999 rezultate për

islame

Këshilltarit të Veselit nuk i pëlqen fjala islame e Xherdan Shaqirit (FOTO LAJM) Blerim Latifi, këshilltar i Kadri Veselit, ka thënë se Xherdan Shaqiri s’ka shkollim adekuat për të folur për identiteti
Pas shkarkimit nga gjykata, Rexhepi mban mbledhje të jashtëzakonshme Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame ka filluar mbledhjen e jashtëzakonshme në Fakultetin e Shkencave Islame në Kondovë.
Buzaku: Nuk ka puç, unë jam reisi i ri i Bashkësisë Fetare Islame Skender Buzaku, ish sekretari i Myftinisë së Shkupit në Bashkësinë Fetare Islame (BFI) të Maqedonisë së Veriut tha sot p
Shkarkohet Sulejman Rexhepi, kush e zëvendëson Gjykata themelore Shkup 2 ka pranuar kërkesën që reis i ri i Bashkësisë Fetare Islame të jetë Skender Buzaku. Gazeta
BIK-u nuk i varros nënën pa para, djali detyrohet të shesë viçin (VIDEO) Bashkësia Islame e Kosovës (BIK) ka dhënë një arsyetim banal lidhur me të varfrin i cili u detyrua që ta shes viçin për
10 fakte interesante për Jezusin në Islam (VIDEO) Festa e Krishtlindjeve respektohet edhe nga besimtarët e fesë Islame. Në këtë ditë ata urojnë dhe bëjnë vizita në sh
Naim Tërnava drejt mbretërimit të përjetshëm me një kundër kandidat kukull Të shtunën do të zgjidhet kryetari i ri i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK). Procesi i zgjedhjes së myftiut të ri do të
Këngëtarja me famë botërore konvertohet në fenë Islame (FOTO LAJM) Këngëtarja irlandeze, Sinéad O’Connor ka njoftuar përmes rrjetit social “Twitter” se është konvertuar në fenë Islame.
Rrahu ekipin e McGregor, Khabib: Më ofenduan fenë islame (VIDEO) Khabib pasi mundi McGregor, nuk priti të festonte por fluturoi, jashtë kafazit duke sulmuar stafin e kundërshtarit.
Preku gruan me veshje islame, shitësi dënohet me burg Një shitës pakistanez është dënuar me tre muaj burg pasi preku një grua arabe që kishte veshje islame. Incidenti ka n
Turqia financon ringjalljen e predikueseve të islamit në Kosovë (FOTO LAJM) Një erë e fortë parfumesh zotëron frymën e hapësirës brenda xhamisë “Uhud” në Prizren, qytetin jugperëndimor të Kosovës,
Të martën festohet Bajrami në Kosovë, mësoni orën faljes Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët dhe opinion e gjerë se dita e parë e festës së Kurban – Bajram
Ky është personi që para 77 vitesh nuk e ndalën përmbytjet në Qabe (FOTO LAJM) Ali al –Awadhi u bë i famshëm pasi ishte filmuar duke notuar rreth Qabesë gjatë vitit 1941 kur vërshime të mëdha kishin
BIK reagon për fjalët skandaloze të imamit ndaj babait të Haradinajt Kryeimami i Bashkësisë Islame, Sabri Bajgora, ka reaguar pas deklarimit të Bedri Bytyçit, i cili iu bëri thirrje hoxholl
Kryeimami i BIK-ut: Kujdes në ligjerime, mos lëndoni njerëzit! Mungesa e ligjit që do ta definonte statusin juridik të bashkësive fetare në Kosovë, mund të sjellë sfida të rrezikshme
Qëlloi 10 herë me thikë babain, 25-vjeçari i lidhur me ekstremistët islamë Ditën e sotme ka ndërruar jetë në spital i riu 25-vjeçar i cili u vetëhodh nga kati i 3 i pallatit mbrëmjen e djeshme në
Një e arritur e madhe e Shpendit, do të restaurojë Hamamin me ndihmën turke Është nënshkruar memorandum bashkëpunimi mes Ministrisë së Kulturës, Komunës së Prishtinës dhe TIKA-s që mbështetet nga
BIK kishte ndihmuar hetimet kundër Shefqet Krasniqit, reagojnë për lirimin Bashkësia Islame e Kosovës i është gëzuar vendimit për shpalljen e pafajësisë ndaj Shefqet Krasniqit. Zëdhënësi i BIK’ut
Ronaldo nderon yllin e UFC-së me përshëndetje islame (FOTO+VIDEO) Cristiano Ronaldo ka festuar triumfin mbresëlënës të Real Madridit ndaj Real Sociedadit (5-2) duke u shoqëruar me njërin
Lideri i partisë anti-islame në Gjermani konvertohet në mysliman, dorëhiqet nga partia Një politikan nga e djathta ekstreme, Alternativa për Gjermaninë (AfD), është konvertuar në Islam, njoftoi media të mart