999 rezultate për

islami

Surpriza pafund, dalin pamjet nga ditëlindja e bashkëshortes së Arditit (FOTO LAJM) Bashkëshortja e Ardit Gjebreas, Anila ka festuar ditëlindjen e saj mbrëmjen e djeshme. Sigurisht ata nuk janë mjaftua
Babagjyshi romantik i Prishtinës tërhoqi vëmendjen e mediave amerikane (FOTO LAJM) Gjatë ditës së djeshme rreth 1 mijë babagysha kanë vrapuar në qytetin e Prishtinës. Kjo mini-maraton e cila këtë vit ësh
Ish-ushtari i UÇK-së shpërthen ndaj BE-së: Një ditë edhe ty të vjen fundi Osman Islami, ish-ushtar i UÇK-së, me anë të një postimi në Facebook ka shpërthyer ndaj Bashkimit Evropian. Islami ës
Çfarë ka ndodhur me luftëtarët e ISIS-it që janë rikthyer në Evropë? Mediat kanë prirjen të mbulojë shumë pak gjërat që nuk ndodhin. Për shembull, mbetet ende një mister mbi atë që ka ndodh
Princi saudit: Gazetari ishte islamik i rrezikshëm me Vëllazërinë Myslimane Princi saudit i kurorës, Mohammed bin Salman, u ka thënë Shteteve të Bashkuara se e ka konsideruar islamist të rrezikshë
Gazmend Islami identifikon në listë 30 veteranë mashtrues Kryetari i Ballit Kombëtar, Gazmend Islami ka reaguar lidhur me publikimin e listave me emrat e veteranëve të cilët janë
Turqia financon ringjalljen e predikueseve të islamit në Kosovë (FOTO LAJM) Një erë e fortë parfumesh zotëron frymën e hapësirës brenda xhamisë “Uhud” në Prizren, qytetin jugperëndimor të Kosovës,
Erdogan: Sulmi ndaj ekonomisë turke është sulm ndaj Islamit dhe flamurit Ndërkohë që Lira turke po kalon ditët më të vështira, pasi ka humbur 40 % ndaj dollarit amerikan vetëm në vitin 2018, sh
E vërteta e islamizimit të shqiptarëve: Konvertimi me dhunë, një rrenë e madhe Nga Nexhmedin Spahiu Në literaturën tonë dhe literaturat ballkanike e, madje, edhe evropiane, emri turk përdoret edhe
Akademiku kosovar nuk lejohet të hyjë në Preshevë Ish-kryetari i Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës, njëherësh anëtar i Akademisë Evropiane të Shkencave dhe
ISIS vazhdon të shuhet, shkatërrohet në Afganistan Dhjetëra luftëtarë të grupit militant Shteti Islamik (IS) janë dorëzuar te forcat afgane, pas luftimeve intensive midis
Kryetari i Ballit bën thirrje për t'i ndalur me çdo kusht skenaret e SHIK-ut Kosova mund të përballet me trazira apo më një luftë civile, paralajmëron kryetari i Ballit Kombëtar Demokrat për Kosovë
Gratë e ushtarëve të ISIS kërkojnë divorcin në masë Në Irak, gratë e terroristëve të ISIS, po kërkojnë divorcin në masë nëpër gjykatat e qyteteve në të cilat xhihadistët në
Zbulimi që mahniti botën: Pse Vikingët shkruanin "Allah" në veshjet e tyre (FOTO LAJM) Një zbulim i papritur në Suedi ka ngritur pikëpyetje të mëdha rreth ndikimit të Islamit në Skandinavi. Studiuesit su
Del studimi, kush i pengonte veprimet e Jasharit dhe Pajazitit Kryetari i Ballit Kombëtar Demokrat për Kosovë, Gazmend Islami thotë se asnjëherë deri më tani nuk kemi pas një studim t
Mbyllen 7 xhami e dëboi 60 imamë në Austri, tërbohet Turqia Austria zbaton ligjin për islamin dhe ndeshet me kritika. Një jurist sheh një shkelje të mundshme të konventës për të dr
Historia e dy vëllezërve nga Tushemishti që lanë krishtërimin për islamin Biznesmeni i njohur Altin Bamllari me anë të një postimi në Facebook ka treguar historinë e veçantë e vëllezërve në Tush
Sulmi në Belgjikë, Shteti Islamik merr përgjegjësinë Shteti Islamik ka marrë përsipër përgjegjësinë për sulmin e një dite më parë në qytetin belg të Liezhit, ku mbetën të vr
Irani i kundërpërgjigjet Amerikës për kushtet Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani, tha se Shtetet e Bashkuara nuk mund të marrin vendime për vendin e tij. Rohani i b
Danimarka tërheq forcat speciale nga Iraku Rreth 60 forca speciale të Danimakrës do tëtërhiqen nga Iraku, kjo pasi që shumë zona të kontrolluara nga i ashtuquajtur