999 rezultate për

irlandes

Në kamion drejt Irlandës, dalin pamjet e kapjes së shqiptarëve (VIDEO) Rruga drejt Mbretërisë së Bashkuar apo Irlandës duket se është shumë e lehtë për shqiptarët, duke qënë se plotë raste ra
Drejt Irlandës me kamion, kapen 4 shqiptarë në Spanjë (FOTO LAJM) Rruga drejt Mbretërisë së Bashkuar apo Irlandës duket se është shumë e lehtë për shqiptarët, duke qënë se plotë raste ra
Gareth Bale golashënuesi më i mirë i Uellsit Gareth Bale është futur në historinë e kombëtares së Uellsit. Me golin e shënuar sonte kundër Irlandës ai është lojt
Kryeministrja May mbron planin për BREXIT edhe pas dorëheqjes së ministrave Kryeministrja e Britanisë, Theresa May, e mbrojti planin e saj për Brexit, apo daljen e Mbretërisë së Bashkuar nga Bashk
Franca nuk gabon, fiton pastër ndaj Irlandës (VIDEO) Franca ka arritur të fitojë me rezultatin e përgjithshë 2-0, derisa e ka dominuar miqësoren kundër Irlandës Golat për
Franca shënon dy gola të shpejtë ndaj Irlandës (VIDEO) Në ndeshjen Francë – Irlandë janë shënuar dy gola të shpejtë. Në minutën e 40'-të Olivier Giroud kaloi në avantazh Fr
Ky është vit i ri, në lotarinë e parë futbollisti i Championship fiton 1 mln stërlina Babagjyshi i Vitit të Ri i ka bërë një dhuratë vërtet të çmuar fubollistit të Prestonit, në Championship, Kevin O’Connor
Kaos në Britani, dëbora anulon fluturimet dhe lë qytetet në errësirë Dëbora mbuloi gjatë natës Mbretërinë e Bashkuar, duke çuar në ndërprerje të energjisë elektrike, mbyllje të shkollave dh
Danimarka i jep "nokautin" Irlandës, shënojnë edhe golin e tretë (VIDEO) Danimarka ka shënuar edhe golin e tretë kundër Irlandës në "Aviva Stadium" Goli është shënuar nga këmbët e Eriksen q
Xhaka flet për eposidin e ndeshjes kundër Irlandës së Veriut Irlanda e Veriut ndihet e dëmtuar nga penaltia kundërthënëse e cila ia siguroi Zvicrës fitoren minimale në ndeshjen e pa
Shaqiri i habitur nga akordimi i penalltisë kundër Irlandës së Veriut Xherdan Shaqiri e ka pranuar se ishte habitur kur gjyqtari i ndeshjes akordoi penallti kundërthënëse për Zvicrën për loj
Shtatë lojtarët e Zvicrës që rrezikojnë të pezullohen në ndeshjen e kthimit ndaj Irlandës Kombëtarja e Zvicrës do të luaj këtë të enjte ndeshjen e para të play-offit ndaj Irlandës së Veriut në udhëtim, ku do të
Ramadani dhe Ndoj duan fitoren kundër Irlandës Dy futbollistët e Kombëtares U-21, Emanuele Ndoj dhe Ylber Ramadani, kanë dalë sot në konferencë për shtyp dhe kanë folu
Behrami rrezikon karrierën nëse luan të enjten Mesfushori kosovar, Valon Behrami rrezikon karrierën e tij, vetëm e vetëm që të ndihmojë Zvicrën të kualifikohet në Kupë
Vini re! Shqiptarë këto janë vendet më të këqija për të jetuar në Angli (FOTO LAJM) Bradford është kurorëzuar me titullin e qytetit "më të keq" në Britani të Madhe, sipas një indeksi të cilësisë së jetës.
Lëshohet alarmi, stuhia e madhe “Ofelia” drejt Irlandës Irlanda po përgatitet për zbarkimin e stuhisë tropikale ‘Ofelia’, e për këtë ka lëshuar alarmin. Zyrtarët e arsimit k
Uragani Ofelia, Irlanda lëshon alarmin e “kuq” Shërbimi Meteorologjik i Irlandës ka lëshuar alarmin më të madh të mundshëm, “të kuqin”, përpara mbërritjes së uraganit
Pas Italisë e Irlandës, i nxehti dhe thatësira përfshin edhe Britaninë e Madhe Britania e Madhe po përballet me ditët më të nxehta të qershorit në 176 vitet e fundit, ndërkohë që është përfshirë nga
Perla gjeologjike e Irlandës “Kalldrëmi i Gjigantit” (FOTO LAJM) Kalldrëmi i Gjigantit është një çudi gjeologjike, e cila në shikim të parë duket si diçka që mund të jetë bërë nga dora
Apple duhet t’i paguajë Irlandës 13 miliardë euro taksa Organi Ligjor i BE për Konkurrencën pas një hetimi ka zbuluar se Apple ka mashtruar me taksat në Irlandë. Tashmë kompani