999 rezultate për

ivanovi

Mosdekretimi i ligjit për gjuhët, si munden deputetët dhe Gjykata Kushtetuese të shkarkojnë Ivanovin? Vendimi i presidentit Gjorge Ivanov që të mos e dekretojë ligjin për përdorimin e gjuhëve, hapë mundësinë që të ngritet
Xhaferi: Nuk do ta nënshkruaj ligjin në vend të Ivanovit Kreu i Kuvendit Talat Xhaferi ka njoftuar se nënshkrimi i ligjit për gjuhët në vend të presidentit Ivanov nuk është ndër
Ligji i gjuhëve, Zaev e çon Ivanovin në Gjykatë Kushtetuese Shumica parlamentare do të ngrejë iniciativë në Gjykatën Kushtetuese në lidhje me vendimin e Presidentit Ivanov i cili v
Ministri serb: Dyshoj se hetuesia e Kosovës do ta zbardh vrasjen e Ivanoviqit Ministri i Punëve të Brendshme i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq, thotë se sipas informacionit që ka asgjë serioze nuk ësh
Xhaferi ka një "porosi" për Ivanovin Ligji i gjuhëve pritet të hyjë në fuqi dhe ai përmbyll ligjvënien që buron nga Marrëveshja e Ohrit, tha kryetari i Parla
Gazeta serbe: Ja kush e vrau Oliver Ivanoviqin Njëri nga drejtimet e hetimeve për vrasjen e Oliver Ivanoviqit çon edhe nga mundësia se urdhëruesit dhe kryerësit janë t
Ahmeti: I kam dërguar pororsi Ivanovit ta nënshkruajë Ligjin e gjuhëve Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në një intervistë për Alsat, zbuloi se i ka dërguar porosi kryetarit të shtetit Gjorge Iva
Rama kërcënon Ivanovin: Pa shqiptarë nuk ka Maqedoni Kryeministri shqiptar Edi Rama ka reaguar në profilin e tij në rrjetin social Facebook ndaj pikëpamjeve të Presidentit m
Asnjë e re nga hetimet për vrasjen e Ivanoviçit Kanë kaluar dy muaj nga vrasja në pjesën veriore të Mitrovicës të liderit të Iniciativës Qytetare “Serbi, Demokraci, Dre
Mitrovica e Veriut pas vrasjes "shuplakë" Ivanoviçit “E vetmja gjë që aktualisht dihet mund t’ua them është se lënda për vrasjen e kryetarit të Iniciativës Qytetare SDP Oliv
Specialja po heton vrasjen e Ivanoviçit Prokuroria Speciale është duke u marrë me rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviçit, ka deklaruar Kryeprokurori i Prokuroris
Pritet arrestimi i vrasësit të Ivanoviçit Hetimet intensive të zhvilluara për vrasjen e liderit të serbëve të veriut, Oliver Ivanoviç janë ende duke vazhduar.
Shefi i policisë: Ka filluar etapa e dytë në hetimet për vrasjen e Ivanoviçit Shefi i operativës së Policisë së Kosovës në rajonin e Mitrovicës së Veriut, Zhelko Bojiq, ka thënë se situata e siguri
Detajet, 40 dëshmitarë për vrasjen e Ivanoviçit Prokuroria e Mitrovicës ka intervistuar deri më tani 40 dëshmitarë për zbardhjen e rastit të vrasjes së liderit të Inici
Publikohet intervista që Ivanoviç e kishte ndaluar kur ishte gjallë, kush është personi që sundon Në intervistën e tij të fundit për BIRN në tetor, Oliver Ivanoviç, politikani serb i Kosovës i vrarë në janar, e quajti
Vrasja e Ivanoviqit fut Serbinë në listën e zezë Serbia që nga dita e djeshme është futur në listën e zezë të organizatës ndërqeveritare Financial Action Task Force (FAT
Dalin detaje të reja nga vrasja e Ivanoviçit Ka kaluar më shumë se një muaj (16 janar) nga vrasja e Oliver Ivanoviç, kreu i Iniciativës Qytetare Serbe, por ende nuk
Vendoset pllakë përkujtimore te vendi i vrasjes së Ivanoviçit Të afërm dhe aleatë politikë të liderit serb të Kosovës Oliver Ivanoviç, i vrarë jashtë zyrës së partisë së tij muajin e
Vendoset një pllakë për Ivanoviçin Në përkujtim të tij, sot është zbuluar pllaka përkujtimore e liderit të Iniciativës Qytetare SDP, Oliver Ivanoviç pikëri
Televizioni i njohur ngatërron Zaevin me Ivanovin (FOTO & VIDEO) Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, ka qëndruar për vizitë zyrtare në Gjermani ku ka realizuar takime me kreun shtetër