999 rezultate për

isis-in

1500 fëmijë mbahen në burg nën dyshimet se kanë lidhje me ISIS-in Rreth 1500 fëmijë mbahen në paraburgim në Irak dhe në zonat kurde të vendit pasi dyshohen për lidhje Shtetin Islamik, th
Trump: Turqia nuk e urren ISIS-in sa e urrejmë ne Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka deklaruar se tërheqja e forcave amerikane nga Siria nuk do të ndodhë “aq shpejt”.
Lidhje me ISIS-in? Policia tregon të vërtetën e arrestimit të shqiptarit Policia ka reaguar pas lajmeve në lidhje me arrestimin e një shtetasi shqiptar në Kakavijë. Nga raportimet e para de
Propoganda në Facebook për ISIS-in i kushton 6 muaj burg shqiptarit Kreshnik Podvorica i akuzuari për propagandë në lidhje me organizatën ISIS, është dënuar nga Gjykata Themelore në Prisht
Bindi 12-vjeçarin të hidhte veten në erë, shqiptari pranon lidhjet me ISIS-in Një i ri me origjinë shqiptare akuzohet për nxitje të sulmeve terroriste në Gjermani. Mësohet se i riu ka tentuar të
Rusët bombardojnë ISIS-in Sipas ushtrisë ruse, gjashtë avionë ushtarak rusë, kanë sulmuar pikat e grupit terrorist Shteti Islamik (ISIS) në Siri,
Trump reagon pas sulmit në Nju Jork: ISIS-in s'duhet ta lejojmë në Amerikë Presidenti amerikan, Donald Trump, ka reaguar pas një sulmi të përgjakshëm në Nju-Jork, ku mbetën të vdekur tetë persona
Flet gruaja e pedagogut që u arrestua për terrorizëm: S'ka lidhje me ISIS-in Pas arrestimit të Klodjan Zaimaj për terrorizëm nga autoritetet malajzeze ka reaguar gruaja e tij Marinela Zaimajn e cil
FBI hedh poshtë pretendimet e ISIS për autorsinë e sulmit në Las Vegasit FBI ka njoftuar se sulmuesi që vrau mbi 58 persona mbrëmë në festivalin e muzikës në Las Vegas “nuk ka të bëjë me ISIS-
Lavdëronte ISIS-in, Italia dëbon të riun shqiptar Shteti italian ka dëbuar një qytetar shqiptar për arsye sigurie. Urdhëri është firmosur nga vetë ministri i Brendshëm
Serbia shfaq dokumentar për Kosovën në Paris, e krahason me ISIS-in Serbia vazhdon ta shfrytëzojë çdo mundësi që të lobojë kundër shtetit të Kosovës. Veprimi i fundit i Serbisë në këtë
Raqqa, qyteti “fantazmë” që dikur strehonte ISIS-in (VIDEO) Disa pamje të marra së fundmi me dron tregojnë qytetin verior të Raqqas në Siri, i cili të hënën është çliruar nga ISIS.
Mediat serbe e lidhën emrin e Haradinajt me ISIS-in e Al Kaidën, reagon Pal Lekaj Së fundi mediat serbe janë marrë me Daut Haradinajn, duke e akuzuar këtë të fundit që ka lidhje me Al Kaidën dhe ISIS-in
Adoleshentja gjermane që u bashkua me ISIS-in përballet me ekzekutimin (VIDEO) Një vajzë adoleshente nga Gjermania, që u bashkua me ISIS-in, do të përballet me ekzektumin pas është kapur nga ushtarë
“Luani i Mosulit”, luftëtari i infiltruar që futi në kurth ISIS-in Një ushtar në një mision të rrezikshëm për të mbledhur informacione të rëndësishme brenda “Shtetit Islamik”. Jo vetëm ka
Rusia e bombardon ISIS-in me raketat më të reja Bombarduesit strategjikë rusë kanë shkatërruar tri depo municionesh dhe një post komandues të të ashtuquajturit “Shtetit
Mosulin e gjen Bajrami për herë të parë pa ISIS-in (FOTO LAJM) Njerëzit në qytetin irakian të Mosulit e kanë festuar sot Fitër Bajramin për herë të parë pa të ashtuquajturin “Shtetin
Forcat siriane "mbërthejnë" ISIS-in në Raqqa Forcat siriane, të mbështetura nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë avancuar në pjesën perëndimore të atij që njihe
Rusia akuzon SHBA-të për bashkëpunim me ISIS-in në Siri Ushtria ruse akuzoi të premten koalicionin, të cilin e drejtojnë SHBA-të për hapjen e korridoreve të sigurisë nga rajoni
Mbështet ISIS-in dhe "Vëllazërinë Muslimane", vendet arabe mbyllin "qiellin" për Katarin Egjipti ka mbyllur hapësirën ajrore ndaj avionëve të Katarit, derisa Arabia Saudite dhe Bahreini pritet të bëjnë të njëj