999 rezultate për

islanda

EURO U19/ Shqipëria eliminohet me 0 pikë, përshëndetet edhe Kosova anë mbyllur dy sfidat kualifikuese të Euro U19, ndeshjet e Shqipërisë dhe Kosovës. Si kuqezinjtë tanë, ashtu dhe dardanë
Turqia rrezikon përjashtimin, skenari që e çon Shqipërinë në Europian Ka pak gjasa të ndodhë, për të mos thënë nuk ka fare nëse nuk do të ketë një përshkallëzim të situatës në ndeshjet e ard
Islanda barazon rezultatin përballë Shqipërisë (VIDEO) Sapo ka nisur pjesa e dytë dhe Islanda ka arritur të barazojë rezultatin përballë Shqipërisë. Është ylli i ekipit Sig
Islanda në "zi", përkujtohet shkrirja e akullnajës 700 vjeçare (FOTO LAJM) Dhjetra islandezw janë mbledhur për të përkujtuar Okjokull, një akullnajë 700-vjeçare që u shpall e vdekur pesë vjet më
Eurostat: Islanda, vendi më i shtrenjtë Burimet e nxehta të Islandës nuk janë e vetmja gjë që i bën turistët të djersijnë, pasi një shikim mbi faturën e hotelit
Kritikohet se nuk shënon, Balaj: Loja e sulmuesit nuk duhet parë si individuale Bekim Balaj është deklaruar pas humbjes së Shqipërisë nga Islanda. Kuqezinjtë, në ndeshjen e tretë kualifikuese për "
Reja debuton me humbje, Islanda i falet një goli (VIDEO) Shqipëria nuk ia ka dalë të marrë një rezultat pozitiv në transfertën Islandeze duke u mundur me rezultatin e ngushtë 1-
Kombëtarja dobët, Islanda e mbyll në avantazh pjesën e parë (VIDEO) Kombëtraja shqiptare e ka mbyllur pjesën e parë në disavantazh transfertën ndaj Islandës. Vendasit zhbllokuan shifra
Incidenti në ''Eurovision'', Islanda ngre lart flamurin e Palestinës (VIDEO) Flamuri i Palestinë u tregua me krenari në momentin e dhënies së pikëve nga këngëtari që përfaqësonte dje Islandën në kë
Islanda befason Francën (VIDEO) Islanda ka kaluar në avantazh ndaj Francës në "Stade du Roudourou". Ai që ka shënuar është Bjarnason në minutën e 30
Shqipëria poshtërohet nga Islanda në "Elbasan Arena" Shqipëria U-19 është mposhtur në testin e dytë miqësor ndaj Islandës U-19 me rezultatin 1-4 në takimin e zhvilluar në “E
Edhe dentisti heq dorë nga Islanda, mbeten pa trajner Islanda është skuadra që na ka befasuar të gjithëve me paraqitjen e saj të mrekullueshme në "Euro 2016" por jo vetëm, pa
Kroacia nuk fal, fiton edhe ndaj Islandës (VIDEO) Islanda pa dyshim ishte befasia e këtij Botërori pasi që është shteti me numrin më të vogël të banorëve që merr pjesë në
Rihapet ndeshja, Islanda barazon rezultatin ndaj Kroacisë (VIDEO) Islanda ka barazuar rezultatin ndaj Kroacisë në "Rostov Arena". Ai që ka shënuar ëshë Gylfi Sigurdsson që realizoi n
Formacionet zyrtare: Islandë - Kroaci Islanda dhe Kroacia do të luajnë sonte ndeshjen e tyre të fundit në Grupin D në Kupën e Botës. Islanda do me çdo kus
Të gjitha skenaret, çfarë duhet të ndodhë sonte që Messi dhe Argjentina të kualifikohen Nuk ka rëndësi se çfarë kanë bërë deri më tani, për Argjentinën dhe Messin, vendimtare për Kupën e Botës do të jetë ajo
Messi kualifikohet vetëm nëse sonte ndodh kjo Kroacia është e kualifikuar, mbetet gjithçka e hapur për të trija skuadrat e tjera. Do të përcaktohen sot edhe dy sku
Skenari/ Vjen lajmi i madh për Messin, ja mënyra si kualifikohet Argjentina Argjentina i ka surprizuar të gjithë, këtë herë jo për mirë por për keq, pasi në dy ndeshjet e para të botërorit “Rusi 2
Shtohet ankthi për Messin, publikohen formacionet Nigeri-Islandë (FOTO LAJM) Sapo janë publikuar formacionet që dy skuadrat e grupit D, Nigeria dhe Islanda do të përdorin në përballjen e tyre.
"Magjia" e ditës së 9-të, Brazili dhe Zvicra për fitore, Islanda për “eliminimin” e Argjentinës Dita e nëntë e Botërorit pritte të sjellë një "magji" të vërtetë në Rusi. Ndeshjet e dyta të gupit E, do të hapen nga