999 rezultate për

irma

Peticion me 10 mijë firma për rihetim ndërkombëtar të rastit të "Kumanovës" Së fundmi është hapur një peticion i dedikuar për Gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë në lidhje me rastin e "Lagjes së
Nga homazhet për Adelën, Irma mes lotësh: Vdekja nuk paska rradhë Edhe këngëtarja e njohur Irma Libohova ndodhet sot në qendrën kulturore "Aleksandër Moisiu" ku po zhvillohen përgatitjet
Plas tek PS pas ikjes së Ramës: Ministrat janë bërë si pronarë firmash Mbledhja e Grupit të PS-së është shoqëruar me debate të forta pas largimit të kryeministrit Rama. Mësohet se gjatë m
“Luftë” për firma, PS mbledh firmat për përjashtimin e Nokës Deputetët e PD dhe të PS kanë nisur “luftën” për firma. PD, LSI dhe PR kanë nisur firmosjen për të përjashtuar Ramën
Rropën shqiptarët, dalin në shitje pronat e "VEFA-s" dhe "Kamberit" Ministria e Financave do të nxjerrë në ankand këtë të premte rreth 10 fabrika, linja prodhimi e magazina të ish firmave
Nën hetim firma që bëri projektin e shëtitores në Lungomare Policia ka filluar procedimin penal ndaj një firmë ndërtimi si edhe ndaj katër shtetasve në një tjetër rast për shpërdor
10 pamjet më ekstreme nga uragani “Irma” (FOTO LAJM) Uragani ‘Irma” u qetësua në një stuhi tropikale dhe më pas u shua fare, por pasojat do të mbeten gjatë. Uragani Irma
SHBA-të përballen me kërcënimin e tretë, uragani Maria pritet të bëjë "namin" (FOTO & VIDEO) Një stuhi e dytë këtë javë pritet të sjellë një shkatërrim në një varg ishujsh të Karaibeve që tashmë janë goditur nga U
Viktimat e "vogla" të uraganit Irma marrin ndihmë intensive (FOTO LAJM) Edhe pse mund të jenë viktimat më të vogla nga uragani irma ato po marrin një ndihmë shumë të madhe. Veterinerët në Q
Uragani “Irma” shkretoi Barbudan, ishullin më të frekuentuar nga turistët (FOTO LAJM) Shkatërrimi i shkaktuar nga uragani “Irma” ka lënë një prej ishujve më të frekuentuar nga turistët, të pabanueshëm,për h
Irma shkatërronte dhe vriste njerëz, femrat hutoheshin pas këtij polici bukurosh Padyshim që njerëzit nuk dinë t'i kushtojnë rëndësi asaj që duhet edhe në raste emergjente. Fotografia e një polici
Pasojat e uraganit Irma, murgesha nis pastrimin me sharrë në dorë (VIDEO) Nuk ndodh çdo ditë që të shikosh një murgeshë me sharrë elektrike në dorë, por motra Margaret Ann, e ka përdorur me stil
Mungesa e energjisë në Florida, 8 të vdekur në një azil 8 persona kanë humbur jetën në një azil për të moshuarit, në Floridan e mbetur pa energji elektrike, si pasojë e uragani
Pas uraganit Irma, ishujt Karaibe nuk janë të gatshme të presin turistë Uragani Irma ishte një "kafshë e pashpirt". Gjatë javës së kaluar stuhia shkatërroi me rradhë ishujt e Karaibeve.
63 të vdekur nga uragani "Irma", rikthehen të evakuuarit Të paktën 23 persona në Shtetet e Bashkuara dhe 40 të tjerë në ishujt e Karaibeve kanë mbetur viktima të Uraganit Irma d
12 foto që tregojnë forcën shkatërruese të uraganit “Irma” (FOTO LAJM) Pa e marrë vetën akoma nga uragani “Harvey”, SHBA-të u përballën me një tjetër emergjencë moti, uraganin “Irma”. Edhe
Shtëpia e Almeda Abazit dhe Çënarit shkatërrohet nga uragani "Irma" Uragani Irma përveç shtëpisë së aktorëve të njohur ndërkombëtarë duket se ka shkaktuar dëme dhe në shtëpinë e shqiptares
Pamjet nga ishulli që "Irma" nuk i la gur në këmbë (VIDEO) Teksa i numri i të vdekurve ka arritur deri në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, Irma vazhdon të mbjellë shk
"Irma" shkatërron shtëpinë e aktorit të njohur (VIDEO) “Irma” është duke shkatërruar çfarëdo që po gjen përpara dhe miliona njerëz janë evakuar. Furtuna me 320 km/h ka sje
Haradinaj paralajmëron firmat: Përfundojini rrugët në kohë përndryshe ndëshkoheni Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka kërkuar nga kompanitë kontraktuese për ndërtimin e rrugëve që