999 rezultate për

islande

Pas triumfit me Islandën, rrëfehet Reja: Dua të punoj si shqiptar Triumfi 4-2 ndaj Islandës, riktheu entuziazmin tek ekipi Kombëtar. Për këtë meritë ka padyshim edhe trajneri Edi Reja. I
Zbulohet enigma, pse Gjasula luajti me maskë kundër Islandës Kombëtarja shqiptare ka pësuar një formatim për sa i përket skuadrës dhe lojtarët, krahasuar me europianin e 2016. Në
Shqipëria fantastike, "poker" golash përballë Islandës (VIDEO) Pas humbjes 4-1 në Francë, kuqezinjtë reagojnë në shtëpi, duke shpërthyer me "poker" ndaj islandezëve. Skuadra e Edi
Barazohet përsëri rezultati në "Elbasan Arena" (VIDEO) Shumë gola në pak minutat të pjesës së parë mes Shqipërisë dhe Islandës. Pas barazimit të Islandës dhe golit të dytë
Shqipëri-Islandën, më shumë se 8 mijë tifozë në "Elbsasan Arena" Sonte në orën 20:45 në ‘Elbasan Arena’ kombëtarja shqiptare e futbollit do të presë ekipin e Islandës për ndeshjen e gja
Shqipëri-Islandë, formacionet zyrtare: Plot ndryshime te kuqezinjtë Mbrëmjen e sotme në “Elbasan Arena” do të luhet sfida e vlefshme për Grupin H eliminator të “EURO 2020” mes Shqipërisë d
Rama ndjek Kombëtaren në stërvitje: Ka një mesazh për kuqezinjtë Shqipëria është duke zhvilluar përgatitjet e fundit për sfidën e sotme përballë Islandës, ndeshje e cila do të zhvillohe
Edi Rama "kap" edhe Kombëtaren, pjesë e stërvitjes pak orë para ndeshjes me Islandën Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm sot në seancën stërvitore që po kryen Kombëtarja Shqiptare e Futbollit, përpar
Shqipëri-Islandë, "blindohet" Elbasan Arena Policia e Elbasanit ka marrë masat të ashpra para ndeshjes ndërmjet Shqipërisë dhe Islandës e cila do të zhvillohet sot
Shqipëri-Islandë, Reja bën 6 ndryshime të rëndësishme (FOTO LAJM) Edi Reja ka menduar një ndryshim thuajse total të skuadrës për ndeshjen ndaj Islandës në krahasim me atë që u pa në fush
Berisha nuk luan ndaj Islandës, gjendet zëvendësuesi Portieri Etrit Berisha është larguar sot nga grumbullimi me Kombëtaren Shqiptare për shkak të një dëmtimi, ndërsa është
Roshi: Gabova dy herë, ta harrojmë Francën Odise Roshi u ndal të flasë për gabimet e tij në humbjes ndaj Francës, ku pranoi se gaboi në dy raste dhe theksoi se duh
Ndeshjet ndaj Francës dhe Islandës: Edy Reja shpall listën e lojtarëve Ndeshjet ndaj Francës dhe Islandës, Edy Reja shpall listën e lojtarëve. Ndeshjet ndaj Francës dhe Islandës për eleminato
UEFA nuk lincencon stadiumin me kullë, ku do të zhvillohet ndeshja me Islandën Duhet të presim edhe disa javë apo muaj për të parë një ndeshje në "Arena Kombëtare", i cili quhet ndryshe edhe si stadi
Shkrin masivisht akullnaja dikur 16 kilometra katrorë (FOTO LAJM) Imazhet tronditëse të "akullnajës" së parë të Islandës zbulojnë dëmtimin e vazhdueshëm për shkak të temperaturave në rri
Eurostat: Islanda, vendi më i shtrenjtë Burimet e nxehta të Islandës nuk janë e vetmja gjë që i bën turistët të djersijnë, pasi një shikim mbi faturën e hotelit
Rita Ora anulon koncertet, ka probleme shëndetësore Rita Ora ka sërish probleme me një infeksion në gjoks. Këngëtarja me anë të një postimi në rrjetet sociale ka treguar
Mësoni 10 fakte interesante për Islandën Islanda është një nga vendet më të bukura në botë. Në të ndodhet Dettifoss, një nga ujëvarat më të mëdha në Evropë, ai k
Tre orë në aeroport dhe intervistë me furçë WC-je: Turqit "çmenden" në Islandë Rrezikohet të kthehet në një çështje diplomatike trajtimi që i është bërë mbrëmë Kombëtares së Turqisë në Islandë, ku do
Trajneri i Islandës: Përballë Shqipërisë prisja ndeshje të vështirë dhe e tillë rezultoi Erik Hamrén ka vetëm fjalë të mira për Kombëtaren shqiptare. Kuqezinjtë, në ndeshjen e tretë kualifikuese për Euro202