999 rezultate për

ishp

Çoroditje me përgjigjet e tamponëve, reagon ISHP: Fajin e ka PD Instituti i Shëndetit Publik ka reaguar lidhur me denoncimet e bëra kryesisht nga Partia Demokratike, se testimet që kry
Raporti javor i ISHP-së: Ulet numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut Ministria e Shëndetësisë informon se Instituti i Shëndetit Publik në Maqedoninë e Veriut, sot ka publikuar raportin javo
ISHP vendos hapjen e pishinave Instituti i Shwndetiti Publik ka kërkuar hapjen e pishinave në ambiente të hapura. Bazuar në një urdhër të ISHP, pish
Tufat e flamingove japin spektakël për pushuesit në Pishporo të Fierit (VIDEO) Një pamje e mrekullueshme është publikuar në rrjete sociale ku tufat e flamingove duken duke pushuar në Pishporo të Fier
COVID-19/ Instituti i Shëndetit Publik ka 90 mijë teste në gjendje Instituti i Shëndetit Publik njofton se aktualisht ka rreth 90 mijë teste në dispozicion. ISHP akuzoi Partinë Demokra
Rreziku vijon, ISHP vjen me thirrjen e fortë për qytetarët Instituti i Shëndetit Publik në një status në Facebook ka bërë tjetër thirrje ndaj qytetarëve për të treguar kujdes dhe
E katërta ditë radhazi me viktimë, humb jetën pacientja tek Infektivi Një 70 vjeçare ka ndërruar jetë 24 orët e fundit tek spitali Infektiv në QSUT. ISHP njofton se e moshuara vuante nga
SHBA ndihmon Shqipërinë në luftën kundër COVID-19, mbërrijnë në ISHP 3500 komplete testimi SHBA ka dhënë një tjetër ndihmë për Shqipërinë, në luftën kundër virusit vdekjeprurës COVID-19. Lajmin e ka bërë të d
Komisioni i Venecias kritikoi "Antishpifjen", reagon Rama: Do i adresojmë në Kuvend Me anë të një postimi në rrjetet sociale, kryeministri Edi Rama ka reaguar pas daljes së opinionit të Komisionit të Vene
Morën pjesë në mort, pse ISHP insistoi për tamponin e Edmond dhe Robert Budinës Ditën e sotme u raportua se dy vëllezërit Edmond dhe Robert Budina janë infektuar me koronavirus. Lajmi është bërë i dit
82 infektime sot, specialistja e ISHP-së tregon nëse rrezikojmë kthimin tek masat shtrënguese "Ka gjetur terrenin e përshtatshëm. Të gjitha këto masa, janë për efekt të minimizimit..." Eugena Tomini, Shefe e shë
ISHP: S'kemi kapacitete për testin ndaj koronavirusit, të kryhet në privat! Sot pati një shifër rekord të rasteve të reja me koronavirus, ku autoritetet konfirmuan 57 të tilla. Kurba e të infek
Reagon sërish Ministria e Arsimit: Do të ketë rishpërndarje të pikëve Maturantët po vijojnë të protestojnë për testin e Letërsisë dhe Gjuhës Shqipe, pasi shprehen se pyetjet ishin jashtë pro
Shifra rekord me 36 të infektuar në 24 orë, ISHP: Të infektuarit morën pjesë në protestë Për herë të parë në vendin tonë, që prej nisjes së pandemisë së coronavirus janë shënuar 36 të infektuar në një ditë.
Epidemiologia e ISHP-së: Fundi i majit sjell fundin e masave anti-Covid-19 Epidemiologia e ISHP-së, Eugena Tomini është shprehur se po monitorohet ecuria e koronavirusit në mënyrë që të lehtësohe
ISHP: Mos e bëni këtë veprim, rrit rrezikun për t’u prekur nga Covid-19 (FOTO LAJM) Instituti i Shëndetit Publik thotë se konsumi i alkoolit nuk ju mbron nga koronavirusi i ri. Në një postim në rrjetet
Transporti urban dhe aktivitete të tjera ende mbyllur, ISHP tregon kur do të ndodhë hapja përfundimtare Këtë të hënë, aktivitete të tjera rifilluan punën si dhe shumë bashki morën dritën jeshile pas masave të vendosura me që
Ndieni shqetësim, stres? ISHP nxjerr udhëzimet për qytetarët (FOTO LAJM) Me lehtësimin e masave shtrënguese në Shqipëri, ministrja Ogerta Manastirliu thotë se është shumë e rëndësishme që secil
Plas sherri mes mjekëve dhe ISHP-së, raportohet për vdekje të dyshimta (FOTO LAJM) Në rrjetet sociale shpërthejnë debatet mes mjekëve dhe drejtuesve të ISHP për të vërtetën mbi kohën e hyrjes së koronavi
3 mënyrat e reja të takimit si stil indian Pandemia e koronavirusit ka ndryshuar sjelljet që njerëzimi ka adoptuar ndër shekujt. Duke nisur që nga dalja nga shtëpi