999 rezultate për

italisht

Lukaku këshillon Eriksen: Ka shumë cilësi, duhet të mësojë italisht Udhëhoqi Belgjikën e tij drejt "Final Four" të Ligës së Kombeve dhe tani Romelu Lukaku është gati të rikthehet tek Inter
"CR7 nuk ka mësuar italisht, nuk respekton bashkëlojtarët dhe Italinë" Cristiano Ronaldo është quajtur “injorant”, nga Pasquale Bruno, dhe ish-mbrojtësi i Juventusit ka deklaruar se ylli port
Atentati ndaj Preng gjinit, dalin detaje të tjera për autorin 30 vjeçar Autori që desh i mori jetën Preg Gjinit është i moshës rreth 30 vjeç. Pervec pamjeve të cilat u bënë të ditura se ekz
Infermierja rrëfen episodin që e bëri të pendohej që foli italisht: I sëmuri ishte shqiptar "Ka shumë episiode që më kanë lënë gjurmë, shija e të cilëve do jetë përjetë tek unë." Keshtu shprehet, Bianka Zhupa
Eriksen prezanton veten nga numri i këmbës, premton fitore në "derbi" Blerja më e re e Interit, Christian Eriksen ka dhënë një intervistë me pyetje të shkurtra vetëm dy ditë para derbit ku k
Reja "trullos" përkthyesin, plas e qeshura në konferencë (VIDEO) Edoardo Reja ka fituar zemrat e tifozëve shqiptarë, edhe pse tipin që ka. Batutat gjatë konferencave i ka të shpeshta, n
Lukaku i "shkel syrin" Juventusit: Unë di italisht Romelu Lukaku zbuloi se flet italisht për shkak të vëllait të tij. Sulmuesi belg është në negociata të avancuara për
Ronaldo mbret i rrjeteve sociale, tërbon Insagramin edhe Italisht (VIDEO) Një video Live e postuar nga Kristiano Ronaldo në Instagram, po bën xhiron e rrjeteve sociale. I gjendur në avionin e ti
Bashkëshortja e Ronaldos nis të mësojë italisht, ja fjalët e para që thotë (FOTO LAJM) Me ardhjen e Cristiano Ronaldos në Torino tre Juventusi, edhe bashkëshortes së tij i duhet të përshtatet me këtë ndryshi
Cana: T'i zë vendin Dukës ? Pse jo Legjenda e Kombëtares shqiptare, Lorik Cana ishte i ftuar këtë të shtunë në “Xing me Ermalin” ku ndër të tjera ka tregua
David Luiz nuk duron dot më, shan në italisht Conten (VIDEO) Chelsea nuk ka arritur të nxjerr më shumëse një barazim mbrëmë në kuadër të Ligës së Kampionëve. Kampioni anglez, megjit
Zgjidhet misteri i vajzës të huaj që endet rrugëve të Romës (FOTO LAJM) Një grua e pastrehë që fliste anglisht dhe jo italisht, është gjetur nga ana e karabinierëve në rrugët e Romës. Ajo
Plas gallata në Kuvend, Berisha bën deputetët të qeshin kur flet italisht (VIDEO) Berisha është ndjerë i detyruar sot që të shpjegojë para deputetëve se italishtja e tij linte për të dëshiruar, por kjo
Ancelotti flet për aventurën e re me Bayernin Pas thuajse një jave në krye të Bayern Munchen, Carlo Anceotti ka përzgjedhur edhe fjalën që i pëlqen më tepër në gjuhën
Karikatura e ditës (FOTO LAJM ) Mario Balotelli është personazhi kryesor i karikaturës së ditës. Portali Goal.com ka publikuar karikaturën e ditës, ku M
Europa League flet italisht, sot në mesditë shorti Më në fund Europa League flet italisht, teksa sot në shortin e orës 13:00 për fazën e 1/8-ve të kompeticionit do të gjem
Pëson faull, Ibra shan në italisht arbitrin (VIDEO) Paris Saint Germain mposhti mbrëmjen e djeshme Rennes në ndeshjen e javës së 23 të Ligue I duke shkuar -1 pikë larg krye
Tifozët i këndojnë Balos në italisht: "Mario fantastik, Mario i mrekullueshëm" (VIDEO) Mario Balotelli ka hyrë tashmë në zemrat e tifozëve të Liverpool, të cilët, në "White Hart Lane", gjatë ndeshjes kundër
Provimet e detyruara të maturës, shtohet gjermanishtja, italishtja dhe frëngjishtja Maturantët kanë të drejtë që të zgjedhim katër gjuhë të huaja për provim të detyruar. Portali Albeu ka siguruar udhëzimi
Honda milanist: Leksione italishteje në Rusi Keisuke Honda mezi pret të nis aventurën e tij të re me fanellën e Milan. Siç raporton "Sportmediaset", trekuartisti jap