999 rezultate për

isis

Iu bashkua ISIS-it kur ishte 15 vjeçe, vendimi që ka marrë Zvicra për vajzën shqiptare Në vitin 2014, vajza nga Winterthuri kishte udhëtuar me vëllain e saj atëherë 16-vjeçar në territorin e milicisë terrori
4 viktima e 15 të plagosur, ISIS merr përgjegjësinë e sulmit terrorist në Vjenë ISIS ka marrë përgjegjësinë e sulmit të mbrëmjes së kaluar në Vjenë që mori jetën e të paktën 4 personave dhe plagosi rr
Të dhëna tronditëse: Ka gra kosovare dhe maqedonase që janë aktive në luftime krah ISISI-t Në Open sonte po diskutohet për kthimin e fëmijëve nga Siria, ku një nga çështjet për të cilat u debatua ishte se pse di
Ish-presidenti i Interit do të përballet me drejtësinë, nën hetim për tregti me ISIS Ish-presidenti i Interit, Masimo Morati, duhet të përballet me drejtësinë. Biznesmeni i naftës, i cili kryeson kompan
Shqiptari në SHBA akuzohet për mbështetje të ISIS-it Departamenti amerikan i Drejtësisë tha se të mërkurën në gjykatën federale të Qarkut të Uashingtonit, kryeqytetit të ven
Rekrutonte të rinj për ISIS-in, Gjykata jep vendimin për Lubjana Gjeçajn jykata Penale e Tiranës ka caktuar masën “arrest në burg” për Lubjana Gjeçajn, e cila u arrestua disa ditë më parë në zo
Njihuni me serbin që rekrutoi kosovarët në organizatën e ISIS (VIDEO) Bedri Elezi, një ekspert i sigurisë në zonën e Kaçanikut, tregon se si një numër i konsiderueshëm kosovarësh kishin përf
U kap në Tiranë, agjentët rus vijnë dhe marrin në mesnatë terroristin e ISIS Eshtë ekstraduar në Rusi, shtetasi rus, Rasul Mislaev, i arrestuar në Tiranë për akuzën, terrorizëm. Mësohet se ai i
Ndahet nga jeta xhihadisti shqiptar në burgun kurd, zbulohet shkaku Një shqiptar luftëtar i ISIS, mësohet se ka ndërruar jetë teksa ndodhej i burgosur në burgjet kurde. Lajmin e ka bërë
Arrestohet kleriku i ISIS që peshonte plot 250 kg, si u transportua në burg (FOTO LAJM) Ekipi i forcave Irakiane shënoi së fundmi një kapje "të madhe" në qytetin e Mosulit, kur arrestuan një klerik të shëndos
Babai i Alvinit tregon udhëtimin e frikshëm që bëri për të marrë djalin nga "ferri" Këto ditë Alvin Berisha kalon pjesën më të madhe të kohës duke luajtur me video lojëra dhe duke numëruar komentet që i s
Eliminohen 70 ushtarë në një sulm të Isis Presidenti Mahamadou Issoufou ndërpreu udhëtimin për në Egjipt për shkak të ‘tragjedisë’ në kampin ushtarak në Inates, N
Terrorist i ISIS, shqiptari në New York dënohet me 22 vite burg Një emigrant nga Shqipëria që kishte marrë nënshtetësinë amerikane dhe jetonte në Bronx është dënuar dje me 22 vjet burg
La Amerikën dhe shkoi në Siri, shqiptari përgjërohet ta kthejnë nga burgjet e ISIS Shqiptarët që i janë bashkuar ISIS-it janë të shumtë. Midis tyre është edhe Lirim Sulejmani. Në 1999 ai shkoi ngë Kosova
Shpëtohen 32 fëmijë nga burgjet e ISIS, nisen me avion ushtarak në Moskë (FOTO LAJM) Një avioni i ministrisë së Jashtme ruse transportoi nga Iraku drejt Moskës 32 fëmijë të militantëve të ISIS. Fëmijët
Fshati shqiptar me djem, gra e fëmijë të rekrutuar nga ISIS Kalvari i vuajtjeve të familjarve në fshatin Leshnicë në Porgadec vazhdon ende sepse nuk kanë informacione nga fëmijet e
Ka ngecur në kufirin greko-turk, pamjet e këtij burri bëjnë xhiron e botës Pamjet e një burri, ish-luftëtar i ISIS sipas Turqisë i ngecur në kufirin mes këtij shteti dhe Greqisë po bëjnë xhiron e
Alvini rrëfehet për jetën brenda në kampin e ISIS: Na mësonin të luftonim Pas 5 vitesh në një kamp lufte nw Siri vogëlushi Alvin Berisha është bashkuar me babain dhe motrat. Ndërkohë që lajmi
U dashurua me rekrutuesin, si "devijoi" nëna e Alvinit nga shtëpiake në përkrahëse e ISIS Më në fund Alvin Berisha do të bashkohet me pjesën tjetër të familjes në Itali. Lajmi u bë i ditur edhe nga autoritetet
Publikohen pamjet, si u eliminua lideri i ISIS-it, bashkë me dy fëmijët e tij (VIDEO) Pentagoni publikoi pamje të reja nga sulmi i forcave speciale ku mbeti i vrarë lideri i ISIS, Abu Bakr al-Baghdadi. G