999 rezultate për

italian

U godit nga një kamion, humbet jetën çiklisti i njohur italian Një lajm i rëndë ka tronditur çiklizmin italian, teksa gjatë mëngjesit të sotëm ka humbur jetën Michele Scarponi. 37-
Arrestohet 20-vjeçari shqiptar në Romë, transportonte 260 kg drogë Policia italiane ka vënë në pranga një të ri shqiptar pasi është kapur duke transportuar drogë me një furgon. 20-vje
Barcelona nuk thyen "murin" italian, Juventus në gjysmëfinale (VIDEO) Italianët nuk janë “thyer” në “Camp Nou”, duke dalë të pamposhtur. 90-minutëshi në shtëpinë e katalunasve nuk prodhoi a
Rreh dhe i sulet gruas me hanxhar, arrestohet shqiptari në Itali Policia italiane ka vënë në pranga një shqiptar pasi tentoi të vriste gruan e tij. Policia italiane ka arrestuar shqi
Trafikonin sasi të mëdha droge, kapen 6 bosët shqiptarë në Itali Policia italiane ka goditur një bandë trafikantësh duke vënë në pranga 33 persona, 27 italianë dhe 6 shqiptarë. Mëso
Gjyqtari italian kërcënoi Icardin: Do të numëroj deri në 5 ... (VIDEO) Derbi i Madoninës mes Interit dhe Milanit dje prodhoi një barazim 2-2, por spikati dhe një moment shumë interesant që u
Seks drogë dhe prostitucion, si ra në prangat e policisë italiane bosi shqiptar Erjon Stafa është shqiptari i cili bënte një jetë të shthurur me drogë dhe seksi në Savona të Italisë, ka rënë në pranga
Torino refuzon ofertën e “çmendur” të Chelseat për Belottin Chelsea tashmë ka filluar të mendojë për sezonin e ardhshëm. Sipas asaj që raporton “Tuttosport”, “Blutë e Londrës” kanë
HISTORIKE/ Ja çfarë ka kërkuar parlamenti italian për shqiptarët e Italisë Atdheu i dytë i shqiptarëve, i përbërë nga 467.687 shqiptarë të cilët jetojnë atje prej shumë vitesh, si dhe komunitete
Li Yonghong blen Milanin, firma është shumë pranë Sot është dita vendimtare për shitjen e Milanit. Ka mbërritur në Milano JongHong Li, personi që do të blejë përfundimish
Kur Zani Caushi siguronte paprekshmërinë e Romano Prodit në Vlorë (FOTO & VIDEO) Kishin kaluar fiks 15 ditë që nga tragjedia e "Otrantos" kur anija ushtarake italiane "Sibilla" dërgoi në fund të detit
Juve rekord me biletat ndaj Barçës, 40 % e italianëve u "gozhduan" para TV Mbrëmë u krijua një atmosferë ë jashtëzakonshme në fortesën e bardhezinjve "Juventus Stadium", duke vendosur një rekord
U arrestua me 93 kg heroinë, dënohet me 16 vite burg shqiptari në Itali Është dënuar me plot 16 vite shqiptari që u kap me 93 kilogramë kokainë. Drejtësia italiane e ka konsideruar si sasia më
7 euro grami, ja se si u kapën 7 shqiptarët me 1.5 ton marijuanë (FOTO LAJM) Policia italiane e ndihmuar edhe nga ajo greke, ka sekuestruar 1.5 tonë drogë (marijuanë) si dhe ka vënë në pranga 7 tra
"Juventus, je më i fortë se kjo Barcelonë" Ish-trajneri i njohur italian Arrigo Sacchi, i cili ka shkruar historinë në futbollin italian te Milani, ka dhënë mendim
Kush është juristi italian që i ka "marrë zemrën" Andresës (FOTO LAJM) Prej vitesh ajo është një ndër personazhet më të dashura të televizionit shqiptar. Andresa, vajza braziliane që e sh
Goditet banda e drogës në Itali, arrestohen 6 shqiptarë Gjashtë shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane në kuadër të një operacioni që goditi një bandë kriminale të trafi
Ja si i kanë vlerësuar mediat italiane Strakoshën dhe Hysajn Derbi i shqiptarëve mes Strakoshës dhe Hysajt mbrëmë ka përfunduar me fitoren e mbrojtësit 0-3 në "Olimpico". Mediat
Hodhën 1.5 tonë marijuanë në ujë, si u kapën skafistët shqiptarë dhe biznesmenët grekë (VIDEO) Policia greke ka arrestuar deri tani 5 shtetas shqiptare dhe 2 greke, teksa ka sekuestruar te hedhura nga nje gomone 1 t
NOTAT/ Barazuan mes tyre, për italianët Memushaj dhe Veseli kalojnë "klasën" Dueli mes shqiptarëve në Serinë A, Veseli-Memushaj është mbyllur në një barazim 1-1. Të dy futbollistët e kombëtare sonë
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.