999 rezultate për

italiane

Gruaja e Xhemailit çmend italianët në stadium (FOTO LAJM) Mbrëmë u luajt ndeshja e Kupës së Italisë mes Intyerit dhe Bolgnës në "San Siro", teksa në fushë ishte dhe Blerim Xheiam
Italia tronditet sërish nga 3 tërmete të fuqishme Tri tërmete të forta kanë tronditur sot Italinë qendrore. Sipas mediave italiane, tërmetet ishin me magnitudë nga 5.3 de
Mediat italiane zbulojnë emrin e pasuesit të Tramezzanit Pas një aventure të shoqëruar me shumë entuziazëm në Europan, rrugët e De Biasit me ndihmësin e tij Paolo Tramezzani u n
Shqiptaren e kthejnë nga Italia, 20 vjeçarja: Më pret i fejuari Një 20 vjeçare e kanë dëbuar nga Italia, sapo kishte mbëritur në aeroport, ndërsa dyshimet e para binin për prostitucion
Arrestohet bosi italian i drogës, kontrollonte mafian shqiptare në Evropë Policia italiane ka arrestuar një trafikant droge gjatë një operacioni të sotëm dhe sipas tyre ai është Andrea Nizza, bo
Policia italiane arreston 3 shqiptarë, trafikonin hashash dhe kokainë Policia e Italisë ka vënë nën pranga tre shqiptarë të moshës nga 27 në 32 vjeç, për “zotërim të substancave narkotike”.
Pastiçierët shqiptarë në Itali: Punonim rëndë si në kooperativë, italianët u shtangën prej nesh “Punën që italianët e refuzuan e morëm ne. Ata nuk pëlqejnë të punojnë në punë të rëndomta dhe jo komode. Mirëpo, sot je
Italianët çmenden pas Verratin, 80 milionë euro për transferimin e tij Përveç Juventusit, tashmë është skuadra e Interit që interesohet të marrë shërbimet e mesfushorit të PSG-së Marco Verrat
Përfundoi në qeli pas dhunës ndaj gruas, nuk zuri mend por rrahu të ëmën Një shqiptar i dënuar më herët për dhunë ndaj gruas, ka përfunduar sërish në qeli për dhunë ndaj nënës së tij. Protagoni
Pranga "skifterit" shqiptar, grabiste shtëpitë e italianëve Policia italiane ka arrestuar një 34-vjeçar shqiptar, pasi ai akuzohet për një seri vjedhjesh. Shtetasi F.Nika jetonte n
Kombëtarja e femrave mposhtet nga 19-vjeçaret italiane Kombëtarja shqiptare e futbollit të femrave e nisi me humbje vitin 2017. Pavarësisht motit të ftohtë, vajzat kuqezi zbri
Itali/ Një 21-vjeçar shqiptar qëllohet me armë në fytyrë Në Bollate të Milanos rreth orës 22:00 të mbrëmjes një 21 vjeçar nga Shqipëria është plagosur me armë zjarri pranë një k
SKANDALI / Inxhinieri bërthamor dhe motra përgjuan mbi 18 000 njerëz, pjesë e masonerisë (FOTO LAJM) Policia italiane ka zbuluar një grup që spiunonte policinë, institucione të ndryshme, administratën publike, sipërmarrës
SHOKOHET ITALIA / Ja emrat e VIP-ave dhe politikanëve të përgjuar nga motra dhe vëllai talian (FOTO LAJM) Inxhinieri bërthamor 45 vjeçar, Giulio Occhionero dhe motra e tij Francesca Maria, të dy rezidentë në Londër por me bani
Kapen tre "skiftera" shqiptar në Itali, kishin bërë kërdinë në banesa (FOTO LAJM) Policia italiane arrestoi dje tre djem shqiptar, të cilët kishin vjedhur një seri apartamentesh në zonën e Modenas dhe R
TRAGJIKE / 24-vjeçari italian lyen me benzinë dhe i vë flakën ish-të fejuarës Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku një 22-vjeçare italiane është djegur me benzinë nga ish-i fejuari i saj.
Shqiptarja me italianen bien nga 150 metra lartësi, në gjendje të rëndë Mediat italiane kanë raportuar se një shqiptare 17 vjeçare së bashku me një shoqen e saj italiane, janë rrëzuar në një g
Italia jep alarmin: Shqipëria, djepi i ri i ISIS-it! Ja rajoni më i rrezikuar “La Repubblica” i kushton një tjetër artikull Shqipërisë dhe kësaj rradhe për terrorizmin. Bëhet fjalë për një artikull
Kapet "skifteri" shqiptar në Itali, posedonte drogë dhe orë të vjedhura (FOTO LAJM) Një i ri shqiptar ka dalë para gjykatës italiane, lidhur me akuzat për trafikim droge, vjedhje dhe armëmbajtje pa leje.
TRAFIKU I DROGËS/ Si iu bë atentat të liruarit nga burgu, ja kush është Atentat me armë zjarri të liruarit nga burgu për trafikun e heroinës në Itali. Saimir Gjepali, 42 vjeç, nga Shijaku, u q
 
Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip

Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip "Jeep".