999 rezultate për

ishull

Kush shkel në këtë ishull mund të vdesë me dhimbje të tmerrshme (VIDEO) Në kufirin e Kazakistanit e Uzbekistanit, i rrethuar me kilometra shketëtire toksike, gjendet një ishull. Apo së paku, d
Rashel Kolaneci "tërbon" rrjetin, pozon foto të nxehta nga ishulli (FOTO LAJM) Rashel Kolaneci është një ndër femrat më tërheqëse të ekranit shqiptar. Këto ditë Rasheli është larguar nga vendi ynë
Ishulli mbulohet nga gjaku, theren barbarisht 150 balena dhe delfinë (FOTO LAJM) Në ishujt Faroe që prej vitit 1584 është kthyer në traditë therrja e balenave dhe delfinëve. Therja e tyre bëhet pu
Turisti shkon në ishullin e famshëm grek dhe përballet me një surprizë tronditëse (FOTO LAJM) Një shtetas amerikan që kishte shkruar për pushime në ishullin grek të Mykonos në Detin Egje është përballur me një surp
Ishulli i njohur kompeson turistët nëse bie shi Vetëm një gjë mund të prishë pushimet verore: shiu. Por një ishull italian jashtë brigjeve të Toskanës ka bërë një of
Rishfaqet pas qindra vitesh shpenzi i zhdukur Një specie e zhdukur shpendësh e quajtur Rallidae është rishfaqur pikërisht në ishullin ku jetonin më parë. Shkencëtarët
Shtatë do vdesin, i teti....! Ishulli mistik ku legjenda e thesarit po nxit këdo të kërkojë (FOTO LAJM) Ishulli i vogël Oak ndodhet fsheh një mister që askush nuk mund ta gjejë. Ka thashetheme se thesaret janë të fshehura në
Tërmet i fuqishëm në Filipine, shumë të vdekur Autoritetet filipinase kanë njoftuar se së paku 16 njerëz kanë vdekur pasi Filipinet u goditën nga dy tërmete. Përndrysh
Në ishullin e gjarpërinjve, ku helmi i nëpërkës të shkrin mishin e të vret në mënyrën më të tmerrshme (FOTO LAJM) Ishulli i gjarpërinjve. Mjafton emrin për të të futur tmerrin, por ka disa fakte të tjera mbi këtë ishull, 33 kilometra
"Fortnite" në jetën reale, milioneri gati ishullin privat Vitet e fundit, kemi parë çudira nga më të ndryshmet nga ana e njerëzve të pasur, të cilët nuk humbin kurrë shansin për
Del në shitje ishulli italian që mbart legjendën me 13 vajzat turke (FOTO LAJM) Nëse keni ëndërruar që të jeni pronar i një ishulli të tërë, tani mundeni, dhe ndodhet shumë pranë jush. Një familje ari
Njihuni me ishullin e gjarpërinjve, a do të guxonit ta vizitoni? “Ishulli i gjarprit” nuk është destinacion turistik – siç zbuloi kohët e fundit gazetarja Tara Brown. Gazetarja dhe e
Çdo ditë të vitit nga një, ky është ishulli me 365 plazhe (FOTO LAJM) 365 plazhe, nga një të ri për çdo ditë të vitit. Kjo është moto që përdoret vazhdimisht nga promotorët e Antiguas, për t
Ky fshat në Gjirokastër rrezikon të bëhet ishull Fshati Paleokastër në njësinë administrative të Cepos 15 km larg Gjirokastrës rrezikon të kthehet në ishull nëse rruga q
Tërmet shkatërrimtar në Filipine, jepet alarm për cunami Ishujt Filipine dhe një pjesë e madhe e Indonezisë kanë dhënë alarmin në vend për cunami pas një termeti të fuqishëm me
E rëndë në Greqi, foshnja shqiptare humb jetën Një ngjarje shumë e rëndë ka tronditur ditën e sotme gjithë ishullin Kokino Pirgo në Kretë. Foshnja 9 muajshe e dy sh
Greqia kërcënon Turqinë: Jua bëjmë ishullin rrafsh me tokën Shefi i Shtabit të Ushtrisë Greke, Evangelos Apostolakis, paralajmëroi Turqinë se vendi i tij do të reagojë me vendosmër
Djaloshi 16 vjeçar "bëhet burrë", pasi fitoi lotari në "Ishullin e Se*sit" (VIDEO) Nje djalosh, 16 vjeçar ka fitura lotarinë e famshme në mbarë botën, ku si çmim do të udhëtonte në "Ishullin e Seksit".
U vra në "ishullin e vdekjes", e pamundur të merret trupi i misionarit Zyrtarët indianë duhet të heqin dorë nga përpjekjet për të rimarrë trupin e misionarit amerikan që thuhet se u vra nga n
Njihuni me Ishullin e Dashurisë, këtu gjeni menjëherë dikë për në shtrat (FOTO LAJM) Ishulli i dashurisë është një nga programet më të ndjekur në Britaninë e Madhe. Sytë e të gjithëve kanë qenë tek çift