Aksident i rëndë në Lushnje, humb jetën këmbësori
999 rezultate për

ivanovi

Talati ia dërgon marrëveshjen Ivanovit Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi e ka dërguar deri tek presidenti Ivanov Ligjin për marrëveshjen me Greqinë. Tani, p
Zaev paralajmëron shkarkimin e Ivanovit, po shkel Kushtetutën Kryeministri Zoran Zav, dje në intervistë në “Kanal 5” deklaroi se është e mundshme që shumica parlamentare të kërkojë i
Marrëveshja të hënën dërgohet në Qeveri, si do të kalojë pa e miratuar Ivanovi Ligji për ratifikimin e marrëveshjes, të hënën pritet të kalojë në Qeveri, ndërsa i njëjti do të dërgohet në Kuvend për
Goditet media në Serbi, zhduket gazetari që hetonte vrasjen e Ivanoviçit Deputeti nga Vojvodina, Nenad Çanak, sot në Twitter ka shkruar se mbrëmë në Bella Cerkë, është zhdukur gazetari Stefan C
Kreu i myslimanëve të Maqedonisë refuzon ftesën për iftar të Iavnovit Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame (BFI), Reisul Ulema H. Sulejman ef. Rexhepi ka refuzuar ftesën e presidentit Ivanov
Gazetarët serbë vinë në Kosovë për Ivanoviçin Një grup gazetarësh investigativë nga Serbia janë duke planifikuar të vijnë në Kosovë. Qëllimi i tyre është hulumtimi i
Vrasja e Ivanoviqit, Serbia e akuzon Kosovën për neglizhencë Ende nuk ka asnjë të dyshuar për vrasjen e politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq. E për këtë shteti serb po e a
“Sa bukur Mario”, grimier i Kim-it vjen në Shqipëri Grimieri i njohur shqiptar, Mario Dedivanovic, do të jetë nesër në Tiranë për të ndarë me të apasionuarit pas grimit sek
Si u fik kamera disa ditë para vrasjes së Ivanoviçit Kanë kaluar 5 muaj nga vrasja Oliveri Ivanoviçit, ish- liderit të SDP-së në Kosovë, ende nuk është zbardhur si rast nga
Këta dy shqiptarë mund t'i zenë vendin Ivanovit Kryetarja e Komunës së Tetovës Teuta Arifi dje në një debat të organizuar para qytetarëve dhe studentëve të Tetovës tha
Gruaja e Ivanoviçit largohet nga Mitrovica, jep dëshmi për hetimet Pasi disa anëtarë të partisë së Iniciativës Qytetare, tani do të japë dëshmi në Zyrën e Prokurorit Special edhe gruaja e
Haradinaj tregon pse nuk zbardhet vrasja e Ivanoviçit Kryeministri Ramush Haradinaj thotë se na rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviçit nuk mund të zbardhët, nëse nuk kryhen he
Ky është kandidati shqiptar për guvernator, Ivanov kundër Ka filluar beteja për emrin e ri të guvernatorit të Bankës Popullore të Maqedonisë. Me kandidat potencial ka dalë edh
Bërnabiç e pakënaqur me hetimet mbi vrasjen e Ivanoviçit Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiç, ka shprehur sot pakënaqësinë e saj ndaj autoriteteve të Prishtinës për ngecjen në
Xhaferi paralajmëron Ivanovin: Ligji për gjuhën shqipe hyn në fuqi edhe pa nënshkrimin tënd Duke folur për Ligjin për Përdorimin e Gjuhëve, si çështja më e diskutuar në Maqedoni, kryetari i Parlamentit të Maqedon
O'Connell ka një kërkesë për vrasjen e Ivanoviçit Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairí O'Connell, tre muaj pas vrasjes së Oliver Ivanoviçit, politikanit
Ivanoviç shfaqet në këto qytete të Kosovës Me rastin e tremujorit të vrasjes së Oliver Ivanoviçit sot në dy qytete të Kosovës dhe në tri qytete të Serbisë kanë gdh
Osmani shuplakë Gjorgje Ivanovit Bujar Osmani akuzoi presidentin Gjorgje Ivanov se është duke e shkelur në mënyrë flagrante Kushtetutën. “Ivanov e kis
Të rejat më të fundit nga hetimi për vrasjen e Ivanoviçit U bë më shumë se një muaj që Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka marrë në kompetencë hetimin për vrasjen e l
Deklarata bombë: Beogradi e di kush e vrau Ivanoviçin Profesori i Universitetit “Jones Hopkins” Edward Joseph beson se për autoritetet amerikane “konflikti i ngrirë në Kosovë