999 rezultate për

ishujt

Breshka gjigande, besohej se ishte zhdukur 100 vjet më parë Një specie e breshkave gjigante që besohet të jenë zhdukur në më shumë se 100 vjet më parë, është gjetur në ishujt Galap
S'ka marrëveshje Rusi-Japoni, a do të tensionohet situata? Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka thënë se "ka ende punë" përpara se Rusia të arrijë një traktat paqeje me Japonin
Michela Persico e dashura e Ruganit ndez pushimet e dimrit në ishujt Maldive (FOTO LAJM) Qëndermbrojtësi i Juventusit Daniele Rugani, dhe Michela Persico e dashura e tij kane kaluar pushimet e tyre në ishujt
Tërmet shkatërrimtar në Filipine, jepet alarm për cunami Ishujt Filipine dhe një pjesë e madhe e Indonezisë kanë dhënë alarmin në vend për cunami pas një termeti të fuqishëm me
Turqit do të pushtonin ishujt grekë, plani që alarmoi ushtrinë helene "Nëse turqit do ta çojnë ndërmend të futen në ndonjërin prej ishujve shkëmbor që na përkasin ne, atëherë do t'i sheshojm
Për këtë modele vera nuk ka fund, bombardon rrjetin me fotot provokuese (FOTO LAJM) Jo të gjithë kanë mundësi që t’i shpëtojnë të ftohtit, e Jen Selter është një prej atyre personave që i ka mundësitë që
Dhjetra avionë turq mësyjnë ishujt grekë: Deklarata e ministrit grek që nxiti furinë turke Tensioni mbetet i lartë në ishujt e Egjeut Lindor ku dhjetra avionë turq hynë në hapësirën ajrore të pretenduar nga Greq
14 avionë turq dhe grekë rrethojnë helikopterin e Kamenosit, gjendje alarmi në ishujt e Greqisë (VIDEO) Dy avionë F-16 të Turqisë kanë hyrë në territorin grek duke iu afruar helikopterit të ministrit të Mbrojtjes së Greqisë,
Gjendje alarmi në Athinë, avionët turq i sulen ishujve në kufi Mediat greke kanë lajm të parë sot tensionin e lartë në ishujt që ndajnë Greqinë dhe Turqinë pas dy episodeve të mëngjes
Për herë të parë, Sara Hoxha tregon perlën ku po kalojnë muajin e mjaltit Përmes një postimi të pak orëve më parë, Sara Hoxha na ka zbuluar diçka më shumë rreth muajit të saj të mjaltit. Teksa s
Deklarata "bombë" e Kotzias, a preken ishujt e Ksamilit nga zgjerimi grek Nikos Kotzias, i dorëhequr pak ditë më parë nga posti i ministrit të jashtëm në Greqi, ka dorëzuar sot detyrën te kryemi
Super Rashica, Kosova kalon në avantazh ndaj Ishujt Faroe (VIDEO) Kosova ka kaluar në avantazh ndaj Ishujt Faroe në stadiumin "Tórsvøllur". Ai që ka shënuar është sulmuesi i talentua
Dominim total, Kosova mposht bindshëm Ishujt Faraoe Kosova ka arritur fitoren e parë në Ligën e Kombeve duke mundur Ishujt Faraoe me rezultatin e përgjithshëm 2-0 në "Fadil
Kosova dominon ndaj Ishujve Faraoe, pjesa e parë mbyllet në barazim Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Kosovës dhe Ishujve Faroe, ndeshje e vlefshme për Ligën e Kombeve. Kosova është
Trajneri i Kosovës: Fituam me Shqipërinë, por kujdes nga Azerbajxhani Përfaqësuesja e Kosovës duke parë nivelin e kundërshtarëve që ka në fazën e grupeve të Ligës së Kombeve, mund të thuhet
U martua dje, Afërdita niset drejt një prej ishujve më të bukur në botë Afërdita Dreshaj i dha dje fund beqarisë në Florida. Ditën e sotme çifti është nisur për muajin e mjaltit në St. Luci
Putin dhe Shinzo Abe takohen në Moskë Presidenti rus Vladimir Putin dhe kryemininistri japonez Shinzo Abe, do të mbajnë takim në Moskë më 26 maj, me focus në
Greqia kërcënon Turqinë: Keni kaluar vijën e kuqe Vazhdojnë të jenë të tensionuara marrëdhëniet ndërmjet Greqisë dhe Turqisë. Kjo duket edhe në deklaratën e Ministrit të
Grekët "djegin" Egjeun, mijëra forca speciale në kufi me Turqinë (FOTO LAJM) "E dogjën Egjeun". Ky është titulli i mediave greke ndaj stërvitjes së madhe të ushtrisë helene në ishujt pranë Turqisë,
SPECIALE/ Si 22 vjet më parë, përse Turqia dhe Greqia janë gati të shkojnë në luftë për dy ishuj shkëmbor Turqia dhe Greqia janë në një debat të vazhdueshëm në lidhje me sovranitetin territorial të një numri të madh ishujsh në