999 rezultate për

ishullin

Preket nga koronavirusi çifti i biznesmenëve shqiptarë në Greqi Një çift biznesmenësh nga Saranda të cilët jetojnë në Greqi kanë rezultuar pozitivë ndaj koronavirusit. Mësohet se çi
​Shkrirja e akullit zbulon ishullin e panjohur në Antarktida (VIDEO) Një ishull i madhësisë së Windsor Castle është zbuluar në Antarktida pas shkrirjes së akullnajave të shkaktuara nga temp
Nuk ka qetësi për Meghan dhe Harryn, tërmeti godet ishullin ku po qëndronin Meghan dhe Harry janë kthyer sërish në qendër të vëmendjes që nga momenti që braktisën Mbretërinë për të qenë një çift i
E dhimbshme, shkon në 19 numri i viktimave të vullkanit në Zelandën e Re Ka shkuar në 19 numri i personave të vdekur nga shpërthimi i vullkanit në Zelandën e Re. Shifra u rrit pasi policia njof
"Kampi i ferrit", si po jetohet në ishullin grek (FOTO LAJM) Një grua dhe fëmija e saj raportohet të kenë ndërruar jetë si pasojë e revoltave që shpërthyen dje në ishullin grek të L
Ju kishte marrë malli? G-Bani dhe Crazy Girl fotografohen në ishullin grek (FOTO LAJM) “Dëgjo si është puna…”. E dimë shumë mirë që të gjithë e dini vazhdimin e këtyre fjalëve, sepse kënga me titull “Të dua”
Gjykata e shpall gjelin të pafajshëm: Mund të këndojë sa të dojë (VIDEO) Një gjykatë në Francë ka marrë vendim që gjeli Maurice mund të vazhdojë të këndojë, duke hedhur poshtë ankesën e komisio
Gjykata shpall të pafajshëm gjelin, ai mund të këndojë sa të dojë Një gjykatë në Francë ka marrë vendim që gjeli Maurice mund të vazhdojë të këndojë, duke hedhur poshtë ankesën e komisio
Anija me turistë pëson defekt, bllokohet në gadishullin e Karaburunit Një anije me turistë ka pësuar defekt në Gadishullin e Karaburunit në Vlorë.Në bordin e anijes gjendeshin turistë shqipt
Çfarë po ndodh në Greqi? Pas tërmeteve, zjarre masive në disa zona Pas tërmeteve të forta, Greqia po kërcënohet nga zjarret masive. Një zjarr i madh raportohet se ka përfshirë sot ishulli
Gigi Hadid fëlliq ishullin e famshëm Grek: Nuk kthehem më kurrë atje (FOTO LAJM) Gigi Hadid u kthye në viktim të një grabitje taksa kalonte pushimet në ishullin e famshëm Grek, Mykonos. Nuk është he
Edhe pse ndryshoi emër mbiemër, 37-vjeçari shqiptar nuk i shpëton policisë Policia e Portoferraio, në Itali ka arrestuar një shqiptar 37-vjeçar në ishullin Ebla, ndaj të cilit kishte një urdhër n
Shkencëtarja britanike zhduket në ishullin grek Një shkencëtare britanike është zhdukur pa gjurmë prej ditës së djeshme në ishullin grek Ikaria ku ishte me pushime që p
E zhdukur prej 9 ditësh, gjendet e vdekur shkencëtarja amerikane Në datën dy korrik, u raportua në media se shkencëtarja amerikane Suzannë Eaton ishte zhdukur në ishullin e Kretës.
Komandot britanike zbarkojnë në ishullin e "pushtuar" nga rusët (FOTO LAJM) Njësia e Komandove të Marinës Mbretërore Britanike është përfshirë në një stërvitje ku parashikohet çlirimi i një ishull
Media italiane zbulon emrat e familjeve mafioze shqiptare që mbushën gadishullin me drogë Trafiku i drogës që bëhet mes Shqipërisë dhe Italisë nuk është një gjë e re, ndërsa mediat italiane vijojnë të shkruajnë
Ky gjel paditet në gjykatë sepse këndonte herët në mëngjes Një gjel me emrin Moris, kënga e hershme e mëngjesit e të cilit ka irrituar fqinjët në ishullin francez të Oleronit, ësh
Ronaldo i lë super bakshish punonjëve të hotelit në ishullin grek (FOTO LAJM) Cristiano Ronaldo thuhet se i ka shpërblyer me 20.000 euro punëtorët në vilën luksoze në Greqi, për faktin se ata nuk i
Turisti shkon në ishullin e famshëm grek dhe përballet me një surprizë tronditëse (FOTO LAJM) Një shtetas amerikan që kishte shkruar për pushime në ishullin grek të Mykonos në Detin Egje është përballur me një surp
Rishfaqet pas qindra vitesh shpenzi i zhdukur Një specie e zhdukur shpendësh e quajtur Rallidae është rishfaqur pikërisht në ishullin ku jetonin më parë. Shkencëtarët