999 rezultate për

irlanda

Muaji i mjaltit kthehet në tmerr, zhduket dhëndri nga Irlanda (FOTO LAJM) Muaji i mjaltit i një çifti në Greqi ka përfunduar në ditë tmerri. Një nuse irlandeze mbeti plagosur në Muajin e saj
Kryeministri irlandez: Ligji për abortin, në fuqi para fundvitit Ligji i ri për abortin do të hyjë në fuqi para fundvitit. Ky është premtimi i kryeministrit irlandez, Leo Varadkar, pas
Mos u nisni! Ky vend ka refuzuar masivisht shqiptarët për azil Prej dy-tre vitesh shqiptarët braktisin masivisht Shqipërinë në drejtim të vendeve europione duke kërkuar azil ekonomik.
Irlanda kalon në avantazh kundër Danimarkës (VIDEO) Irlanda ka shënuar gol kundër Danimarkës në "Aviva Stadium" Autori i golit është Duff që ka shënuar në minutën e 6'-
​Formacionet zyrtare: Irlandë – Danimarkë Irlanda përballet sonte me Danimarkën në "Aviva Stadium" të Dublinit, për ndeshjen e dytë të "play-off"-it pë Kupën e bo
Formacionet zyrtare: Zvicer - Irlanda e Veriut Zvicra përballet sonte me Irlandën e Veriut në "St. Jakob-Park" të Baselit për ndeshjen e dytë të "play-off"-it të Kupës
Nuk ka fitues në "Telia Parken", sfida mbyllet me porta të paprekura Danimarka dhe Irlanda e kanë mbyllur ndeshjen me porta të paprekura në ndeshjen e parë për "play-off"-in e Kupës së Botë
Formacionet zyrtare: Danimark - Irland Danimarka përballet sonte me Irlandën në "Telia Parken", ndeshje kjo e vlefshme për "play-off"-in e Kupës së Botës që do
Shqipëri U21 – Irlandë e Veriut U21 formacionet zyrtare Kombëtarja Shpresa do të presë në orën 18:00, në “Selman Stërmasi”, 21-vjeçarët e Irlandës së Veriut në takimin e vlefsh
Irlanda e Veriut 0-1 Zvicra, notat e lojtarëve (FOTO LAJM) Zvicra ka marrë një fitore të rëndësishme në ndeshjen e parë të ‘play-off’ për kualifikimet për Kampionatin Botëror në v
Formacionet zyrtare: Irlanda e Veriut - Zvicër Irlandezët do të përballen sonte në mbrëmje kundër Zvicres në "Windsor Park" ndeshje e vlefshme për play-offin e Kupës s
“Rusi 2018”, të martën shorti i play off-it Këtë të martë, në orën 14:00, në Zyrih të Zvicrës do të hidhet shorti për ndeshjet play off të “Rusi 2018”. Janë 8 s
Uragani Ofelia, Irlanda lëshon alarmin e “kuq” Shërbimi Meteorologjik i Irlandës ka lëshuar alarmin më të madh të mundshëm, “të kuqin”, përpara mbërritjes së uraganit
Në Grupin H Irlanda pret Serbinë, Uellsi vazhdon tentativat për vendin e dytë Në Grupin E mdeshja më e rëndësishme do të luhet në Dublin mes Irlandës dhe Serbisë. Vendasit kanë dy pikë më pak në
Trudeau: Kanadaja dhe Irlanda duhet të shfrytëzojnë efektin Trump dhe “Brexit” Kryeministri kanadez, Justin Traudeau, ka thënë se vendi i tij dhe Irlanda duhet të shfrytëzojnë mundësinë dhe të jenë t
Irlanda fiton nga Apple 14.5 bilion $ Apple-it i është kërkuar nga Bashkimi Europian ti paguaj taksat Irlandes në vlerën $14.5 Bilion. Sipas disa raportev
Irlanda shokon Francën, vendos edhe një rekord (VIDEO) Irlanda suprimon Francën që në fillimin e sfidës së 1-8-ve duke kaluar që në minutën e 2-të në avantazh. Vendimtare
Irlanda e Veriut eliminon veten, Uellsi në çerekfinale (VIDEO) Uellsi është çerekfinalisti i dytë i Europianit. Kombëtarja e yllit të Realit, Gareth Bale ka fituar minimalishtë 1-0 fa
Derbi britanik, ja formacionet e sfidës Uells-Irlanda e Veriut (FOTO) Uellsi dhe Irlanda e Veriut nga ora 18:00 do të luajnë sfidën e dytë të fazës së 1/8-ve, në një ndeshje që vë përballë d
Edhe Italia s'do na ndihmonte, “axurrët” thyhen nga Irlanda (VIDEO) Nuk do të ishim kualifikuar as nëse do të mbetnim në dorën e Italisë. Kombëtarja “axurre” ka pësuar një humbje minimale