999 rezultate për

irinej

Kërcënon Irinej: Kosova pjesë e shenjtë e Serbisë, të mbrohet edhe me dhunë Patriarku i Kishës Ortodokse serbe, Irinej, do që ti mbrojë qoftë edhe me dhunë interesat e shtetit të tij në Kosovë.
Thirrja e Irinej: Serbë, kthehuni në Kosovë ​Patriarku serb Irinej u ka bërë thirrje të gjithë ish-banorëve të Kosovës të kthehen në shtëpitë e tyre. "E di
Irinej falenderon Rusinë: Kosova, vend i shenjtë për serbët Patriarku serb, Irinej, ka falënderuar Rusinë për përkrahjen Serbisë që Kosova të mos pranohet në UNESCO duke shtuar se
Kërcënon Irinej: Me hir apo me pahir do ta kthejmë Kosovën Kreu i Kishës Ortodokse Serbe, Patriarku Irinej, është shprehur sot nga Nishi se, të gjithë janë të detyruar të ngrenë z
History book which states that Albanians are indigenous in the Balkans worries Serbia A fierce debate among historians, church and the Ministry of Education regarding the history text book for sixth grade,
Teksti se shqiptarët janë autoktonë në Ballkan trazon Serbinë Në Serbi ka plasur debati i ashpër mes historianëve, kishës dhe ministrisë së Arsimit, lidhur me tekstin e librit të his
Kisha serbe kërkon ndihmën e Vatikanit për Kosovën Kisha ortodokse serbe) do t’i përgjigjet ftesës së ministrit serb të Punëve të jashtme Ivica Daçiç dhe do të bashkohet l
Irinej ka frikë se me Kosovën në UNESCO Serbia do të humbasë manastiret Nisma më e fundit e Kosovës për të qënë anëtare në UNESCO ka bërë të flasë edhe kreun e Kishës Ortodokse serbe, Patriark
Irinej: Serbia pa Kosovën, një i vdekur pa shpirt dhe zemër "Toka e Kosovës është tokë serbe përsa kohë atje të ketë shenjtorë serbë dhe trashëgimtarët të martirëve të rënë". Kë
Irinej: Displaced Serbs should return in Kosovo Serbian Patriarch, Irinej said that he would like all Serbs, who were displaced from Kosovo during the war to go back to
At Nikolla Marku: Irinej erdhi vetëm për të thënë që Kosova është Serbi At Nikolla Marku shprehet se qëllimi i vizitës së Peshkopit Irinej në Tiranë ka qenë pikërisht për t’i thënë popullit sh
Rama kritikon patriarkun serb Irinej, bojkoton darkën e ortodoksëve! UPDATE: Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi që zhvilloi në Kryeministri me patriarkët botërorë ka kritikur deklaratat
The declaration about Kosovo: Rama criticizes the Patriarch of Serbia Premier Edi Rama during a meeting held at the Prime patriarchs world has criticized the declarations of the Patriarch Ir
Berisha: Irinej nuk duhej ftuar në Tiranë Ish-kryeministri Sali Berisha ka vleresuar si ditë historike të kombit shqiptar shenjterimin e katedrales "Ngjallja e Kr
Shenjtërimi i Kishës, pse u dëbua At Nikolla Marku?! At Nikoll Marku nuk do lejohet të hyjë nesër në katedrale. Kryeministri Rama dhe Janullatus refuzojnë pjesmarrjen e tij
Irinej: Kosovo will always be Serbia Patriarch Irinej of Serbia said that Kosovo will never be outside of Serbia. He said that the Serbian government will no
Irinej: Kosova kurrë nuk mund të jetë jashtë Serbisë Patriarku serb Irinej ka theksuar se Kosova kurrë nuk mund të jetë jashtë Serbisë. Ai ka shfaqur shpresën se Qeveria ser
Patriarku serb Irinej: Po na rrëmbejnë Serbinë e vjetër Kreu i Kishës Ortodokse Serbe, patriarku Irinej, në një shërbesë të mbajtur për Krishtlindje, nuk ka mundur të shkëpusë
Patriarku Irinej: Më mirë pa Evropën se pa Kosovën Kreu i Kishës Ortodokse Serbe, patriarku Irinej, ka thënë se Serbia nuk mund të heqë dorë nga Kosova, edhe nëse ajo ësht
Irinej kërkon mbështetjen e Putinit Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe, Irinej, ka kërkuar ndihmë nga Rusia për zgjidhjen e çështjes së Kosovës. “Ne kemi be