999 rezultate për

italise

Kush është 72 veçari që u ekstradua sot drejt Italisë Ditën e stme, u ekstraduan drejt Itaisë 9 shqiptarë të dënuar për vepra të ndryshme penale. Ajo që bëri bujë, është e
Ekstradohen drejt Italisë nëntë shqiptarë të akuzuar për vepra të ndryshme penale Interpol Tirana, në bashkëpunim me Zyrën e Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Policisë Italiane (SCIP), bëri të mundr sot eks
Pushimet e nxehta të viteve '80, fotot e rralla të yjeve në ishujt e Italisë (FOTO LAJM) Përgjatë viteve, Capri ka tërhequr njerëzit të rëndësishëm në botë, që nga Mbretërit, yjet të Hollivudit, familje të pas
Atalanta, bukuria e Italisë që fitoi dashurinë e të gjithëve Në këtë sezon ka pasur vlerësime të mëdha për Atalantën, aqsa nuk kanë qenë të pakët ata që kanë shtruar pyetjen: “Në rr
EMRI/ Arrestohet në Britani anëtari i bandës së Endrit Dokles Një ish-anëtar i bandës së Indrit Dokles me llogari të hapura me drejtësinë italiane është arrestuar në kryeqytetin brit
COVID-19/ A do të ketë Shqipëria fatin e Italisë? Përgjigjet hapur Brataj Me shifrat në rritje të të infektuarve, shqetësimi shtohet nëse mund të rimbyllemi sërish. Por kreu i Urgjencës Kom
Schillaci, karriera e shkurtër e një ylli që shpërtheu në Botëror "Në njëfarë mënyre, karriera ime zgjati vetëm tre javë". Ky është pohimi nga një lojtar, emri i të cilit shfaqet përkrah
"Për të ardhur keq që zgjodhi Shqipërinë", Bepe Marota vlerëson Kumbullën Interi prej një kohe të gjatë ndjek me interes profilin e Marash Kumbullës dhe shihet si një nga klubet që mund të përfi
Shqiptarja tërheq vëmendjen e gjithë Italisë, fotot e fundit bëjnë xhiron e rrjetit (FOTO LAJM) Ajo u bë e njohur nëpërmjet programit televiziv por duket se ka ndërmend të mos largohet kollaj nga vëmendja. Modelja
U la edhe në pishinë, shqiptari i infektuar me COVID-19 udhëton drejt Italisë Një kosovar 55 vjeçar ishte kthyer nga Kosova për në Itali më datë 17 qershor. Ai kishte vazhduar jetën e tij normalisht
E ndaloi në rrugë, kryeministri i Italisë vihet në siklet nga vajza provokuese (VIDEO) Kryeministri italian Giuseppe Conte ka qenë duke shëtitur nëpër rrugët e qendrës së kryeqytetit italian Romë, kur është
Lihen në burg tetë të arrestuarit që transportonin drogë drejt Italisë, "kokat" shijojnë lirinë Gjykata ka vendosur arrest me burg për tetë personat që vepronin si pjesë e grupit kriminal në fushën e trafikut ndërkom
EMRAT/ 40 milionë euro drogë drejt Italisë, kush janë shqiptarët që u vunë në pranga Janë bërë publike emrat e shqiptarëve të vënë në pranga gjatë operacionit 40 mln euro drogë. Në pranga janë vënë:
Goditja e bandës narkotike italo-shqiptare, reagon Yuri Kim Ditën sotme në portin e Vlorës është sekuestruar një gomone e cila është përdorur për transpor të narkotikëve mes Shqip
Pushimet e nxehta të viteve '80, fotot e rralla të yjeve në ishujt e Italisë (FOTO LAJM) Përgjatë viteve, Capri ka tërhequr njerëzit të rëndësishëm në botë, që nga Mbretërit, yjet të Hollivudit, familje të pas
Juventusi në kaos, Sarri përplaset me Pjanic Ka raporte se Miralem Pjanic nuk do të përfshihet për ndeshjen kundër Bolognas nesër (e hënë), pas një situate tensionue
Tifozi më i çmendur i Napolit, shikoni si feston pas triumfit në Kupën e Italisë (VIDEO) Një festë e jashtëzakonshme për t’i dhënë fund një dite të paharruar. Në fillim rinovimi i kontratës me Napolin e më
Lajm bombastik nga Spanja: Ronaldo mendon largimin, ja 2 destinacionet e mundshme Një lajm bombastik është duke qarkulluar në mediat spanjolle. Sipas “Diariogol.com”, humbja në finalen e Kupës së It
Humbën Kupën e Italisë, rrjeti shpërthen në meme ndaj Juventusit (FOTO LAJM) Juventusi nuk arriti të dilte triumfator në finalen e Kupës së Italisë përballë një Napoli të etur dhe agresiv duke shfa
Napoli fiton Kupën e Italisë, dëshpërim te Juve Napoli ka fituar Kupën e Italisë. Insigne, Politano, Maksimovic, dhe Milik u treguan të saktë nga pika e bardhë.