999 rezultate për

irinej

Irinej beson në ndihmën e Rusisë për Kosovën Gjatë takimit me kryesuesin e Dumës Shtetërore të Rusisë Sergei Naryshkin, patriarku i Kishës Ortodokse Serbe, Irinej ka
Serbët nuk duhet të harrojnë Kosovën Patriarku Irinej pas mbajtjes së liturgjisë fetare në Gazimestan u ka thënë të pranishmëve që të mos guxojnë të harrojnë
Daçiq nuk e lejojnë të flasë! Ndonëse u mundua që të mbante fjalim në kishën e Shën Gjorgjit në Oplenc, kryeministri serb e Ivica Daçiq e pati goxha t
Irinej: Daçiq po përpiqet të gjejë një zgjidhje Qeveria ka një barrë të madhe, ndërsa anëtarët e saj po bëjnë përpjekje që të zgjidhin çështjen e Kosovës në mënyrën më
Nikoliq dhe Irinej flasin për Kosovën Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliq është takuar ditën e sotme me patriarkun e Kishës Ortodokse serbe, Irinej. Ata s
Irinej i brengosur për serbët e veriut Patriarku serb Irinej në fjalimin e tij me rastin Krishtlindjeve ortodokse serbe ka permendur gjendjen e vështirë të ser
Irinej: Kosova ka qenë dhe do të mbetet Serbi “Kosova ka qenë, është dhe duhet të jetë Serbi”. Kështu është shprehur patriarku serb Iirenej në stendën e të ashtuquajt
Irinej: Nuk e dorëzojmë Kosovën Patriarku serb Irinej i ka bërë sërish thirrje popullit serb që të jetë i bashkuar duke nëvizuar se Kisha Ortodokse Serb
Patriarku Irinej në Graçanicë: Kosova-Jeruzalemi serb Patriarku serb Irinej ka deklaruar në Graçanicë, ku ka mbajtur një shërbim fetar për të përkujtuar Vidovdanin, se Kosova
Patriarch calls on Serbs to stay in Kosovo In his Christmas epistle, the Serbian Orthodox Church (SPC) Patriarch Irinej told Kosovo Serbs to be persistent and to s
Patriarch calls on northern Kosovo Serbs to persist Patriarch Irinej of the Serbian Orthodox Church backed on Friday the right of northern Kosovo Serbs to defend themselves
Irinej vazhdon mallkimet, në vend që të kërkojë falje Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe, Irinej, nuk arriti dot t’i përmbahet kodit fetar e njerëzor gjatë shugurimit të pesh
BIK: Irinej në kundërshtim me parimet fetare Pas fjalimit të patriarkut Irinej me rastin e shugurimit të Peshkopit Teodosije në Prizren, ka reaguar edhe Kryesia e Ba
U bekua patriarku serb, Irinej (UPDATE) Ka përfunduar ceremonia e bekimit të patriarkut të ri të Kishës Ortodokse Serbe në Kosovë, Irinej, ku i pranish
Boris Tadiç në inagurimin e patriarkut Irinej Presidenti Boris Tadiç do të jetë i vetmi zyrtar serb që do të marrë pjesë në ceremoninë e inagurimit të patriarkut serb
Zoti nuk ja pranoi lutjen patrikut Irinej “Në kohën kur krenohemi me drejtësinë dhe demokracinë, neve na marrin atë që &e
Patriarku Irinej viziton Patrikanen e Pejes Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe, Irinej, i shoqëruar nga ministri për Kosovën në qeverin&eum
Patriarku Irinej harron detyrat e Kishes, jep premtime per Kosoven Patriarku i ri i Kishës ortodokse serbe ka marrë postin në një ceremoni në Beograd duke premtua