999 rezultate për

iranit

"Ki kujdes me fjalët", Trump i përgjigjet liderit suprem të Iranit Presidenti Donald Trump ka reagauar pas deklaratave të liderit suprem të iranit, Ayatollah Ali Khamenei, i cili e quajti
Kujtuan se ishin në Serbi, si përfunduan në Vlorë 38 emigrantët nga Iraku dhe Irani 38 shtetas të huaj janë kapur nga policia në Mifol pranë lumit Vjosa. Ata janë kapur në fshatin Novoselë, ndërsa kërk
Shpallja non-grata e dy diplomatëve iranianë, reagon Departamenti Amerikan i Shtetit Shqipëria mori vendimin e shpalljes non-grata të dy ambasadorëve të Iranit në vend duke u rreshtuar kështu krah SHBA-ve.
Dëbimi i diplomatëve, policia "blindon" ambasadën e Iranit në Tiranë Pas urdhrit për dëbimin Mohammad Ali Arz Peimanemati dhe Seyed Ahmad Hosseini Alast, policia ka shtuar numrin e efektiva
DETAJET/ 2 diplomatët iranianë që u dëbuan nga Shqipëria ishin bashkëpunëtorë të Soleimanit Autoritetet shqiptare njoftuan sot se kanë urdhëruar dëbimin nga Shqipëria të dy diplomatëve iranianë, të cilët janë shp
Dy diplomatët e Iranit u shpallën non-grata në Shqipëri, Gent Cakaj tregon arsyet Dy diplomatë iranianë janë shpallur non-grata në Shqipëri dhe për këtë ka reaguar ministri në detyrë i Punëve të Jashtme
Lidhje me gjeneralin, Shqipëria shpall "non grata" dy diplomatët iranianë Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka vendosur sot të shpallë "non grata" dy përfaqësuesit diplomatikë të Ambasad
Çfarë po ndodh brenda bazës amerikane që u sulmua nga Irani (FOTO LAJM) Trupat amerikane pastruan dje mbetjet nga baza ushtarake në Irak, e cila u sulmua nga raketat iraniane javën e kaluar.
Si fshihen raketat e Iranit nën pesë shtresa betoni (FOTO LAJM) Bazat e raketave nëntokësore të Iranit të fshehura nën pesë shtresa betonit, janë gati për të goditur në rast të shpërth
CNN: SHBA-Iran në rrugën e konfrontimit ushtarak Vrasja e gjeneralit Soleimani, solli trazira mes raportit të SHBA-ve dhe Iranit. Të zemëruar, iranianët hodhën raket
"Mos e përshkallëzoni", zbulohet faksi i koduar që Trump i çoi Iranit Eliminimi i gjeneralit Qassem Soleimani u vuri flkën tensioneve mes Iranit dhe Amerikës. Mund të themi se fika për një t
Tragjedia në ajër me 176 viktima, Teherani proteston Një grup protestuesish u mblodh në Teheran të shtunën për të vajtuar viktimat e avionit të rrëzuar në fillim të kësaj ja
"Do përjetojnë një kundërgoditje të fuqishme", Izraeli nuk tundet nga kërcënimet e Iranit Pas vrasjes së Soleimanit, Irani e ka kërcënuar hapur me sulme Izraelin. Regjimi në Teheran mund të përdorë disa opsione
Pas deklaratave mohuese, Irani pranon se goditi me raketë avionin ukrainas Irani ka pranuar se e ka qëlluar me raketë avionin ukrainas ku humbën jetën 176 viktima, por ka theksuar se ka qenë një
Miratohet rezoluta që kufizon veprimet ushtarake kundër Iranit Dhoma e Përfaqësuesve miratoi një rezolutë më të cilën i kërkohet presidentit Donald Trump të marrë miratimin e Kongresi
Përflitet për një luftë të tretë botërore, çfarë po ndodh mes Iranit dhe SHBA-ve? Një konflikt i sapondezur mes Iranit dhe SHBA-ve ka shkaktuar panik dhe frikë në të gjithë botën ndërsa është përfolur e
Tmerri 2 minuta pas ngritjes në ajër, avioni u rrëzua nga Irani Kryeministri kanadez Justin Trudeau tha se ka prova që tregojnë se ishte një raketë iraniane ajo që rrëzoi aeroplanin uk
A do të kryejë sulm Irani në Shqipëri? Çfarë thonë vetë muxhahedinët Tensionet në rritje mes Iranit dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kanë shtuar vigjilencën dhe sigurinë përreth kampi
Të bukura dhe "vdekjeprurëse": Ninjat e Iranit, të stërvitura për të eliminuar pa zhurmë (FOTO LAJM) Mund të duket si një skenë filmi, por këto gra iraniane po praktikojnë lëvizjet e tyre në një përpjekje për t’u bërë “Ni
Dy raketa goditën Bagdadin, tjetër reagim nga SHBA për Iranin Mbrëmjen e djeshme Irani sulmoi me raketa balistike dy bazat e SHBA-se ne Irak dhe për këtë SHBA ka dalë në një deklarat