999 rezultate për

isis-it

I dënuari për terrorizëm nuk shkon të dëshmojë në gjyqin e pjesëtarit të ISIS-it Mungesa e dëshmitarit Fitim Dema, është bërë shkak për shtyrjen e seancës gjyqësore kundër Gazmend Halitit, i cili nga P
Terrorizmi godet sërish, 31 të vdekur në 2 sulme kamikaze Dy shpërthime vetëvrasëse në Bagdat lanë 31 të vrarë dhe shumë të plagosur. Shpërthimet u kryen sot në mëngjes në She
FSB:Rreth 4 500 shtetas rusë luftojnë përkrah ISIS-it Rreth 4 500 shtetas rusë janë larguar jashtë shtetit për të luftuar përkrah terroristëve, njoftuan sot shërbimet e sigur
Militantët e ISIS-it janë nisur drejt Evropës për të kryer sulme terroriste Një ish- militant i të ashtuquajturit, “Shtetit Islamik” i kapur pas rënies së Raqqa-s ka deklaruar se luftëtarët e kës
Rusia akuza SHBA-ve: Aeroplanët F-22 po pengojnë sulmet tona kundër ISIS-it Ministria e Mbrojtjes së Rusisë akuzoi SHBA-të, se aeroplanët e saj luftarakë po pengojnë aeroplanët luftarakë rusë në o
Qeveria irakiane deklaron fitore ndaj ISIS-it Kryeministri irakian, Haidar al-Abadi, ka deklaruar se lufta e vendit të tij kundër grupit militant, “Shteti Islamik” ta
Rusia bombardon pozitat e ISIS-it në Siri Pozitat e grupit terrorist të "Shtetit Islamik" në verilindje të Sirisë sot janë bombarduar nga gjashtë aeroplanë bombar
Sulmuesit që vranë 300 besimtarë në xhami mbanin flamurët e ISIS-it Zyrtarët egjiptianë që po merren me hetimin e masakrës ndaj besimtarëve në një xhami në Sinai kanë njoftuar se sulmuesit
Çfarë do të ndodhë me gratë dhe fëmijët e militantëve pas rënies së ISIS-it? Rreth 1050 fëmijë dhe 700 gra të luftëtarëve të huaj po mbahen nga autoritetet irakiane në një burg afër Mosulit. Qev
Humbja e ISIS-it frikëson qeverinë e Kosovës Humbjet në territor që ISIS-i i ka pësuar në Siri e Irak kanë rritur frikën në Kosovë. Kjo për shkak se kosovarët e p
Iraku, shumë afër mposhtjes së ISIS-it Forcat irakiane kanë lëshuar një ofensivë për të rikthyer qytetin e Rawa-s, të fundit të kontrolluar nga i ashtuquajturi
Habit eksperti: Ajazin e “shkarkoi” Fatima, luftëtarja e ISIS-it Gazetari dhe eksperti i çështjeve të sigurisë, Gjergj Thanasi ka rrëfyer mbi shkaqet pse u shkarkua Visho Ajazi Lika.
Dy shtete e evropiane dëbojnë hoxhën shqiptar për radikalizëm Italia ka dëbuar nga vendi një imam kosovar, të fajësuar për rrezikim të sigurisë nacionale. Imami i moshës 39 vjeçare k
Evropa përballet me rikthimin e luftëtarëve të ISIS-it Të përballura me rikthimin dhe dëshirën për t’u rikthyer të shtetasve të saj që i janë bashkuar grupit “Shteti Islamik”
Bosnja ekstradon në SHBA të dyshuarin e ISIS-it e lindur në Kosovë Autoritetet e Bosnjë dhe Hercegovinës kanë bërë të ditur që kanë ekstraduar sot për në SHBA të dyshuarin për terrorizëm,
Si po ndikon ekstremizmi i ISIS-it tek shtetet e Ballkanit Në juglindje të Evropës, ekstremizmi islamik kërcënon të galvanizojë rivalitetet kombëtare dhe të vërë në dyshim dy deka
Fillon beteja e fundit kundër ISIS-it në Irak Forcat e armatosura irakiane rimorrën sot baza ushtarake dhe disa fshatëra nga kontrolli i grupit Shteti Islamik (ISIS)
Të fshehtat e Stadiumit të Zi në Raqqa, "shtëpisë së ferrit" të ISIS-it Në dhomat e kyçura, tualetet dhe dhomat e gjimnastikës në stadium, ISIS ka krijuar burgje dhe qeli torture. Stadiumi
Mijëra luftëtarë të ISIS-it fillojnë të rikthehen nëpër shtetet e tyre Të paktën 5,600 luftëtarë të të ashtuquajturit “Shteti Islamik”, janë kthyer nëpër shtëpitë e tyre në shtetet përkatësi,
Zbulohen “burgjet e vdekjes” në Raqqa, mesazhe rrëqethëse nëpër mure (FOTO LAJM) Janë zbuluar në Raqqa “burgjet e vdekjes” të organizatës terroriste “Shteti Islamik”. Reporteri Stuart Ramsay ka viz