999 rezultate për

itali

Manastirliu bën apel për të rinjtë me fotografinë nga terapia tek Infektivi: Mendoni për prindërit! Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka publikuar një fotografi nga terapia intensive në spitalin Infektiv duke i
Shpërthimi i COVID-19, Italia u mbyll kufirin shqiptarëve Italia do të jetë e mbyllur për shqiptarët të paktën deri në fund të muajit korrik. Italia pritet të aprovoj masat e
SHKUP/ Filloi ndërtimi i spitalit të ri për përballimin e koronavirusit Në sfond ndodhet lokacioni ku është hedhur pllaka për ndërtimin e dytë të spitalit mobil në hapësirat e Spitalit Shtetër
Ylli zikaltër rrëzohet në pishinë, niset me urgjencë drejt spitalit Momente paniku ka kaluar sulmuesi i Atalantës, Luis Muriel, i cili ka pësuar një dëmtim së fundmi dhe është dërguar me
Humb jetën pacientja me koronavirus në spitalin e Pejës 61 pacientë me koronavirus janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, ku 11 prej tyre janë duke u trajtuar
Pandemia po favorizon futjen e krimit në ekonominë e ligjshme, a rrezikohet Shqipëria? Krimi i Organizuar po rrit kontrollin në ekonominë globale sidomos në ndërmarrje të brishta, aktiviteti i të cilave ësht
Shtim rekord i rasteve të reja, autoritetet nuk presin përmirësim Në Shqipëri situata e epidemisë së Koronavirusit po përkeqësohet. Në 24 orët e fundit u rregjistrua një rekord rastesh t
Presidenti italian i Dinamos: Koha për të ringjallur këtë emër, përqendrohemi te të rinjtë Dinamo edhe në këtë sezon ka ngecur mes vështirësive në Kategorinë e Parë, teksa në javët e fundit i duhet të sigurojë m
Plas arma në Kurbin, 40 vjeçari dërgohet në spital Një 40 vjeçar ka përfunduar i plagosur në pjesën e dorës në urgjencën e spitalit të Laçit dhe pas marrjes së mjekimit ës
Shqiptarët "masakrojnë" tunizianët brenda burgut italian Një grup të burgosurish shqiptarë janë përleshur me disa të huajnë në burgun e Santa Maria Maggiore në Itali. Mediat
U dashurua me punonjësen e s*ksit, italiani vret tutorin shqiptar Ai kishte rënë në dashuri me një prostitutë dhe dëshironte ta shpëtonte atë nga tutorët shqiptarë. Por ai përfundoi duke
Schillaci, karriera e shkurtër e një ylli që shpërtheu në Botëror "Në njëfarë mënyre, karriera ime zgjati vetëm tre javë". Ky është pohimi nga një lojtar, emri i të cilit shfaqet përkrah
Polemikat në Itali për 2 penalltitë e Juventusit, shikoni moviolën për ndeshjen me Atalantën Juventusi barazoi me Atalantën 2-2 në shtëpi ditën e djeshme në një ndeshje që ka ngjallur polemika të shumta në Itali.p
I fyen familjen, Immobile shpërthen ndaj tifozëve të Lazios Ditën e djeshme skuadra e Lazios pësoi humbjen e tretë radhazi kampionat. Djemtë e Simone Inzaghit u mundën me rezultati
Momente tensioni në Gjirokastër, një grua qëllon me thikë infermieren Një grua ka qëlluar me thikë një infermiere në spitalin rajonal “Omer Nishani” në Gjirokastër. Abcneës shkruan se gru
Dy penallti në favor të Juventusit, Gasperini: Këto janë penallti vetëm në Itali Skuadra e Gasperini, Atalanta, ka bërë një nga ndeshjet më të mira këtë sezon, përkundër faktit se dështoi të merrte fit
Vrasje dhe rrëmbime, ekstradohen nga Franca dhe Italia dy shqiptarët Dy shqiptarë janë ekstraduar nga Italia dhe Franca drejt Shqipërisë. Shtetasi Dritan Karaj ishte shpallur ne kërkim n
Elbasani vatër e nxehtë! Dy të prekur me Covid-19 nisen me urgjencë drejt Tiranës Elbasani wshtw njw ndwr qytetet mw tw prekura nga COVID-19 nw Shqipwri. Dy raste të reja me Covid-19 janë konfirmuar
Ia solli djali nga Italia, shënohet rasti i parë me COVID-19 në këtë qytet të "gjelbër" Shqipëria gjendet në ditë të vështira për shkak të COVID-19. Pavarësisht se deri më sot nuk kishte asnjë të infektua
Partizani pa Sormanin, italiani frikë nga COVID-19 Partizani ka marrë dhe një goditje tjetër para ndeshjes derbi kundër Tiranës. Trajneri Adolfo Sormani së bashku me ndihm