1.6 ton kokainë, kapet në Shkodër me çanta me para bosi i grupit
999 rezultate për

ish-ambasadori

Arrestimi i Spahisë, reagon ish-ambasadori italian: Ndërkombëtarë, boll heshtët Arrestimi i ish deputetit të Partisë Demokratike Bardh Spahia ka sjellë reagimin edhe të ish ambasadorit të Italisë në
Ish-ambasadori holandez: Kthimi i vizave për shqiptarët, ditë e zezë për demokracinë Ish-ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Robert Bosch (holandez) ka shkruar një opinion në mediat vendase pas votimit pro n
Sali Berisha lidhje me rusët? Si përgjigjet ish-ambasadori amerikan Ish-ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu ka sqaruar akuzat e hedhura në drejtim të ish-kryeministrit Berisha nga mazhor
Ish-ambasadori i SHBA-së: Ndërkombëtarët janë të frustruar Alexander Arvizu, ish-ambasadori i SHBA në Tiranë, në një intervistë me Skype nga Uashingtoni me gazetarin, Muhamed Veli
Ndahet nga jeta ish-ambasadori i Sllovenisë në Kosovë Ish-ambasadori i Sllovenisë në Kosovë, Milan Majhen, ka ndërruar jetë ditën e sotme. Kryeministri Ramush Haradinaj i
Veliaj mbjell pemë me ish-Ambasadorin e SHBA, i dhuron Kullën e Sahatit (FOTO LAJM) Katër vite pas largimit nga Shqipëria, ish-Ambasadori i SHBA, Alexander A. Arvizu është surprizuar nga ndryshimi i shp
Dhunohet brutalisht ish-ambasadori britanik në Amerikë Një ish-ambasador britanik në SHBA është përfunduar në spital pasi u rrah nga të rinjtë në një stacion treni në Londër.
Ish-ambasadori i Gjermanisë në Kosovë mbron Xhakën dhe Shaqirin Ish ambasadori i Gjermanisë në Kososvë, Ernest Rishel, i ka dalë në mbrojtje futbollsitëve të zvicrës me origjinë shqipt
Erdhi nga "Kristali", Meta merr ish-ambasadorin në Turqi si këshilltar Presidenti Ilir ka emëruar si këshilltar për marrëdhëniet ndërkombëtare ish-ambasadorin në Turqi, Genci Muçaj. Muçaj
ish-ambasadori amerikan harron luftën, i jep mend Serbisë që të mos pranojë formimin e ushtrisë Serbia për asnjë çmim nuk duhet të pranojë asnjë favor rreth integrimit në Bashkimin Evropian nëse si kusht është formim
Ish-ambasadori holandez: Vuçic, mos derdhni lot krokodili për Ivanovicin Ish-ambasadori i Holandës në Kosovë, Robert Bosch, ka reaguar pas vrasjes së liderit të Iniciativës Qytetare serbe, Oliv
Deklarata e fortë e Arvizu: Të hetohet, akuzat ndaj Tahirit janë serioze! Ish-ambasadori amerikan në Shqipëri, Aleksandër Arvizu ka reaguar për herë të parë në lidhje me situatën e nxehtë në Shq
Ish-ambasadori i OSBE-së ka një mesazh të rëndësishëm për shqiptarët Për ish-ambasadorin e OSBE-së në Shqipëri, Robert Bosch, i cili sapo ka mbaruar mandatin e ambasadorit të Holandës në Ko
Ndërron jetë ish-Ambasadori i Shqipërisë në Vatikan Është ndarë nga jeta në moshën 55 vjeçare, ish-Ambasadori i Shqipërisë në Vatikan dhe Anëtari i Komitetit Shtetëror të K
Ish-ambasadori shqiptar: Nuk ka konflikt ndëretnik në Maqedoni "Kriza politike në Maqedoni mund të zgjasë, madje edhe mund të agravohet. Por nuk besoj se do të shndërrohet në konflikt
Ish-ambasadori i BE-së sygjeron që Ivanov të shkarkohet nga detyra Mbi vendimin e presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, i cili refuzoi t’i japë kreut të LSDM-së dhe partive shqiptare
Ish-ambasadori i OSBE-së: Nuk dua të vdes pa e parë Kosovën siç kam dëshiruar Ish-ambasadori i OSBE-së gjatë luftës në Kosovë, William Walker, ka deklaruar se ka pritur më shumë që Kosova të shkojë
Ish-ambasadori: Platforma e partive shqiptare është ultimatum antikushtetutes Ish-ambasadori Risto Nikovski, ka thënë se ultimatumi antikushtetues nga Prishtina dhe Tirana është dërguar si kusht për
Ish-ambasadori amerikan Christopher Hill: Ja e vërteta e arrestimit të Fatos Nanos Ambasada Amerikane në Tiranë ka përkujtuar të hënën, 25 vjetorin e rihapjes së selisë diplomatike në Shqipëri. Të pranis
Fuere: Qeveria e Maqedonisë po shkel të drejtat e njeriut Ish-ambasadori i Bashkimit Evropian Ervan Fuere i ftuar në emisionin 10 minuta të TV 21 të Shkupit u shpreh se situata n