999 rezultate për

iraniane

Tërmeti godet Iranin Provinca jugperëndimore e Kuzestanit është goditur nga një tërmet me magnitudë 4.8, këtë të diel. Sipas Qendres Sizmo
Dhomat e errëta ku iranianët janë të lirë nga pushteti Studioja e tatuazheve e Mohammedit është e fshehur në dhomën prapa të një dyqani të veshjeve në pjesën më të varfër, jug
Izraeli bombardon bazat iraniane, frikë për luftë totale në Lindjen e Mesme Izraeli ka vazhduar me kryerjen e sulmeve ajrore në Siri si pjesë e një fushate kundër pranisë së Iranit në këtë vend. D
Izraeli e pranon: Po, kemi goditur me raketa në Siri Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu thotë se një goditje ajrore izraelite në Siri, kishte vënë në shënjestër armë
Harrojeni Kim Kardashian, kjo iraniane po i çmend të gjithë me të pasmet e saj (FOTO LAJM) Modelja iraniane, Uldouz Wallace, po konsiderohet si një nga konkurentet më të fundit të Kim Kardashian për shkak të fo
Ish-kreu i SHISH zbardh prapaskenat: Shqipëria fushëbetejë e dy grupeve iraniane Vendimi i Shqipërisë për të dëbuar ambasadorin iranian dhe një diplomat tjetër të dyshuar si të përfshirë në komplote te
Reagon Izraeli pas dëbimit të iranianëve nga Shqipëria Kryeministri Edi Rama mori sot vlerësime nga homologu i tij izraelit, Benjamin Netanyahu në lidhje me dëbimin nga Shqipë
Zbardhet letra e Trump për Ramën pas dëbimit të iranianëve (FOTO LAJM) Presidenti i SHBA-ve Donald Trump i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama pas dëbimit të ambasadorit iranian në Ti
Rrezikonin shqiptarët, dëbohen nga Tirana dy diplomatë iranianë Tirana zyrtare ka vendosur të shpallë persona të pa dëshiruar dy diplomatë të ambasadës së Iranit në vendin tonë. Bur
Diktatura dënon me 13 vite burg gazetaren liberale Mediet iraniane raportojnë se një gjykatë revolucioniste iraniane e ka dënuar gazetaren, Hengameh Shahidi, me gati 13 vj
Tërmeti tmerron Iranin, 600 të plagosur Televizioni shtetëror iranian ka thënë se numri i personave të lënduar në tërmetin 6.4 shkallësh që ka goditur pjesën pe
Diktatura iraniane në panik, përpiqen të manipulojnë duke sulmuar Trumpin Lideri iranian Ayatollah Khamenei tha se politikat e presidentit amerikan Donald Trump po përballen me kundërshtime nga
Serbia i jep një goditje Iranit Serbia ka pezulluar udhëtimin pa viza për iranianët, pak pasi është shënuar përvjetori i parë prej kur iranianëve u isht
Shifër rekord, kapen 712 kg heroinë Shërbimi Doganor i Bullgarisë ka njoftuar janë konfiskuar 712 kilogramë heroinë, e cila ndodhej në dy kamionë iranianë q
Dënim me varje për nëntë meshkujt që dhunuan një grua Në Teheran janë dënuar me varje 9 meshkuj për dhunimin e një gruaje në Iran, njoftojnë mediat iraniane. E përditshmja
Irak, digjet konsullata iraniane nga protestat e dhunshme Protestuesit kanë sulmuar dhe i kanë vënë zjarrin konsullatës iraniane në qytetin e Basras të pasur me naftë në Irak, si
Në Shqipëri jetojnë e punojnë 13 mijë të huaj, kryesojnë iranianët Numri i të huajve me leje qëndrimi në Shqipëri, në 2017, rezultoi 12.906 banorë, duke shënuar rritje me 3,1 %, krahasuar
Shqipëria kthehet në fushëbeteje mes iranianëve: Lufta që po ndodh çdo ditë në rrugë dhe media Ishte paralajmëruar dhe po ndodh. Thuajse çdo ditë, mediat e Tiranës mbushen me akuza dhe kundër akuza mes anëtarëve të
Ministri norvegjez shkel ligjin për dashnoren iraniane, mësoni ku kanë bërë qef Ministri i Peshkimit të Norvegjisë ka dhënë dorëheqjen pasi ka shkelur protokollin e sigurisë gjatë pushimeve në Iran me
Ky ministër dikur urrente refugjatët, sot u dashurua me bukuroshen iraniane Në vitin 2003, ministri norvegjez i Peshkimit deklaronte se “Racat, fetë dhe kulturat e ndryshme nuk duhet të përzihen”,