999 rezultate për

irinej

Koronavirusi i merr jetën kreut të Kishës Ortodokse Serbe Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe (SOC) Irinej ka humbur betejën me koronavirusin. Irinej u shtrua në një spital ush
Irinej: Rusia të na ndihmojë të ruajmë Kosovën Kreu i Kishës Ortodokse Serbe, patriarku Irinej, ka thënë se “Kosova është Jerusalemi serb dhe toka amë dhe e shenjtë se
Irinej mbledh në takim Vucicin, Branbiq dhe Dacicin Në Patrikanën e Beogradit ka filluar takimi i presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç, kryeministres Ana Brnabiq e minis
Irinej nuk ndalet edhe gjatë festës, shpif për Kosovën Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe (KOS) Irinej në urimin për Kërshëndellat ka theksuar se serbëve në Kosovë po u merret
Para Krishlindjeve ortodokse Irinej shpif për shqiptarët Kreu i Kishës Ortodokse Serbe, Patriarku Irinej gjatë një interviste sot tha “Zgjerimi i Shqipërisë në kurriz të Serbisë
Edhe Irinej ankohet për taksën Kreu i Kishës Ortodokse Serbe (SPC), Patriarku Irinej, ka deklaruar se një nga parakushtet kyçe për zgjidhjen e problemi
Irinej kundër korrigjimit të kufirit pasi Kosovën e do të gjithën Patriarku serb Irinej ka thënë te enjten në Graçanicë se Kisha Ortodokse kurrë nuk e ka ndryshuar qëndrimin e saj për çë
Irinej nga Peja kërkon sa më shumë serbë të shpërngulen për në Kosovë Patriarku i Kishës Ortodokse serbe(KOS ) Irinej ka vlerësuar se për Serbinë problemi më i madh rreth Kosovës është fakti
Irinej ende vajton për Kosovën Pozicioni i Kishës në çështjen e Kosovës është i qartë, e qartë si një ditë, si dielli, sepse siç tha ai “Kisha Serbe e
Irinejit i pëlqen “epiteti” Patrikana e Pejës për KOS-in Patriarku serb Irinej ka thënë se përkrah idenë që emrit zyrtar Kisha Ortodokse Serbe t’i shtohet “epiteti” Patrikana e
Patriarku Irinej reagon për herë të parë ndaj vrasjes së Ivanovic Patriarku Irinej në një intervistë televizive ka folur rreth vrasjes së Oliver Ivanovicit gjatë ditës së djeshme para zy
Irinej: Kurrë nuk e falim Kosovën Patriarku serb Irinej ka deklaruar se Kisha Ortodokse Serbe (KOS) nuk mund ta imagjinojë Serbinë pa Kosovën dhe ka poros
Kisha serbe ndalon festën e Maqedonisë në manastirin "Prohor Pçinski" Patriarku Irinej dhe Kisha Ortodokse e Serbisë e kanë hedhur poshtë kërkesën e kryeministrit Zoran Zaev dhe kanë ndaluar
Patriarku serb Irinej u bën thirrje serbëve të mos i shesin tokat në Kosovë Patriarku serb Irinej u ka bërë thirrje sot serbëve në Kosovë të mos i shesin tokat meqë kjo tokë është e larë me gjakun
Patriarku Irinej flet për Shqipërinë Etnike: Nuk realizohet kurrë Partiaku i Kishës Ortodokse Serbe Irinej ka komentuar deklaratën e kryeministrit të Shqipërisë Edi Ramës dhe atë të pres
Patriarku Irinej: Mos e bëj Zot ta dërgojmë ushtrinë në Kosovë (FOTO LAJM) Patriarku serb, Irinej, ka dalë kundër deklaratave të presidentit serb, Tomislav Nikoliç, i cili ka shprehur gatishmërin
Patriarku serb Irinej sheh "ëndrra": Kosova është "djepi" ynë Provokimeve e serbëve ndaj Kosovës nuk kanë të ndalur. Përveç provokimeve nga politikanët serbë nga Beogradi, së fundmi
Vijojnë "ëndrrat" e Irinejt: Kosova është Jerusalemi i Serbisë Kanë kaluar 17 vite që kur këmba e fundit e ushtarit serb ka ikur nga Kosova, por ata e ngushëllojnë herë pas here veten
“Tragjedia serbe - mbetja pa miqtë francezë, amerikanë dhe anglezë” Patriarku serb Irinej ka thënë se nuk do të pranonte kurrfarë bisedimesh me shqiptarët derisa të mos kthehej populli ser
Irinej thirrje serbëve të kthehen në Kosovë Patriarku i Kishës Ortodokse Serbe, Irinej, në mesazhin e tij të Krishtlindjeve Ortodokse u ka bërë thirrje të gjithë se