999 rezultate për

ish-republika

Skandal, media maqedonase si mediat e Koresë së Veriut, gënjen njerëzit Fotografitë nga Asambleja e OKB-së, ku po merrte pjesë presidenti Gjorgje Ivanov, iu janë nënshtruar ndërhyrjeve para pu
Kosova kërkon kthimin e pronave në Maqedoni Kthim të të gjitha pronave që disponon në ish-republikat jugosllave, mes tyre edhe në Maqedoni, këtë ka kërkuar Kosova.
Delavekuras: Shkupi s'ka alternativa te tjera për emrin Nuk ka asnjë alternativë tjetër për integrimin e Shkupit në NATO dhe Bashkimin Evropian, përveç se nëpërmjet zgjidhjes s
Moska: Serbia t'u bashkohet ish-republikave sovjetike Disa deputetë rusë e aktivizuan idenë e vjetër për pranimin e Serbisë në Bashkës
Si e kanë fituar pavarësinë ish-Republikat Jugosllave? Pavarësia e Kosovës, që është gati të shpallet të dielën ose të hën&eu