999 rezultate për

islam

Besa Ismaili ikën nga BIK-u për politikë Besa Ismaili, profesoreshë në Fakultetin e Studimeve Islame gjatë ditës së djeshme ka aderuar në PDK. Në lidhje me aderi
Ndodh edhe kjo: Agjensitë funerale dalin në protestë Është paralajmëruar protestë nga kompanitë funerale në Prishtinë kundër Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK). Përmes nj
Italia dëbon kosovarin: Përbën rrezik Zëvendëskryeministri italian ka njoftuar se ka firmosur dëbimin e një shtetasi kosovar nga vendi. Mateo Salvini tha s
Qindra shqiptarë të Kosovës nisën për Haxha: Më i vjetri, 90 vjeç (FOTO LAJM) Është nisur grupi i parë prej 216 personave nga Kosova për në vendet e shenjta, për kryerjen e haxhit. Prijës i këtij
Çifti i moderatorëve Isli dhe Ori pozojnë të përqafuar, dhe ka një dedikim (FOTO LAJM) Ori Nebiaj dhe Isli Islami janë takuar rastësisht dhe duket se Isli Islami është lumturuar shumë! Në një foto të postuar
“Pse nuk lidhesh me Ori Nebiajn?”, Isli Islami ka një përgjigje për fansat (FOTO LAJM) Po flitet në media për një lidhje të mundshme mes Ori Nebiaj dhe Isli Islami. Por çfarë ka deklaruar së fundmi për këtë
Këshilltarit të Veselit nuk i pëlqen fjala islame e Xherdan Shaqirit (FOTO LAJM) Blerim Latifi, këshilltar i Kadri Veselit, ka thënë se Xherdan Shaqiri s’ka shkollim adekuat për të folur për identiteti
Merret vendimi përfundimtar për gjyqtarin e Gjykatës së Lartë Kolegji i Posaçëm i Apelimit (KPA) vendosi pasditen e kësaj të mërkure rrëzimin e vendimit të KPK-së për gjyqtarin e Gjy
Pas shkarkimit nga gjykata, Rexhepi mban mbledhje të jashtëzakonshme Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame ka filluar mbledhjen e jashtëzakonshme në Fakultetin e Shkencave Islame në Kondovë.
Buzaku: Nuk ka puç, unë jam reisi i ri i Bashkësisë Fetare Islame Skender Buzaku, ish sekretari i Myftinisë së Shkupit në Bashkësinë Fetare Islame (BFI) të Maqedonisë së Veriut tha sot p
Shkarkohet Sulejman Rexhepi, kush e zëvendëson Gjykata themelore Shkup 2 ka pranuar kërkesën që reis i ri i Bashkësisë Fetare Islame të jetë Skender Buzaku. Gazeta
Pas "Shtetit Islamik" kalifat cyber-virtual? Shërbimi Federal i Mbrojtjes Kushtetuese në Gjermani paralajmëron për të mos nënvleftësuar milicët terroristë të IS-it p
ISIS merr një goditje të rëndë në Filipine Autoritetet filipinase kanë bërë të ditur se një udhëheqës i aleancës pro-ISIS, është vrarë gjatë një konflikti të armat
Rrjedh dosja e prokurorisë, dëshmitari rrëfen si u vra Baçinozi Teksa Islam Mylkaj është vetëdorëzuar si personi që vrau me katër plumba ish-të përndjekurin Haxhi Baçinozi, prokuroria
Merr fund ISIS pas 8 vitesh masakra, baltosje të Islamit dhe shkatërrim Mediat ndërkombëtare, përfshi edhe amerikanët e Fox News janë duke raportuar për rënien e bastionit të fundit të ISIS në
Boboo do më kujtojë lekët! Zbardhet dëshmia për krimin tek Liqeni i Tiranës Myftar Pasha është 56 vjeçari i arrestuar nga policia për mos kallëzim krimi në lidhje me vrasjen tek Liqeni i Tiranë dy
Dëshmon shoku i vrasësit tek liqeni: Haxhiu i kërkoi lekët dhe e goditi Pak orë më parë është arrestuar miku i autorit që ekzekutoi në Parkun e Liqenit të Tiranës, 62-vjeçarin, Haxhi Baxhinovs
I propozoi në publik për martesë, Irani arreston çiftin se degjeneruan opinionin (VIDEO) Një çift iranian janë arrestuar pasi propozimi për fejesë është bërë në një qendër tregtare para shumë njerëzve. Kjo ësh
Vritet një shqiptare e ISIS, dy fëmijët e mitur i ngelin rrugve të Sirisë Një grua nga Kosova ka vdekur në vatrat e luftës së Shtetit Islamik (IS) gjatë javës që e lamë pas. Bëhet fjalë për Fill
Isli Islami nxjerr bllof xhemin: Digj mandatin! Kemi parë shpesh që shaka mes miqsh të jenë bërë publike me anë të postimeve në "Instagram" nga personazhe të njohur. Kë