999 rezultate për

ishulli

Përrallor, ky ishull është parajsa në tokë (FOTO LAJM) Ky ishull që shihni në foto mund të bëhej i juaji për një javë nëse do të paguanit 154 mijë euro. Në këtë çmim në ishull
Greqia mbyll ishullin e famshëm: Vendimi i beftë, pas rezultatit të analizave Greqia ka vendosur që të bllokojë për dhjetë ditë me radhë ishullin e Parosit pas zbulimit të 13 rasteve me koronavirus
Shkoi me 7 shoqe të festonte maturën në ishullin grek, humb jetën në askident Udhëtimin me grupin e miqve e kishin organizuar ata, me rastin e festës për diplomën e shkollës së mesme. Mes moshtarëv
"Kush shkel vdes", në këtë ishull misterioz nuk ka prekur kurrë modernizimi Të gjithë e dinë që nuk ka asnjë vend në hartën e planetit Tokë që nuk është eksploruar nga njerëzit. Por ja që është nj
I fiksuar pas jetës së luksit, kush është princi i këtij ishulli të fshehtë (FOTO LAJM) Vendi i vogël i Bruneit, i fshehur në ishullin e Borneos, dëgjohet shumë pak nëpër botë. Por ajo që dinë të gjithë, ësht
"Ishulli mbi Osum në 3D, si u tall Rilindja me beratasit" (VIDEO) Publicisti Namir Lapardhaja ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku ka kritikuar Qeverinë Rama për projektin e
Tërmeti i fortë godet ishullin grek Një tërmet me magnitudë 5.3 të shkallës rihter tronditi ishullin grek, Rodos, mbrëmjen e sotme. Mediat greke raportoj
Tragjike në ishullin grek: 21 vjeçari shqiptar humb jetën në aksident (FOTO LAJM) Një shqiptar vetëm 21 vjeç, është përfshirë mbrëmjen e djeshme në një aksident tragjik në Greqi, i cili ka rezultuar fat
A e ka shitur qeveria ishullin e Sazanit? Ish-deputeti bën deklaratën e fortë Ish-Sekretari i Marrëdhënieve me Jashtë në Partinë Demokratike, Gert Bogdani ka bërë një deklaratë të fortë pasditen e s
Fotografitë e rralla zbulojnë dhjetëra mijëra breshka pranë ishullit të largët të Paqësorit (FOTO LAJM) Pamje mahnitëse të breshkave migruese mund të tregojnë një nga gëmushat më të mëdha të breshkave të detit të kapura ndon
Bimë rozë dhe deti gri, njihuni me ishullin e rrallë me fenomene të veçanta (FOTO LAJM) Në lentet e fotografes Sanne De Wilde, Pingelap, një ishull i vogël koralor në oqeanin Paqësor, asgjë nuk është ashtu si
Tërmeti i fuqishëm shkund Ishullin e Kretës Ishulli i Kretës është shkundur nga një tërmet i fortë vetëm pak minuta më parë. Tërmeti ka qenë me magnitutë 5.5 të
Preket nga koronavirusi çifti i biznesmenëve shqiptarë në Greqi Një çift biznesmenësh nga Saranda të cilët jetojnë në Greqi kanë rezultuar pozitivë ndaj koronavirusit. Mësohet se çi
​Shkrirja e akullit zbulon ishullin e panjohur në Antarktida (VIDEO) Një ishull i madhësisë së Windsor Castle është zbuluar në Antarktida pas shkrirjes së akullnajave të shkaktuara nga temp
E ndarë nga Patrisi? Tuna i nxjerr të gjitha në mes të ishullit (FOTO LAJM) Sapo hoqi mbiemrin "Berisha" nga Instagrami lajmi se Tuna dhe Patris i kanë dhënë fund martesës së tyre morën dhenë.
Nuk ka qetësi për Meghan dhe Harryn, tërmeti godet ishullin ku po qëndronin Meghan dhe Harry janë kthyer sërish në qendër të vëmendjes që nga momenti që braktisën Mbretërinë për të qenë një çift i
Ishulli i vetëm në hartën e Tokës që s’është eksploruar: Kush shkel aty, vdes! Ishulli Sentinel i Veriut, në Gjirin e Bengalit, ka popullatën e fundit në tokë që nuk është kontaktuar nga qytetërimi m
E dhimbshme, shkon në 19 numri i viktimave të vullkanit në Zelandën e Re Ka shkuar në 19 numri i personave të vdekur nga shpërthimi i vullkanit në Zelandën e Re. Shifra u rrit pasi policia njof
Me putra të mëdha e gjuhë të gjatë, në këto vende mund të gjeni dragonj komodo (FOTO LAJM) Dragoi Komodo është një lloj hardhuce që gjendet në Indonezi. Ai referohet edhe si monitor Komodo. Provat fosile tre
Ishulli në Greqi që ju jep shtëpi, tokë dhe 500 euro në muaj (FOTO LAJM) Nëse keni ëndërruar gjithmonë të largoheni nga shtëpia dhe të jetoni në një parajsë tokësore, atëherë ka ardhur shansi j