999 rezultate për

italise

Sot është kthyer në një qytet fantazmë, historia e "Las Vegasit" të Italisë (FOTO LAJM) Në ditët e sotme është një prej qyteteve fantazmë më të mëdhenj në botë. Në pikun e tij, qyteti i ndërtuar në Alpe, 80 m
ZYRTARE/ Ja data kur dhe ku do zhvillohet Superkupa e Italisë mes Napolit dhe Juventusit Superkupa e Italisë mes Napolit dhe Juventusit do zhvillohet me 20 janar 2021 në "Mapei Stadium", stadium ku luan skuadr
Kush është diplomati italian në postin e ambasadorit të OSBE në Tiranë Ndërkohë që zgjedhjet e 25 prillit janë vetëm disa muaj larg është prezantuar kryetari i ri Prezencës së OSBE-së në Shqi
Vendimi i organeve shëndetësore shkakton rrëmujë me grumbullimin e Italisë Zyrat Shëndetësore Lokale në Itali kanë krijuar një kaos pasditen e djeshme, pasi kanë urdhëruar izolim në mirëbesim të
Pas Italisë, izolohet edhe Spanja Qeveria e Spanjës sot shpalli gjendje të jashtëzakonshme në vend për shkak të koronavirusit dhe vendosi orë policore pre
Krahu i djathtë i Aldo Bares kërkon t'i njihet burgu i Italisë Numri dy i Bandës së Lushnjes, i njohur si njeriu më i afërt i Aldo Bares, Enver Dondollaku ka dorëzuar në Gjykatën e El
Ministri i Sportit të Italisë i përgjigjet ashpër Ronaldos: Mos u trego arrogant Ministri i Sportit të Italisë, Vincenzo Spadafora i është përgjigjur ashpër Cristiano Ronaldos. Ronaldo së fundmi ësh
Paqe mes Italisë dhe Holandës, Franca nuk fal Kroacinë, Anglia mposhtet në shtëpi (VIDEO) Ndeshjet e sotme të Ligës së Kombeve kanë treguar disa rezultate mjaft interesante, sidomos në Ligën A, ku ndeshen ekipe
Goditja e lirë e pazakontë e Italisë ndaj Polonisë (VIDEO) Në kuadër të Ligës së Kombeve, Polonia dhe Italia luajtën dje baras 0:0. Ne nuk pamë një gol në këtë ndeshje, dhe mom
Milani e Interi pushtohen nga COVID-19, shtyhet ndeshja e Italisë U21 Ionut Radu është futbollisti tjetër që ka dalë me COVID-19 te Interi, teksa shkon kështu në pesë numri i të infektuarve.
Erë e fortë e dallgë, tragetët drejt Italisë 10 orë me vonesë Era e fortë dhe dallgëzimi i lartë në det ka krijuar vonesa në nisjen e trageteve si nga Porti i Durrësit dhe drejt port
Shaqiri mes Italisë dhe Spanjës, ja dy klubet e njohura qe e duan Xherdan Shaqiri me shumë mundësi do të largohet nga Liverpool pasi nuk po gjen hapësira. Janë dy ekipe që duan 28-vje
COVID-19/ Plane për të udhëtuar drejt Italisë? Kemi lajme të këqija për ju Nëse keni plane të udhëtoni drejt Italisë, kemi lajme të këqija për ju. Situata e koronavirusit në Itali duket se nuk
E tradhtoi fustani në mes të Italisë, Rita Orës i dalin të brendshmet (FOTO LAJM) Ajo kurrë nuk ka pasur frikë të eksperimentojë kur bëhet fjalë për veshjet. Dhe Rita Ora ktheu kokën nga kamerat ndërsa
Cikloni Mesdhetar godet pjesë të Italisë dhe niset drejt Greqisë: Dallgë mbi 6 metra! Një ciklon mesdhetar, i njohur gjithashtu si Medicane dhe i quajtur “Cassilda” po kalon Detin Jon dhe mund të ndikojë në
E konfirmuar: Zaniolo 6 muaj pa futboll, dëmtimi është i rëndë Nicolo Zaniolo mbyll vitin, pas dëmtimit të pësuar në sfidën e djeshme që Italia fitoi kundër Holandës. Mesfushori i Rom
Rikthimi i tifozëve në stadium në Serie A? Kryeministri i Italisë sqaron gjithçka Tema e rihapjes së stadiumeve kishte marrë zhvillim javët e fundit në Itali, me shpresën për të parë tifozët në tribuna
Drogë nga Muriqani, kapet i riu shqiptar që i shiti 53 kg marijuanë italianit Kapet shqiptari, qe i shiti 53 kg droge italianit, i cili u arrestua ne tentative per te kaluar lenden narkotike nga Mur
ZYRTARE/ Dalin datat e Kupës së Italisë! Ja kur nis dhe mbaron Lega Serie A, e cila do të zbulojë kalendarin e ri nga ora 12:00 ditën e mërkurë, por ka njoftuar gjithashtu datat e Kup
Fluturimet nga Shqipëria drejt Italisë, kush mund të udhëtojë “Air Albania” ka njoftuar se drejt Iitalisë lejohet të fluturojnë shtetasit italianë, shtetasit shqiptarë me leje qëndr