999 rezultate për

iranin

A po përgatitet Izraeli për një sulm të beftë ndaj Iranit? Në vitin 2008, pas zgjedhjeve që sollën Barack Obamën në pushtet, kishte disa zyrtarë në Izrael që ishin të sigurt se pr
Rrëzohet aeroplani në Turqi, humbin jetën 7 policë Një aeroplan i vogël i forcave të policisë është rrëzuar në një mal në Turiqë lindore. Si pasojë e kësaj ngjarjeje të rë
Kush është punonjësi i ushtrisë gjermane që nxirrte sekretet për Iranin Një burrë gjermano-afgan përballet me akuzën e rëndë se i ka përcjellë sekrete shtetërore shërbimit sekret iranian. Gjyq
Kush e spiunoi Iranin sërish? Trupat amerikane u strehuan në bunkerë 2 orë para sulmit Trupat e Shteteve të Bashkuara në bazën ajrore Al-Asad në Irak ishin të vetëdijshëm se një sulm pritej të vinte nga Iran
Rriten tensionet me Iranin, arrestohet ambasadori britanik Ministria e Jashtme e Britanisë tha ditën e djeshme se ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Tehran është arrestuar për
Merkel te Putini, dy liderët dakordohen për Iranin Kancelarja gjermane Angela Merkel përsëriti të shtunën thirrjen drejtuar të gjitha palëve që respektojnë marrëveshjen bë
Konflikti me Iranin: Trump fajëson Obamen Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ishte i qartë se kë fajëson rreth krizës me Iranin, ish ad
Dy raketa goditën Bagdadin, tjetër reagim nga SHBA për Iranin Mbrëmjen e djeshme Irani sulmoi me raketa balistike dy bazat e SHBA-se ne Irak dhe për këtë SHBA ka dalë në një deklarat
Gjenerali i NATO në Tiranë: SHBA nuk ka asnjë faj Elminimi i gjeneralit Solemimani ka shkaktuar një debat politik dhe diskutime se mund të nisë një luftë e tretë. Ggje
A është e rrezikuar Shqipëria nga konflikti me Iranin? Flet Rama Kryeministri Rama ka folur nga zyrat e OSBE në Vjenë për kërcënimin që mund t’i kanoset Shqipërisë nga Irani për shkak t
SHBA ishte në dijeni për sulmin me raketa, kush e spiunoi Iranin (FOTO LAJM) SHBA-të ishin informuar paraprakisht për sulmin iranian mbi bazat e tyre në Irak. Lajmin e ka bërë të ditur CNN duke cit
Eliminimi i bujshëm i gjeneralit, çfarë e lidh Iranin me Shqipërinë Eliminimi i gjeneralit iranian ma ngitur polemika të shumta dhe ka shtuar tensionet mes Shteteve të Bashkuara të Amerik
Eliot Engel: Unë dhe qytetarët amerikanë nuk duam luftë me Iranin Ligjvënësi amerikan Eliot Engel, e ka kritikuar presidentin amerikan Donald Trump lidhur me sulmin në Iran ku edhe vdiq
Sulmi në ambasadë, Trump kërcënon Iranin: Do të paguajë çmim shumë të madh Shtetet e Bashkuara do të vendosin 750 trupa shtesë në Lindjen e Mesme dhe ky numër do të shtohet në ditët në vijim, pas
Ky ishte avioni i fundit që fluturoi në këtë bazë: Tani ajo u mbyll (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë mbyllur bazën ajrore që kishin prej dekadash në Katar duke i dhënë fund kështu prez
"Iranin e bëjmë shkrumb e hi për 24 orë": Dalin dokumentet sekrete amerikane (FOTO LAJM) Dokumente që kanë dalë fshehurazi nga një plan i ushtrisë amerikane, tregojnë se për Amerikën, regjimi i Iranit mund të
Prindi saudit: Ndaleni Iranin ose do përballeni me çmime të larta të naftës Princi i Arabisë Saudite, Mohammed bin Salman, ka paralajmëruar se çmimi i naftës mund të arrijë një shkallë të paimagji
Arabia Saudite bëhet gati për luftë me Iranin Ministri i Jashtëm i Arabisë Saudite, Adel al-Jubeir, tha se të gjitha opsionet, përfshirë atë ushtarak, janë në tavolin
Rafineritë e Arabisë Saudite sulmohen me dron, të gjithë i tremben një Lufte të Madhe me Iranin Arabia Saudite ka pësuar sulmin më të keq në fushat e saj të naftës që prej fillimit të luftës në Jemen. Dronë të arm
Britania: Prishja e marrëveshjes bërthamore me Iranin paraqet rrezik për ekzistencë Ministri i jashtëm britanik, Jeremy Hunt, tha se tensionet në Lindjen e Mesme mund të paraqesë rrezik për ekzistencë për