999 rezultate për

irjm

Një vit Maqedoni e Veriut! Çfarë i solli "Veriu", IRJM-së? Më 11 janar u bënë një vit që kur Republika e Maqedonisë shkoi në histori, dhe u ribrendua në Republika e Maqedonisë së
Kërcënon Kamennos: Marrëveshja e Prespës s'do implementohet kurrë Partneri i koalicionit në Qeverinë greke, Panos Kamenos, nuk heq dorë nga qëndrimi i tij se Maqedonia nuk do të jetë anë
Firmosni peticionin e intelektualëve shqiptar mbi gjendjen në IRJM Grupi i intelektualëve shqiptarë në Maqedoni kanë publikuar në internet memorandumin mbi gjendjen e shqiptarëve në Maqed
Memorandumi i intelektualëve për të zgjidhur çështjen shqiptare në Maqedoni Një grup intelektualësh shqiptarë në Maqedoni kanë nisur të firmosin nga sot një memorandum me shtatë pika, ku mes kërke
Junker: BE nuk bën presion për zgjidhjen e emrit Kryetari i Komisionit Europian Zhan Klod Junker pas kthimit ngaturneu në Ballkanin Perëndimor, për Euronews ka deklaruar
Mediat greke: Në Shkup do të ketë referendum për emrin Për emrin do të mbahet referendum, paralajmëroi në intervistë për Rojtersin ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë, n
Daciq kritikon Maqedoninë: Pse qëndroni në KB, BE, OSBE & Këshillin e Europës? Lidhur me kërkesën e MPJ-së së Maqedonisë që mos të përdoret referenca IRJM, Ivica Daciq ka deklaruar se edhe për Serbi
E quajti Maqedoninë IRJM, Shkupi reagon ndaj Beogradit: Po fyeni qytetarët Ministria e Punëve të Jashtme e Maqedonisë ka reaguar menjëherë ndaj Beogradit përmes rrugës diplomatike, duke kërkuar k
Serbia e quan Maqedoninë, IRJM? (FOTO LAJM) Duket se Serbia vazhdon ta quajë Maqedoninë si "ish-Republika Jugosllave e Maqedonisë", gjë e cila është vërtetuar bazua
KOMENT / Muaji i rrenave në IRJM I vetëdijshëm se që nga fillimi i pluralizmit politik (1990) e deri më sot, asgjë nuk ka ndryshuar për shqiptarët në IR
Listat e përbashkëta mes RDK dhe BESËS/ Ramadan Idrizi jep dorëheqjen nga RDK Ramadan Idrizi njëri nga anëtarët e Kryesisë Qendrore të RDK-së së Fadil Zendelit, që si duket është i pakënaqur nga tra
VMRO-PP: Ivanov, hajde tani shlyeji marrëveshjet ndërkombëtare me nënshkrimin tënd! VMRO-Partia popullore ka deklaruar se është e impresionuar nga akti i lartë patriotik, i guximshëm dhe i mençur të cilin
Ashton refuzon t'i drejtohet Maqedonisë, "IRJM" Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Catherine Ashton, ka refuzuar t’i referohet Maqedonisë me shkurtesën “IRJM”. “Refuzim
Gruevski kërkon sherr me shqiptarët Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski kërkon sherr me shqiptarët, jo vetëm të Shqipërisë Lindore të IRJM, por edhe
Panariti: Marrëdhëniet me IRJM varen nga statusi i shqiptarëve Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Edmond Panariti, iu ka shmangur përdorimit të emrit kushtetues kur ka folur
Gruevski-Ahmeti: Integriteti territorial i IRJM i paprekshëm Update - Partitë e koalicionit qeverisës VMRO-DPMNE e BDI kanë dalë me kumtesë të përbashkët nga takimi i liderëve Nikol
Athina dhe Shkupi përplasen në OKB Çështja e emrit midis Athinës dhe Shkupit si dhe idetë kontradiktore të këtyre dy vendeve janë reflektuar edhe në Asambl
Greqia: Shkupi, problematik me shumë fqinjë Zëdhënësi i ministrisë së jashtme greke, Gregori Delavekuras ka deklaruar se Ish-Republika Jugosllave e Maqedonisë, IRJM
Letër e hapur për deputetët shqiptarë Shoqata Atdhetare "Liria Kombëtare" në Zvicër i është drejtuar me një letër siç thuhet deputetëve shqiptarë në Parlamen
Reeker: Harrojeni integrimin me ‘IRJM’ Largojeni nga mendja se mund të anëtarësoheni në NATO me referencën IRJM. Ky ka qenë mesazhi i zëvendës/ndihmësit të se