e Mitrovicës, aty ku është vrarë Oliver Ivanovic. Më herët
Në këtë orë Vuçiç bën homazhe për Ivanoviçin Mitrovica e Veriut është në pritje të presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili raportohet se tani ka mbërritur n
Vuçiç flet për vrasjen e Ivanoviçit, ka një porosi për Kosovën Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, derisa po qëndron në Kosovë, ku po viziton manastirin e Zveçani, ai foli edhe pë
Serbët kërcënojnë shqiptarët pas vrasjes së Ivanoviçit (FOTO) Lidhja e Social Demokratëve të Vojvodinës sot ka dënuar me forcë grafitet anti-shqiptare të shënuara në një ndërtesë pri
​Masakra e 20 shqiptarëve me urdhër të Oliver Ivanoviçit, flasin dëshmitarët Gjashtë plumbat që u shkrepën për vdekje në gjoksin e Oliver Ivanoviqit nuk është fundi që do të donin për të familjarët
Të hënën del raporti nga kamerat e sigurisë për rastin Ivanoviç Të hënën pritet të publikohen rezultatet e ekzaminimit të kamerave të sigurisë në vendin e vrasjes së politikanit serb,
Rrëfimi tmerrues i gazetarit: Si më rrahu për vdekje banda e Ivanoviçit MMë 2001, gazetari Bashkim Fazliu kishte shkuar, në cilësinë e gazetarit për edicionin serb, në kanalin e dytë të Radio
A u vra Ivanoviç nga Serbi i famshëm në Mitrovicë? Flet kryeprokurori Rrethi i të dyshuarëve për vrasjen e Oliver Ivanoviç është i gjerë nisur nga figura dhe zhvillimet në veri të Kosovës,