999 rezultate për

italine

Ndërrimi i viteve: 13 vjeçari ndërron jetë se u godit me fishekzjarr në bark, plagosen 79 persona Ndonëse shfaqja e fishekzjarreve në vende të hapura në këtë vit të ri ishte e ndaluar, për shkak të shpërthimit të pande
Jo vetëm në Angli, mutacioni i COVID-19 prek edhe Italinë Mutacioni i ri i COVID-19 ka mbërritur në Itali. Sipas mediave në vendin fqinj, rasti është identifikuar nga Laborat
Revolucion në futboll, Amazon blen Champions League për Italinë Revolucion i futbollit në televizion. Gjigandi amerikan Amazon ka zyrtarizuar blerjen e të drejtave të transmetimit
Zero tolerancë, dënohet me 2 vite burg ish-kampioni i botës me Italinë Konfirmohet dënimi me 2 vite burg për Vincenzo Iaquinta, ish-sulmuesin italian. Dy pistoleta dhe qindra fishekë iu gjetë
COVID-19 mbërthen Italinë: 18 mijë raste të reja në 24 orët e fundit Italia vazhdon të ketë shifra të larta të COVID-19. Mediat italianë shkruajnë në 24 orët e fundit janë shënuar 18,236 ra
Dëbora zbardh Italinë, bllokohen rrugët dhe pezullohet transporti hekurudhor Italia po përballet me një mot të keq, ku shumë zona janë përfshirë nga reshjet e dëborës dhe të shiut. Siç raportojn
Moti i keq përfshin Italinë, nisin problemet e para në rrugë Reshje bore dhe erëra të forta; moti i keq ka përfshirë disa rajone të Italisë, duke krijuar jo pak problem sidomos në v
"Jam sforcuar shumë javët e fundit", Bonucci njofton largimin nga grumbullimi me Italinë Leonardo Bonucci "ngre flamurin e bardhë", pasi në konferencën për shtyp të ditës së sotme njoftoi se do të largohet nga
Immobile del negativ, por nuk është i gatshëm për Italinë Sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile ka rezultuar negativ në testin e fundit të bërë për Covid-19. Edhe pse ka rezultuar
Romagnoli i pafat, dëmtohet sërish dhe humb ndeshjet e nëntorit me Italinë Mbrojtësi i AC Milanit, Alessio Romagnoli ka pësuar lëndim në kofshë para ndeshjes ndaj Hellas Verona. Qendërmbrojtës
"CR7 nuk ka mësuar italisht, nuk respekton bashkëlojtarët dhe Italinë" Cristiano Ronaldo është quajtur “injorant”, nga Pasquale Bruno, dhe ish-mbrojtësi i Juventusit ka deklaruar se ylli port
Mandzukic i thotë "JO" transferimit në Premier League, do vetëm Italinë Mario Mandzukic është ende një lojtar pa skuadër. Sulmuesi kroat ka disa oferta në tryezë por ende duket i pavendosur pë
Ibrahimovic "çmend" Italinë, ka më shumë ndikim se CR7 Skuadra e Milanit ka filluar në mënyrë perfekte edicionin e ri në Serie A.Në katër ndeshjet e para,"Rossonerët" kanë kat
Lippi: E kam mbyllur me trajningun, Immobile garanci për Italinë "Përfundimisht e kam mbyllur punën time si trajner. Me kaq mjafton. Ndoshta mund të isha i dobishëm në role të tjera, le
Barazim ndaj "azurrëve", De Boer: Holanda bëri ndryshime për Italinë Frank de Boer ka komentuar vendimet e tij për ndryshime taktike për ndeshjen ndaj Italinë. Holanda dhe Italia kanë lu
Ronaldo karikon Juventusin për sezonin e ri: Ne do punojmë për të "pushtuar" Italinë, Europën dhe botën (VIDEO) Kristiano Ronaldo e mbylli sezonin me vetëm një trofe të fituar me Juventusin, atë të kampionatit. Së fundmi portugezi k
Greqia paralajmëron ndarjen e detit me Shqipërinë: Zgjerohemi 12 milje! Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, ka deklaruar se shumë shpejt Greqia do të ketë mundësinë për të zgjeruar ujërat
Alketa mburr edhe njëherë Italinë: Këtu asnjë pa maskë Alketa Vejsiu ka ndarë një mesazh sensibilizues në rrjete sociale, duke iu bërë thirrje të gjithë qytetarëve që të respe
E pazakontë! Në Itali bie 25 cm borë në fillim të gushtit (FOTO LAJM) Harku Alpin në kufi të Italisë me Zvicrën është mbuluar nga reshjet e borës mëngjesin e ditës së sotme, një ngjarje e pa
Italia i kthen "nderin" Shqipërisë, mbërrijnë mjekët që do të ndihmojnë luftën me COVID-18 Duket se ka ardhur dita që ndihma që Shqipëria i dha Italisë, të kthehet pas. 7 mjekë e infermierë kanë ardhur si ndi