999 rezultate për

italia

Njihuni me 10 presidentët më të pasur në botën e futbollit, dy janë italianë (FOTO LAJM) Përmes galerisë të publikuar nga Mirror, ju do të njiheni me 10 presidentët më të pasur në botën e futbollit. Në kë
Sëmuret shoferi, aksidenti i merr jetën 21-vjeçari shqiptar në Itali Një aksdient tragjik i ka marrë jetën një tjetër shqiptari. Ngjarja e rëndë ndodhi mengjesine sotëm në Treviso ku s
Arbitrja italiane çmend tifozët me fotot e fundit (FOTO LAJM) E magjishmja, arbitrja italiane Claudia Romani ka dërguar fansat e saj në ekstazë për “Shën Valentinin” me një seri foto
Ylli i Chelsea insiston për Mauricio Sarrin Shumë pikëpytje janë ngritur mbi trajnerin Italian të Chelsea Mauricio Sarri , shkruan Albeu.com Mbrojtësi i Chelsea,
Mancini optimist: Italia mund të fitojë Euro 2020 Roberto Mancini është optimist se Italia mund të triumfojë në Europianin e vitit 2020. Trajneri i Italisë është i fok
Ish-kryeministri italian kërkon që Merkel të drejtojë BE-në Ish-kryeministri i Italisë, Matteo Renzi, beson se kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, duhet të vazhdojë të luajë ro
Përplasje me thika mes tifozëve të Lazios dhe Sevillas, dy në gjendje të rëndë (FOTO LAJM) Përplasje të dhunshme mes ultrasve të Lazios dhe atyre të Sevillas në kryeqytetin italian, Romë, 24 orë sfidës mes dy sk
Në kërkim për "vjedhje bankash", esktradohet 62-vjeçari nga Italia Një 62-vjeçar shqiptar është ekstraduar nga Italia pasi rezulton dënuar në Shqipëri nga Gjykata e Elbasanit me 7 vite b
RAPORTI/ Organizatat kriminale shqiptare më aktive në Itali Së fundmi është siguruar raporti i fundit të Departamentit të Antimafias Italiane, DIA, të sapo prezantuar në Parlament
Berlusconi: "Italianët të shihen në pasqyrë, janë të çmendur" Në një intervistë përballë gazetares BarbaraD’Urso Silvio Berlusconi nuk ka qëndruar pa dhenë deklarata që bejnë bujë,
Salah te Juventus? Mediat italiane nxjerrin të tjera detaje Djë doli lajmi bombë se Salah mund të transferohet te Juventusi. Fillimisht, Sky News Arabia raportoi se Juventus ish
"Lulet e pranverës", kush janë 21 shqiptarët e arrestuar në Itali (FOTO LAJM) Super operacioni i fundit i policisë italiane në bashkepunim me policinë shqiptare solli arrestimin e 27 personave.
De Biassi kërkon ekip të madh, refuzon ofertën e klubit të Serisë B Gianni De Biasi ështrë kontaktuar nga presidenti i Veronës. Por 61 vjecari nuk ka pranuar të marë drejtimin e skuadrës q
Pas SHBA dhe Gjermanisë, Italia ka tonelata me ar që do t'i përdorë për borxhin Përdorimi i rezervave të arit të Italisë për të frenuar deficitin buxhetor mund të jetë një ide interesante. Deklarata k
Italianët i kërkojnë familjes Gjoni faljen e gjakut të sipërmarrësit që u vrau djalin Emisioni investigativ “Le iene” i Mediaset ka tentuar të realizojë pajtimin e gjakut mes familjes së një të riu shqiptar
Fotoreporteri i famshëm italian sulmon ashpër futbollistin e Interit Klima tek Interi nuk është ndër më të mirat, sidomos pas fillimit të vitit 2019. Benzinë zjarrit i ka hedhur fotoreporte
Investigimi i televizionit italian: Mafia pjesë e parlamentit shqiptar (VIDEO) Media italiane është marrë këtë herë me një investigim për ndikimin e mafias shqiptare në politikën në vend. Televizi
Tensione mes dy vendeve fqinje? Franca tërheq ambasadorin nga Italia Mbështetja e qeverisë italiane për “jelekverdhët” në Francë i ka tensionuar marrëdhëniet mes dy vendeve fqinje. Qeveria
EMRAT/ Banda italo-shqiptare del para gjykatës Një bandë e strukturuar me pjestarë shqiptarë dhe italiane ka dalë para gjykatës për të marrë dënimin për ve[rat e tyre
Flet legjenda italiane: Milanit dhe Interit iu kanë humbur identiteti Arrigo Saki, ish-trajneri i Milanit dhe i Italisë, është rikthyer të flasë për kampionatin italian në valët e "Radio 2".